Írta: Kristijan Sekereš
A Gcore 2026-ban: őszinte értékelés az AWS-t vagy az Azure-t elhagyó csapatoknak

A Gcore luxemburgi cég, amely tartalomkézbesítő hálózattal (CDN) kezdte, ma pedig virtuális gépeket, bare metal szervereket, menedzselt Kubernetest és GPU-kat árul az edge-hálózata mögött. A VM-ekből és a GPU-klaszterekből kimenő forgalom ingyenes és korlátlan, a magas rendelkezésre állású Kubernetes-vezérlősík semmibe sem kerül, az éles munkaterhelésünk pedig a Luxembourg-2 régióban havi 384,60 euró, nagyjából az AWS árának harmada. Ebben a végösszegben benne van egy menedzselt PostgreSQL, amely ingyenes béta, és a hiányosságok valósak: nincsenek rendelkezésre állási zónák, nincs üzenetsor, kulcskezelés vagy finomhangolt IAM, a számítási SLA-jóváírások 20%-nál megállnak, és a leállást az ön e-mailben küldött bejelentésétől számítják, a tanúsítványokat pedig nem láthattuk. A Gcore nem teszi közzé a részvényeseit; a Northern Data, amely ma nagyjából 85,2%-ban az amerikai tőzsdén jegyzett Rumble tulajdonában van, két helyet tart az igazgatóságában, és 2025-ben opciót szerzett egy többségi részesedésre, amelynek állása nincs közzétéve.
Ez a cikk egy sorozat része, amely 24 európai felhőszolgáltatót hasonlít össze az AWS-szel és az Azure-ral; az áttekintés egymás mellé állítja őket. Az alábbiakban minden adatot 2026. október 15-én és 16-án ellenőriztünk a Gcore dokumentációjában, jogi feltételeiben, áradataiban és állapotoldalán, a Northern Data és a Rumble által benyújtott dokumentumokban, sajtóbeszámolókban és felhasználói beszámolókban, mindegyiket a forrásánál. Fiókot nem nyitottunk, és munkaterhelést nem futtattunk. Az AWS-t és az Azure-t Frankfurtban áraztuk, de a Gcore Frankfurt-2 régiója sem menedzselt Kubernetest, sem objektumtárolót nem árul, ezért a Luxembourg-2 régiót áraztuk, az egyetlen uniós régiót, amely VM-eket, Kubernetest, S3 Standard objektumtárolót és GPU-kat együtt árul.
Áttekintés
| Gcore | |
|---|---|
| Székhely és irányítás | Contern, Luxemburg: G-Core Labs S.A., a G-Core Holding S.A. alatt. A részvényesek nincsenek közzétéve; a sajtó a Wargaming alapítóját nevezi meg. A Northern Data AG, amely 2026 júniusa óta nagyjából 85,2%-ban az amerikai tőzsdén jegyzett Rumble tulajdonában van, 2025-ben két igazgatósági helyet és többségi részesedésre szóló opciót szerzett, és 2,13%-ot birtokol; a 2026 júliusában módosított megállapodások után saját közlése szerint már nincs jelentős befolyása. Az opció állása nincs közzétéve. Tőzsdén nem jegyzik |
| Régiók és zónák | 12 felhőrégió az EU-ban (három Luxembourgban, Frankfurt-2, Amszterdam, három Párizsban, Varsó, Helsinki, kettő a portugáliai Sinesben), összesen 33. Rendelkezésre állási zónák nincsenek |
| A munkaterhelés (kezdő) | Havi 40,70 euró a Luxembourg-2 régióban |
| B munkaterhelés (éles) | 384,60 euró a Luxembourg-2 régióban, dedikált vCPU-kon. A benne szereplő menedzselt PostgreSQL ingyenes béta (a 13-astól a 15-ös verzióig, 100 GB-os korláttal), nullával árazva, és nem éles szolgáltatás |
| Kimenő forgalom | A VM-ekből és a GPU-klaszterekből ingyenes és korlátlan. Objektumtároló: GiB-onként 0,02 euró, bare metal: GB-onként 0,0013 euró |
| SLA a számítási kapacitásra | 99,95% a „Core” régiók VM-jeire, 99,9% az „Edge” régiókban, a megosztott Basic VM-ekre nincs. A jóváírás 2,5% és 20% között, az ön e-mailben küldött hibabejelentésétől számítva |
| Díjban foglalt támogatás | Basic: chatbot, e-mail és hibajegyek, csak angolul, válaszidő nélkül |
| Ki regisztrálhat | Bárki, akinek e-mail-címe, fizetési módja és 4 euró kreditje van; a regisztrációs dokumentáció nem ír le személyazonosság-ellenőrzést, de az MSA minden szerződést KYC-hez köt. Az alapértelmezett kvóták nincsenek közzétéve; a bare metalhoz mindig jóváhagyott kvótakérelem kell |
Mit építhet rajta
A Gcore szinte semmit nem jelöl bétának, így az állapot általánosan elérhető (GA: béta jelölés nélkül szerepel az árlistaoldalon), hacsak nincs másként jelölve.
| Amire szüksége van | Gcore | AWS | Azure |
|---|---|---|---|
| Virtuális gépek | Intel, AMD EPYC és Ampere Arm változatok, a termékoldal szerint „dedikált vCPU-kkal”; megosztott Basic VM-ek az EU-ban csak Amszterdamban | EC2 | Virtual Machines |
| Bare metal | óradíjas Xeon, Ryzen és EPYC szerverek, kvótakérelem után | EC2 metal | BareMetal Infrastructure |
| GPU-k | 8 GPU-s csomópontok H100, H200, A100 vagy L40S kártyával; Virtual GPU 1 és 8 közötti H100-zal; spot; B300 és GB300 NVL72 értékesítésen keresztül | EC2 P és G | ND és NC sorozat |
| Blokk- és fájltároló | háromféle kötettípus háromszoros replikációval; NFS-fájlmegosztások | EBS, EFS | Managed Disks, Azure Files |
| Objektumtároló | S3 Standard, az EU-ban csak a Luxembourg-2 régióban; S3 Fast Sinesben | S3 | Blob Storage |
| Relációs adatbázisok | PostgreSQL a 13-astól a 15-ösig, béta: ingyenes, 100 GB-os korlát, háromcsomópontos HA | RDS | Azure Database for PostgreSQL |
| Egyéb adatszolgáltatások | egyik sincs | ElastiCache, DocumentDB, MSK, OpenSearch Service | Azure Cache for Redis, Cosmos DB, Event Hubs |
| Kubernetes | VM-, bare metal vagy GPU-s node poolok, CNCF-konform az 1.27-es és az 1.36-os közötti verziókra, ingyenes HA vezérlősík | EKS | AKS |
| Serverless | Functions, Container as a Service; FastEdge (WebAssembly a CDN peremén) | Lambda, App Runner, Lambda@Edge | Functions, Container Apps |
| Üzenetkezelés | nincs | SQS, SNS | Service Bus, Event Grid |
| Edge | CDN, Managed DNS, DDoS-védelem (az alapszint ingyenes), WAAP | CloudFront, Route 53, Shield, AWS WAF | Front Door, Azure DNS, DDoS Protection, Azure WAF |
| Biztonság | rögzített szerepkörök; Secrets Manager, csak a terheléselosztók tanúsítványaihoz dokumentálva; KMS nincs | IAM, Secrets Manager, KMS | Entra ID RBAC, Key Vault |
| MI | Everywhere Inference L40S, A100 vagy H100 kártyán, OpenAI-kompatibilis végpontokkal | SageMaker endpoints, Bedrock | Azure ML endpoints, AI Foundry |
| Mentés | pillanatképek; mentési szolgáltatás nincs | AWS Backup | Azure Backup |
Teljesen hiányzik: a menedzselt MySQL, Redis vagy Valkey, MongoDB, Kafka és egy általános OpenSearch-szolgáltatás; az üzenetsorok; a kulcskezelő szolgáltatás; az IAM-szabályzatok vagy az erőforrásszintű jogosultságok; a mentési szolgáltatás; és a rendelkezésre állási zónák. Az objektumtároló dokumentálja az Object Lockot és az életciklus szerinti lejáratot, a replikációt és a verziókezelést viszont nem, és a Gcore nem tesz közzé listát a nem támogatott S3-funkciókról. A függvények futtatókörnyezetei mind túl vannak az upstream támogatásuk végén, vagy közel járnak hozzá.
Egyetlen REST API fedi le az összes terméket, a Python és a Go SDK (0.59.0, 2026. október 12.) pedig ennek OpenAPI-specifikációjából generálódik. A Gcore Terraform providerének két ága van: a v0 a 0.37.1-es verziónál tart (2026. október 12.), a v2 pedig egy újraírás, amely még mindig kiadásra jelölt (release candidate) állapotban van, kézi újraimportálást igényel, és még nincs erőforrása pillanatképekhez, S3-tárolóhoz, függvényekhez vagy PostgreSQL-hez. A repositoryban 2026. október 16-án 6 nyitott issue volt, a legrégebbi 2023 szeptemberéből. Hivatalos MCP-szerver is van.
Mennyibe kerül
A Gcore listaárai euróban, áfa nélkül, a gcore.com kalkulátora mögötti ár-API-ból és az árlistaoldalakról, 2026. október 15-én és 16-án ellenőrizve, a Luxembourg-2 régióban, havi 730 órával.
Az A munkaterhelés, egy kezdő konfiguráció: egy VM 2 vCPU-val és 4 GB-tal, 40 GB lemez, egy IPv4-cím, 1 TB kimenő forgalom és 100 GB objektumtároló.
| Tétel | Választás | Euró havonta |
|---|---|---|
| VM | g2-standard-2-4, Intel, 2 vCPU, 4 GB | 30,44 |
| Lemez | 40 GB-os Standard kötet | 4,00 |
| Nyilvános IPv4 | külső IP-cím | 2,53 |
| 1 TB kimenő forgalom | ingyenes | 0,00 |
| 100 GB objektumtároló | S3 Standard, 93,13 GiB 0,04 euróért | 3,73 |
| Összesen | 40,70 |
Az AWS 112,37 eurót, az Azure 116,15 eurót kér ugyanezért Frankfurtban; az AWS-en egyedül az 1 TB kimenő forgalom 81,00 dollárt tesz ki egy 125,95 dolláros számlából. A Gcore az AWS árának 36%-ába kerül, dedikált vCPU-val a burstable vCPU-kkal szemben, mivel a Luxembourg-2 nem árul megosztott vCPU-s csomagot. A Frankfurt-2 AMD-alapú g3a-standard-2-4 példányával (20,76 euró) és a Luxembourg-2 régióban vásárolt objektumtárolóval a végösszeg 31,02 euró.
A B munkaterhelés, egy kis éles rendszer: három VM 4 vCPU-val és 16 GB-tal, mindegyik saját IPv4-címmel, 300 GB SSD-blokktároló, egy terheléselosztó, PostgreSQL 2 vCPU-val, 8 GB-tal és 100 GB-tal, elsődleges és készenléti példánnyal, 1 TB objektumtároló 1 millió PUT és 10 millió GET kéréssel, egy Kubernetes-vezérlősík és 2 TB kimenő forgalom.
| Tétel | Választás | Euró havonta |
|---|---|---|
| 3 VM | g2-standard-4-16, Intel, dedikált vCPU, 3 x 85,19 | 255,57 |
| 3 nyilvános IPv4 | 3 x 2,5331 | 7,60 |
| 300 GB blokktároló | High IOPS SSD, GB-onként 0,22 euró, a rendszerkötetekkel együtt | 66,00 |
| Terheléselosztó | lb1-1-2, aktív-készenléti pár | 15,18 |
| PostgreSQL HA | három csomópont, szinkron replikáció; béta, ingyenes | 0,00 |
| 1 TB objektumtároló | S3 Standard, 931,32 GiB 0,04 euróért | 37,25 |
| 1 millió PUT | 10 000-enként 0,03 euró | 3,00 |
| 10 millió GET | az árlistaoldal szerint nem számlázzák | 0,00 |
| Kubernetes-vezérlősík | HA, ingyenes | 0,00 |
| 2 TB kimenő forgalom | ingyenes | 0,00 |
| Összesen | 384,60 |
Az AWS az m7i.xlarge példányokkal 1 082,61 eurót, az Azure a D4s_v5 példányokkal 1 091,88 eurót kér a B munkaterhelésért, így a Gcore az AWS árának 36%-a, az Azure-énak 35%-a. Ez a Gcore-nak kedvez, mert az adatbázisa nullával árazott béta: ha az AWS magas rendelkezésre állású adatbázisát kivesszük (tárhellyel együtt 320,13 dollár), az AWS még mindig 796,98 euróba kerül, aminek a Gcore 48%-a. A fennmaradó különbség nagy része két tétel, amelyet a Gcore nem számol fel: a 2 TB kimenő forgalom (az AWS-en 171,00 dollár) és a Kubernetes-vezérlősík (az EKS-nél 73,00 dollár).
Három feltevés van a végösszegben. Az árlistaoldal az objektumtárolónál csak az írási kéréseket számlázza, a dokumentáció viszont „Kéréseket” említ; ha a GET kéréseket is számlázzák, ez 30,00 euróval több. A Gcore nem közli, hogy a terheléselosztó automatikus nyilvános címét IP-címként számlázza-e (ha igen, 2,53 euró). A kettővel együtt a felső határ 417,13 euró. Az adatbázis pedig a béta végével pénzbe fog kerülni, olyan áron, amellyel ma még senki nem tud tervezni. A worker csomópontok nincsenek benne, ahogy a sorozatban sehol.
Kimenő forgalom és IPv4. „Minden VM hálózati forgalma ingyenes és korlátlan”, és a GPU-klaszterek kimenő forgalma is ingyenes. A bare metal GB-onként 0,0013 eurót fizet. Az objektumtároló kimenő forgalma az árlistaoldal szerint GiB-onként 0,02 euró, terabájtonként nagyjából 18,63 euró, szemben az AWS 80,30 és az Azure 77,62 eurójával az ingyenes 100 GB-juk felett; a dokumentáció „Gb-onként” írja, ami nyolcszor drágább lenne, ha gigabitet jelentene. Egy nyilvános IPv4-cím havi 2,53 euróba kerül, kevesebbe, mint az AWS és az Azure 3,65 dollárja.
Számlázás. A felhőerőforrásokat „percenként számlázzák a használatuk idejére”, egy legalább 4 eurós előre fizetett egyenlegből, amelyet a mentett kártyáról töltenek fel. A VM-ek a „teljes leállításig” számláznak, a bare metal és a GPU-szerverek a törlésig, kikapcsolt állapotban is. A felhőhöz nincs ingyenes csomag, és az előre fizetett egyenlegen túl költéskorlát nincs dokumentálva.
GPU-k, GPU-óránként euróban, 8 GPU-s bare metal csomópontokon (a Gcore a csomópont árát nyolccal osztva tünteti fel):
| GPU | Igény szerint | Spot | Foglalt, 12 / 36 hónap | Régiók |
|---|---|---|---|---|
| H100 80 GB | 2,73 | 1,64 | 1,85 / 1,75 | Luxembourg-2 és -3, Helsinki, Sines-2 és -3, London-2, Incheon |
| H200 141 GB | 3,18 | 2,27 | 2,09 / 2,00 | csak Chester, UK |
| A100 80 GB | 1,36 | nincs | 1,05 / 0,91 | Luxembourg-2 és -3 |
| L40S 48 GB | 1,27 | nincs | 0,91 / 0,82 | Luxembourg-2 és -3, Manassas, Szingapúr |
Ezek önkiszolgálók, a készlettől és a GPU-kvótától függően. A B300 (6,00 euró) és a GB300 NVL72 rack értékesítésen keresztül érhető el; B200 és L4 nincs. Egyetlen H100 Virtual GPU-ként óránként 2,82 euróba kerül. Az AWS Frankfurtban nem árul H100-at, Stockholmban pedig GPU-óránként 6,57 eurót kér; az Azure H200-a Germany West Centralban 12,29 euróba kerül. A spot csomópontokat „24 órás értesítéssel vissza lehet venni”, a szerződés pedig megengedi, hogy a Gcore egy lekötött GPU-rendelésnek csak egy részét teljesítse, vagy „azonos vagy magasabb kategóriájú” hardverrel helyettesítse.
Árváltozások. Egy dátum nélküli banner „új, alacsonyabb árakat” jelent be nyolc helyszínen, köztük Frankfurt-2-ben, ahol az AMD-csomagok nagyjából a Luxembourg-2-es árak felébe kerülnek (54,77 euró 108,00 euróval szemben). Az elmúlt 24 hónapban áremelést nem találtunk. A 2026. június 17-i Master Services Agreement megengedi, hogy a Gcore „évente ... emelje a Díjakat”, legfeljebb 5%-kal vagy a luxemburgi fogyasztói árindexszel (CPI), amelyik magasabb, és hogy igazolható költségnövekedés esetén „bármikor” módosítsa őket, 30 napos értesítéssel.
Megbízhatóság
Nincsenek zónák. A Gcore-nak nincsenek rendelkezésre állási zónái. Egy régión belül placement groupok helyezik a VM-eket külön fizikai szerverekre, a terheléselosztók aktív-készenléti párként futnak, a kötetek pedig egy elosztott fájlrendszeren vannak, „háromszoros adatreplikációval”. Hogy a terheléselosztó-pár vagy a három PostgreSQL HA-csomópont hol van (rack, terem vagy épület), nincs közölve, ahogy az sem, mennyi ideig tart egy adatbázis-failover; az AWS és az Azure szinkron készenléti példányt helyez egy másik zónába, és 60 és 120 másodperc között végzi el a failovert. Egy telephely elvesztésének túléléséhez egy második régió kell, és a választék szűk: a Luxembourg (ED-9) árul menedzselt Kubernetest, a Luxembourg-3 és a Frankfurt-2 nem, és a három közül egyik sem árul S3 Standardot.
Az SLA, a 2026. június 17-i jogi oldalról:
| Szolgáltatás | Havi cél | A jóváírás felső korlátja |
|---|---|---|
| VM-ek és terheléselosztók, Core régiók | 99,95% | 20% |
| VM-ek és terheléselosztók, Edge régiók | 99,9% | 20% |
| GPU Cloud, bare metal, Managed Kubernetes, Functions | 99,9% | 20% |
| Object Storage | 99,9% | 25% |
| Basic VM | nincs | |
| Managed PostgreSQL | szint nincs megadva |
- A jóváírás az érintett szolgáltatás havi díjának 2,5%-ától (99,95% alatt, csak a Core régiókban) 90% alatt 20%-ig terjed. A következő számlából vonják le, sosem készpénzben, és havi 25 euró alatt nem adnak jóváírást.
- Az óra „attól indul, hogy a Gcore az Ügyféltől e-mailben érvényes Hibabejelentést kap, és a Gcore ezt követően a Hibát visszaigazolja”: egy kiesés, amelyet senki nem jelent be e-mailben, nem leállás. Az Object Storage-nál akkor indul, amikor a Gcore megnyitja a saját incidens-hibajegyét. Az igényt e-mailben, 30 napon belül kell benyújtani.
- A Kubernetes csak akkor számít leállásnak, ha az API minden klaszter számára elérhetetlen, és pótló workereket sem lehet indítani. A dokumentációja „99,99%-os SLA-t” ígér; a szerződés 99,9%-ot mond.
- Hogy mely régiók „Core” régiók, az egy listán szerepel, amelyet nem tudtunk elolvasni. A Gcore felhőtérkép-API-ja Amszterdamot, Helsinkit, Londont, Párizst és Varsót edge-helyszínként jelöli, Luxembourgot és Frankfurtot nem; a mi olvasatunk, nem a Gcore kijelentése, hogy ez a kettő Core.
- A nagy GPU-klaszterek elveszítik az SLA-fedezetet, hacsak nem tartanak fenn a csomópontok legalább 8%-ának megfelelő „Spare Reserve”-t (tartalékot). A karbantartás sosem jár jóváírással.
- A felelősség felső korlátja az érintett Service Orderek alapján az előző 12 hónapban fizetett díjak 50%-a, plusz az adott havi díjak; az igények egy év után elévülnek.
Az AWS az EC2-re két vagy több zónában 99,99%-ot, egyetlen példányra 99,5%-ot vállal, legfeljebb 100%-os jóváírással és a második számlázási ciklus végéig tartó igényérvényesítési határidővel; az Azure a zónák között 99,99%-ot és 60 napot ad az igényérvényesítésre. A Gcore egyetlen VM-re vállalt 99,95%-a magasabb cél, mint az AWS egypéldányos 99,5%-a, de a legnagyobb jóváírása az AWS-ének ötöde, és az ön bejelentésétől függ.
Állapotoldal és incidensek. A status.gcore.com nyilvános hírcsatornájában csak a legutóbbi 50 bejegyzés marad meg, amelyek 2026. október 16-án augusztus 1-jéig nyúltak vissza. Az általunk olvasott bejegyzések egyike sem ad meg kiváltó okot, és postmortemet sem találtunk. Ebben a 11 hétben a luxemburgi helyszíneken öt incidens volt, mindegyik egy helyszínre korlátozódott, az ügyfélportál pedig egyszer mindenhol leállt:
| Dátum | Kiterjedés | Időtartam |
|---|---|---|
| 2026. aug. 4. | S3-tárolás, Luxembourg: részleges kiesés | 4 óra 57 perc |
| 2026. aug. 26. | A Luxembourg-2 vezérlősíkja: a létrehozás, indítás, leállítás és átméretezés hibára fut; a futó VM-eket nem érintette | 2 óra 16 perc |
| 2026. szept. 13. | Luxembourg-2: lassú vagy sikertelen VM- és terheléselosztó-létrehozás | 2 óra 19 perc |
| 2026. szept. 15. | Luxembourg: a VM-ek meghajtói „csak olvasható vagy elérhetetlen állapotba kerültek” | 1 óra 26 perc |
| 2026. okt. 7. | Ügyfélportál, globálisan: elérhetetlen, bejelentkezési problémák | 39 perc |
| 2026. okt. 15. | Luxembourg-2: „az összes platformszolgáltatás részleges kiesése” | 42 perc |
Az EU más részein a hírcsatorna egy csaknem háromnapos részleges SFTP-tárolókiesést mutat Eschbornban (augusztus 1. és 4. között), egy varsói kapcsolódási kiesést és három amszterdami bejegyzést októberben, a bare metalt és a hálózatot érintően. Csak a portál kiesése terjedt át több régióra.
Támogatás
| Csomag | Euró havonta | P1 | P2 | Csatornák |
|---|---|---|---|---|
| Basic | benne van az árban | legjobb igyekezet szerint | legjobb igyekezet szerint | chatbot, e-mail, hibajegyek; csak angolul |
| Standard | 29 | nem fedezi | nem fedezi | P3 4 órán belül, P4 8 órán belül |
| Advanced | 200 | 1 órán belül | 2 órán belül | hívásokkal kiegészítve; több nyelven |
| Enterprise | 500 | 15 percen belül | 30 percen belül | Slackkel, Teamsszel és Telegrammal kiegészítve |
A dokumentáció hozzáteszi, hogy „a Gcore csökkentheti egy kérés prioritását, ha a problémát nem a Gcore szolgáltatásának hibája okozza”, és hogy a leterheltség „a csomag garanciáján túl is meghosszabbíthatja a válaszidőket”. Egy éles kiesésre vonatkozó egyórás cél a Gcore-nál havi 200 euróba kerül, szemben az AWS Business Support+ 29 dollárjával vagy a költés 9%-ával, amelyik nagyobb, és az Azure Standard havi 100 dollárjával.
Fióknyitás
A regisztrációhoz egy e-mail-cím (vagy Google- vagy GitHub-bejelentkezés), egy számlázási címmel ellátott fizetési mód és legalább 4 euró egyenleg kell. A regisztrációs dokumentáció nem ír le személyazonosság-ellenőrzést, a szerződés szerint viszont „a Gcore-ral kötött minden szerződés a KYC-ellenőrzés sikeres elvégzésétől függ”, amely az adatvédelmi szabályzat szerint kiterjedhet a „személyazonosság igazolására, a lakcím igazolására, a PEP-adatokra”. A Gcore az ügyfél „tényleges tulajdonosait vagy igazgatóit” szankciós listákon ellenőrzi.
Egy új fiók alapértelmezett kvótái nincsenek közzétéve. Egy kvóta emelése olyan kérelem, amelyet a Gcore felülvizsgál, és egyszerre legfeljebb tíz lehet nyitva; a bare metalhoz mindig jóváhagyott kérelem kell, a Managed PostgreSQL-hez pedig projektenként és régiónként egyszeri aktiválás. Hogy a B munkaterhelés az első napon belefér-e az alapértelmezésekbe, fiók nélkül nem tudtuk megállapítani. Az AWS-en a standard példányokra vonatkozó 5 vCPU-s alapértelmezés kevesebb a B munkaterhelés 12-jénél; az Azure régiónkénti 20 magja papíron elég.
Ha egy fizetés sikertelen, a fiók minden termékét felfüggesztik. A VM-eket, köteteket, pillanatképeket és bare metal szervereket 48 órával később törlik; a Managed Kubernetest, a függvényeket, a konténereket és a GPU-s spot klasztereket azonnal; a PostgreSQL-t és a naplózást 14 nap után. A Gcore „előzetes értesítés nélkül” is felfüggesztheti a szolgáltatást csalás megelőzésére, vagy „lehetséges jelentős felelősség vagy harmadik fél követelése” miatt.
Megfelelőség és adatvédelem
| Keretrendszer | Állapot |
|---|---|
| ISO/IEC 27001 | A weboldalon állítja; a tanúsítványt és a hatókört nem láttuk |
| PCI DSS | Állítja: „A felhőnk sikeresen teljesítette az éves QSA-auditot”; az igazolást nem láttuk |
| SOC 2 | Újabb oldalakon állítja; a típus és az időszak nincs megadva, a jelentést nem láttuk |
| ISO 27017, ISO 27018, BSI C5, SecNumCloud, HDS, TISAX, ENS | Egyiket sem találtuk |
A Gcore trust centere csak JavaScripttel jelenik meg, és láthatóan kérésre adja ki a jelentéseket; nem tudtuk elolvasni.
A 2026. június 17-i adatfeldolgozási megállapodás általános felhatalmazást ad a Gcore-nak további adatfeldolgozók igénybevételére, és az adatokat az EU-n és az EGT-n kívülre „alapértelmezés szerint általános adatvédelmi kikötésekre támaszkodva” továbbítja. A 2025. november 25-i további adatfeldolgozói lista Gcore-cégeket nevez meg Németországban, Luxemburgban, Cipruson, az Egyesült Államokban, Szerbiában, a Fülöp-szigeteken, Grúziában és Üzbegisztánban, továbbá a Microsoft Irelandet, az egyesült államokbeli Zendesk Inc.-et és a HubSpot Irelandet. Adatközpont-üzemeltetőt nem nevez meg. A régiót ön választja ki, és a Gcore öt „dedikált uniós régiót” reklámoz: Luxembourg, Frankfurt, Párizs, Amszterdam és Varsó. Nem találtunk olyan szerződéses kötelezettségvállalást, hogy a támogatási vagy üzemeltetési személyzet csak az EU-n belülről fér hozzá az ügyféladatokhoz.
Ki irányítja
A Gcore nem tesz közzé listát a részvényeseiről. A táblázatok minden adat forrását és típusát megadják: P a cég, egy nyilvántartás vagy egy benyújtott dokumentum; S a sajtó; U egy dokumentum felhasználónál fennmaradt másolata. Arról, hogy mely jogszabályok hatálya terjed ki a Gcore-ra, nem vonunk le következtetést.
| Tény | Forrás | Típus |
|---|---|---|
| A szerződő fél a luxemburgi Conternben bejegyzett G-Core Labs S.A. (RCS B184832), luxemburgi jog szerint, luxemburgi választottbíráskodással | MSA, 2026. június 17. | P |
| A csoport holdingja a luxemburgi G-Core Holding S.A., amelynek saját tőkéje 2025 végén 52 973 549 euró volt, 2025-ös vesztesége pedig 18 272 725 euró | A Northern Data AG 2025-ös beszámolója a Rumble 2026. április 14-i tájékoztatójában | P |
| A Gcore a 2024. júliusi, 60 millió dolláros A sorozatú befektetési körét „a cég több mint egy évtizeddel ezelőtti indulása óta az első külső forrásbevonásnak” nevezte. A kört „a Wargaming vezette, a Constructor Capital és a Han River Partners részvételével” | Gcore; Business Wire | P |
| A Paperjam a G-Core Labst Victor Kislyi, a Wargamingot vezető fehérorosz milliárdos cégeként írja le (dátum nélkül, 2020 körül) | Paperjam | S |
| A taz azt írta, hogy a G-Core mögött két ciprusi útlevéllel rendelkező fehérorosz milliárdos, Victor Kislyi és Nikolai Katselapov áll, és hogy a Wargaming 2015-ben indulótőkét adott neki (2023. július 14.) | taz | S |
| 2025. április 2-án a Northern Data AG (Frankfurt am Main) két helyet szerzett a Gcore igazgatóságában, és „opciót biztosított magának a Gcore forgalomban lévő alaptőkéjének többségi részére, előre meghatározott értékelés mellett”, átvilágítástól függően | Northern Data | P |
| A Northern Data a G-Core Holding S.A. 2,13%-át jegyezte, 2025 márciusától társult vállalkozásként kezelte a Gcore-t, mert „irányítási jogai és a kulcsfontosságú stratégiai döntéshozatalban való részvétele révén jelentős befolyással bír”, és 2029 augusztusáig kamatmentes, 10 millió eurós kölcsönt adott a Gcore-nak | A Rumble tájékoztatója, 4.4., 4.6. és 5.10. megjegyzés | P |
| A Northern Data 2026 májusában további 5 millió eurós kölcsönkötelezettséget teljesített a G Core Holding S.A. felé. 2026 júliusában „módosított megállapodásokat kötött”; „az irányítási és döntéshozatali jogok változásai” miatt arra jutott, hogy „már nincs jelentős befolyása”, és a Gcore megszűnt társult vállalkozás lenni | A Northern Data 2026. első negyedéves beszámolója, 4.2.2. és 4.5. megjegyzés, amelyet a RUM Group 2026. augusztus 28-án nyújtott be | P |
| A Rumble Inc. (Nasdaq: RUM, Florida; 2026. június 18-án RUM Group Inc.-re nevezték át) 2026. június 17-én zárta le a Northern Data nagyjából 85,2%-ának megvásárlását | Rumble | P |
A luxemburgi tényleges tulajdonosi nyilvántartás nem nyilvános, így egyik sajtóbeszámolót sem lehetett nyilvántartásban ellenőrizni. Egyetlen általunk talált forrás sem mondja meg, hogy a Northern Data opcióját lehívták-e, lejárt-e, vagy még nyitva van: sem a Rumble tájékoztatója, sem a Northern Data 2026. első negyedéves beszámolója nem említi, a 2026. júliusi módosítást pedig csak a hatásával írják le. A Northern Datán keresztül egy amerikai tőzsdén jegyzett csoport birtokolja a részesedést és a kölcsönöket, valamint az opciót, ha az még nyitva van; hogy megtartja-e a két igazgatósági helyet, nincs közölve.
Az Oroszországhoz fűződő előzmények, ahogy a források leírják:
| Tény | Forrás | Típus |
|---|---|---|
| 2017: a G-Core Labs a G-Core Holdingon keresztül megvásárolta a Skypark CDN orosz CDN-céget, és G-Core Rus LLC-re nevezte át | ComNews, 2026. március 16. | S |
| 2022. március 18.: a G-Core Rus EdgeCenterre nevezte át magát; 2022 áprilisában a G-Core Labs kilépett a tőkéjéből. A Kommerszant a Gcore weboldalát úgy foglalta össze, hogy a cég beszünteti szolgáltatásait Oroszországban, orosz csapatának egy része pedig a független EdgeCenterként folytatja. A Gcore saját közleményét nem találtuk | Kommerszant, 2022. június 4.; ComNews | S |
| A Gcore azt mondta a Correctivnek, hogy nincs részesedése az EdgeCenterben, és nincs befolyása rá | Correctiv, 2023. február 17. | S |
| 2023. március 31.: a Gcore e-mailben értesítette az ügyfeleket, hogy „a jelenlegi szabályozási és jogi korlátozások miatt nem tudjuk tovább biztosítani az erőforrásokat Oroszországban és Fehéroroszországban”. Az ottani felhő- és tárhelyerőforrásokat aznap éjjel felfüggesztették, az adatokat 2023. május 1-jéig lehetett visszanyerni | az e-mail egy ügyfél által közzétett másolata a LowEndTalkon, archiválva | U |
A Gcore nem közli, ki üzemelteti az adatközpontjait; a szerződés bérelt kolokációs területre hivatkozik. A Northern Data szerint a közös hálózatot „a Northern Data meglévő, korszerű infrastruktúrája hajtja”, de egyetlen forrás sem köt egy megnevezett Gcore-régiót egy Northern Data-létesítményhez. A felhő-API mezőnevei, például a keystone_id, a háttérben OpenStackre utalnak; a Gcore ezt nem mondja ki.
Távozás
A VM-ekből és a GPU-klaszterekből kimenő forgalom ingyenes; az objektumtároló kimenő forgalma terabájtonként nagyjából 18,63 euró. A kilépéshez szabványos eszközök állnak rendelkezésre: S3-kompatibilis tároló, CNCF-konform Kubernetes, sima PostgreSQL dokumentált dumppal és visszaállítással, valamint NFS. Egyéni lemezképek feltölthetők, de egy VM-lemezkép vagy pillanatkép letöltése nincs dokumentálva.
A 2026. január 13-i adatrendeleti kiegészítés (EU Data Act addendum) határozza meg az ütemtervet: egy Switching Request (szolgáltatóváltási kérelem) legalább két hónappal előre, egy legfeljebb 30 napos átmeneti időszak, amely a kézhezvétel után egy hónappal kezdődik, majd legalább 30 nap az adatok visszanyerésére, és a díjak mindvégig futnak. A Gcore „az alkalmazandó jog által megengedett mértékben felszámíthatja a szokásos kimenő forgalmi díjakat”, egy határozott idejű szerződés pedig továbbra is tartozik a korai felmondási díjjal, amely a fennmaradó havi díjak és a hátralévő hónapok szorzata. A használatalapú rendelések 14 napos írásos felmondással szűnnek meg. „A mentésekért kizárólag az Ügyfél felel.”
A bezártság a peremen és az MI-termékekben van: FastEdge-alkalmazások, Everywhere Inference-telepítések, CDN-, WAAP- és DDoS-konfiguráció, valamint 12 vagy 36 hónapos GPU-foglalások.
Mit írnak a felhasználók
A Gcore felhőjéről szóló független beszámolók köre szűk, és többnyire a CDN-ről, a DNS-ről és a DDoS-védelemről szólnak, nem a VM-ekről; a Redditet nem tudtuk olvasni. Három téma üti meg a mércénket.
A kvótaemelés kézi, és napokig tarthat. A SemiAnalysis ClusterMAX-értékelése szerint a kvótadöntéseket „egy névtelen, arctalan támogatási munkatárs” hozza, egy tárolókvóta pedig „három külön próbálkozást (két munkanap alatt)” igényelt (ClusterMAX 2.0, 2025. november). A Gcore dokumentációja megerősíti, hogy a kérelmeket felülvizsgálják (kvóták).
A Kubernetes bare metal és GPU-s csomópontokon működik, önkiszolgálással. Egy felhasználó szerint „a menedzselt Kubernetesük még bare metal csomópontokat is támogat, és ezt én éppen használom” (41739402, 2024. október), a ClusterMAX pedig „az egyik legjobb, tisztán önkiszolgáló Kubernetes-ajánlatnak” nevezte azok közül, „amelyeket kipróbáltunk” (2025. november).
A node poolok kezelése döcögős, és a javítások lassúak. Terraformban a node poolokat azelőtt cserélik le, hogy az új csomópontok elveszítenék a taintjeiket, ami nagyjából 5 perc leállást jelent, ha mindet lecserélik (88-as issue, megnyitva 2024 márciusában, az első karbantartói válasz 2024 decemberében, még mindig nyitott), és minden második apply újra létrehozza az összes node poolt (266-os issue, megnyitva 2025 szeptemberében, még mindig nyitott). A ClusterMAX első klasztere „több mint két órán át »provisioning« állapotban ragadt, mielőtt végül hibára futott”.
Kinek való, és ki keressen mást
A Gcore azoknak a csapatoknak való, amelyek CDN-t, DDoS-védelmet, WAF-ot és DNS-t szeretnének a peremen, mögöttük VM-ekkel és Kubernetesszel, egy számlán; olyan szolgáltatásoknak, amelyek sok forgalmat küldenek ki a VM-ekből; valamint azoknak az MI-csapatoknak, amelyek önkiszolgáló H100-csomópontokat szeretnének Luxembourgban, Helsinkiben vagy Portugáliában, közzétett áron, vagy Kubernetest bare metal és GPU-s csomópontokon.
Keressen mást, ha éles menedzselt adatbázisra vagy más menedzselt adatszolgáltatásokra, egy régión belül a zónák közötti failoverre, az aláírás előtt kézbe vehető tanúsítványokra vagy emberi felülvizsgálat nélküli kvótaemelésre van szüksége. Akkor is keressen mást, ha az európai szolgáltató az ön meghatározásában közzétett, teljes egészében európai tulajdonosi láncot és kizárólag uniós jogalanyok általi adatkezelést követel meg.
Források
Ellenőrizve 2026. október 15-én és 16-án.
Árak
- Felhős árak és MI- és GPU-árak
- A kalkulátor mögötti ár-API, Luxembourg-2 és GPU-régiók
- A tárolás számlázása, felhős számlázás, sávszélesség és forgalom
- Támogatási csomagok
- Az AWS- és Azure-adatok: AWS Price List bulk API és Azure Retail Prices API, az EKB 2026. október 15-i árfolyamán átszámítva
Feltételek és SLA
- Jogi dokumentumok: a Master Services Agreement, a Service Level Agreements, a Data Processing Agreement, a Services Specifications és az Acceptable Use Policy 2026. június 17-i változata; a Data Act Addendum 2026. január 13-i, a Privacy Policy 2026. május 8-i és a Service Abuse Policy 2023. június 29-i változata
- További adatfeldolgozók listája, 2025. november 25.
- Adattörlés nemfizetés után
- A támogatás válaszidői
Dokumentáció
- Régiók API, régióobjektum és felhőtérkép-API
- VM-típusok, kötetek, placement groupok, terheléselosztók, bare metal
- Az S3-szolgáltatás URL-jei régiónként
- Managed PostgreSQL és mentés és visszaállítás külső eszközökkel
- Managed Kubernetes és CNCF-megfelelőségi eredmények
- GPU Cloud és spot bare metal GPU
- Kvóták, fióklétrehozás, lemezkép feltöltése
- SDK-k, Terraform provider, a repositoryja, migráció v0-ról v2-re, MCP-szerver
Állapot és incidensek
- Állapotoldal és előzmény-hírcsatorna; az incidensoldalakra a fenti táblázat hivatkozik
Megfelelőség
Cég és tulajdonosi szerkezet
- A Gcore-ról és nyitott állásajánlatok
- Az A sorozatú befektetési kör bejelentése és Business Wire, 2024. július 23.
- A Northern Data és a Gcore partnersége, 2025. április 2.
- A Rumble Inc. tájékoztatója (424B3), 2026. április 14., a Northern Data AG 2025-ös beszámolójával
- A RUM Group Inc. Form 8-K/A bejelentése, 2026. augusztus 28., 99.2. számú melléklet: a Northern Data AG 2026. első negyedéves beszámolója
- A Rumble lezárja a Northern Data felvásárlását, 2026. június 17.
- A luxemburgi cégjegyzék North Data-kivonata (aggregátor)
- Sajtó: Paperjam; taz, 2023. július 14.; Correctiv, 2023. február 17.; Kommerszant, 2022. június 4.; ComNews, 2026. március 16.
Felhasználói beszámolók
- A SemiAnalysis ClusterMAX 2.0 értékelése a Gcore-ról, 2025. november 6.
- Hacker News: 41739402 (2024. október)
- A Terraform provider 88-as és 266-os issue-ja
- A Gcore értesítése Oroszországról és Fehéroroszországról, 2023. március, egy ügyfél másolata a LowEndTalkon (archiválva)
Adat és felhő
Új útmutatók és jogszabályváltozások e-mailben
Ha változik egy jogszabály, módosul egy határidő vagy új útmutatót teszünk közzé, e-mailben elküldjük.