Írta: Kristijan Sekereš
Az Evroc 2026-ban: őszinte értékelés arról, amit ma árul

Az Evroc 2022-ben alapított stockholmi cég, amely azzal a céllal jött létre, hogy „felépítse Európa első hyperscalerét”. Ma egy kis önkiszolgáló IaaS-t árul egyetlen dokumentált régióban, Stockholmban, három zónával. A szerződése az adatok feletti ellenőrzésre épül: az infrastruktúra-szolgáltatásokhoz nincs további adatfeldolgozó, és az EGT-n kívülről nincs hozzáférés, kivéve azokhoz a tartalmakhoz, amelyeket ön kifejezetten elérhetővé tesz. A B200 GPU-i óránként 8,00 euróba kerülnek, nagyjából az AWS stockholmi listaárának feléért. Egy tipikus alkalmazásnál nem tudja kiváltani az AWS-t vagy az Azure-t. Nincs menedzselt adatbázis, Kubernetes, registry, serverless, DNS, CDN, monitorozás vagy mentés; a kimenő forgalom gigabájtonként 0,10 euró, ingyenes keretet nem találtunk; az Evroc semmilyen tanúsítványt nem mutat fel; és nem találtunk független beszámolót arról, hogy bárki használná.
Ez a cikk egy sorozat része, amely 24 európai felhőszolgáltatót hasonlít össze az AWS-szel és az Azure-ral; az áttekintés egymás mellé állítja őket. Az alábbiakban minden adatot 2026. október 15-én és 16-án ellenőriztünk az Evroc dokumentációjában, jogi feltételeiben, áradataiban, állapotoldalán és sajtóközleményeiben, cégjegyzékadatokban és felhasználói beszámolókban, mindegyiket a forrásánál. Fiókot nem nyitottunk, és munkaterhelést nem futtattunk.
Mit használhat ma, és mit jelentettek csak be
Az Evroc többet jelent be, mint amennyit dokumentál. Csak két dolog visel „general availability” (általánosan elérhető) címkét: a dokumentációban az IAM, valamint 2026. június 6. óta a roc nevű MI-ügynök. Semmi sincs előzetes (preview) változatként jelölve, így a Service Terms preview-záradéka (nincs SLA, az adatok törölhetők) egyikre sem vonatkozik, a Compute és Networking API verziója viszont v1beta2.
Elérhető 2026. október 16-án, Stockholmban:
| Szolgáltatás | Állapot | Forrás |
|---|---|---|
| Regisztráció bankkártyával | 2025. július 3. óta nyitott | indulási közlemény |
| CPU-s VM-ek, 1-től 32 vCPU-ig, AMD x86_64 | működik, árazott; API v1beta2 | VM-oldal |
| SSD-blokktároló, lemezenként legfeljebb 4 TB; pillanatképek | működik, árazott; pillanatképek 2026. június 26. óta, ár nélkül | docs.evroc.com, Disks és Changelog |
| S3-kompatibilis objektumtároló, zónák között replikálva | működik, árazott | Object Storage-oldal |
| File Store (NFSv4.1, egy zóna) | működik, ár és SLA nélkül | docs.evroc.com, File Store |
| Terheléselosztó (L4, csak TCP) | működik, ár és SLA nélkül | docs.evroc.com, Load balancer |
| VPC, alhálózatok, biztonsági csoportok, IPv4 és IPv6 | működik; IPv6 a v1beta2 óta | docs.evroc.com, What's new in v1beta2 |
| KMS | az API-ban és a CLI-ben; termékoldal és ár nélkül | docs.evroc.com, KMS API reference |
| IAM | általánosan elérhető | docs.evroc.com, IAM service definition |
| Think Models: megosztott nyílt modellek, tokenalapú díjazással | működik, árazott | Think Models-oldal |
| roc, MI-ügynök csevegőfelülettel és API-val | általánosan elérhető, felhasználónként havi 50 euró | a roc közleménye |
| GPU-s VM-ek: L40S és B200 | árazott, de az alapértelmezett GPU-kvóta nulla | GPU-s VM-oldal; docs.evroc.com, Compute service definition |
| B200-klaszterek | csak foglalással vagy az értékesítésen keresztül | GPU-klaszteroldal |
Bejelentve, de nem elérhető vagy nem megerősített:
| Az Evroc állítása | Amit találtunk | Forrás |
|---|---|---|
| Régiók, amelyek „élesben működnek Stockholmban, Párizsban és Frankfurtban” | A dokumentáció csak Stockholmot nevezi meg (se-sto). Nem tudtuk megerősíteni, hogy az ügyfelek Párizsban vagy Frankfurtban is telepíthetnek | Rólunk-oldal; SUSE-közlemény, 2025. december |
| Saját adatközpont Arlandastadban (Stockholm), amely „2026 második felére” működni fog | 2026. október 16-án még mindig „épül”; a kapacitása ma „legfeljebb 10 000 GPU”, a 2025. februári „legfeljebb 16 000” helyett | telekvásárlás, 2025. február 3.; adatközpont-oldal |
| 96 MW-os „MI-gyár” a franciaországi Mougins-ban: az építkezés „várhatóan 2025-ben fejeződik be” | Még mindig „épül”; befejezést nem jelentettek be | a mougins-i közlemény, 2025. február 10.; adatközpont-oldal |
| SUSE Rancher Prime az Evrocon, általánosan elérhető „2026 első negyedévében” | Későbbi állapotot nem találtunk | SUSE-közlemény |
| Platform a svéd fegyveres erőknek, „úgy tervezve, hogy NATO restricted munkaterhelésekre akkreditálható legyen” | Tervezési cél; akkreditációt nem közölnek | SINCC-közlemény, 2026. június 18. |
| Atomenergiával működő adatközpontok a Blykallával és a Studsvikkel | Partnerség ezek „feltárására” | közlemény, 2025. október 6. |
| Saját lemezképek feltöltése | A VM-oldal állítja; a dokumentációban nem találtuk | VM-oldal |
Az éles szolgáltatás az Evroc szavaival „stratégiai partneradatközpontokban fut Párizsban, Stockholmban és Frankfurtban”, amelyek közül egyiket sem nevezik meg.
Áttekintés
| Evroc | |
|---|---|
| Székhely és irányítás | Stockholm. A szerződő fél az evroc Sweden AB, az evroc AB leányvállalata. A nyilvántartási adatokat összesítő oldalak szerint az alapító és vezérigazgató, Mattias Åström a bejegyzett tényleges tulajdonos, 50%-nál nagyobb és legfeljebb 75%-os irányítással. Tőzsdén nem jegyzett |
| Régiók és zónák | A dokumentációban csak Stockholm, három zónával, amelyeket fizikailag különálló adatközpontokként határoznak meg, meg nem nevezett partnerlétesítményekben. Párizst és Frankfurtot állítják, de nem dokumentálják |
| A munkaterhelés (kezdő) | Havi 188,49 euró Stockholmban, ennek 53%-a kimenő forgalom |
| B munkaterhelés (éles) | 879,26 euró, plusz a terheléselosztó közzé nem tett díja. Nincs benne a HA PostgreSQL és a Kubernetes-vezérlősík, mert az Evroc egyiket sem árulja |
| Kimenő forgalom | Gigabájtonként 0,10 euró, ingyenes keretet nem találtunk; a bejövő forgalom ingyenes |
| SLA a számítási kapacitásra | 99,9% „tervezési célként”, jóváírás csak 99,5% alatt, és csak akkor, ha az architektúrája több zónára terjed ki |
| Díjban foglalt támogatás | Basic: e-mail és a roc csevegőrobot, hétfőtől péntekig 08:00 és 17:00 CET között, első válasz 24 órán belül, P0 esetén is |
| Ki regisztrálhat | „Ellenőrzött jogi személy vagy magánszemély” bankkártyával (előre fizetett kártyát nem fogadnak el). A GPU-khoz kvótakérelem kell |
Mit építhet rajta
| Amire szüksége van | Evroc | AWS | Azure |
|---|---|---|---|
| Virtuális gépek | CPU-s VM-ek általános, számítási és memóriaoptimalizált családokban, csak AMD | EC2 | Virtual Machines |
| GPU-k | L40S és B200 VM-ek; B200-klaszterek foglalással | EC2 G és P | NC és ND sorozat |
| Tárolás | blokk (zónás), objektum (regionális), File Store (zónás) | EBS, S3, EFS | Managed Disks, Blob Storage, Azure Files |
| Adatbázisok | nincs | RDS, ElastiCache | Azure Database, Cache for Redis |
| Kubernetes | menedzselt nincs; egy Cluster API provider és egy CSI driver a saját klaszterekhez | EKS | AKS |
| Registry, serverless, üzenetsorok | nincs | ECR, Lambda, SQS | ACR, Functions, Service Bus |
| Hálózat | VPC, biztonsági csoportok, IPv4 (BYOIP nélkül), L4 terheléselosztó | VPC, Elastic IP, NLB | VNet, Public IP, Load Balancer |
| DNS, CDN, DDoS-védelem | egyik sincs dokumentálva | Route 53, CloudFront, Shield | DNS, Front Door, DDoS Protection |
| Identitás és kulcsok | IAM csak előre definiált szerepkörökkel, csak OTP-alapú MFA; KMS; titokkezelő nincs | IAM, KMS, Secrets Manager | Entra ID, Key Vault |
| Monitorozás | csak a VM-konzol naplói | CloudWatch | Azure Monitor |
| MI | Think Models (OpenAI-kompatibilis); roc | Bedrock | Azure AI Foundry |
| Mentés | nincs: az ügyfél „maga kezeli és őrzi a saját mentéseit” | AWS Backup | Azure Backup |
Annak a csapatnak, amelynek menedzselt adatbázisra, menedzselt Kubernetesre vagy bármilyen eseményvezérelt szolgáltatásra van szüksége, ezt magának kell futtatnia VM-eken, vagy máshol kell tartania. Az objektumtároló lefedi az S3 API alapjait, de a bucket-szabályzatokat, az ACL-eket, a replikációt és az életciklus-átmeneteket nem, és „Csak egy tárolási osztály” van.
Az eszközök nyíltak, és gyorsan fejlődnek: a Terraform és OpenTofu provider 2026. október 15-én érte el a 0.9.7-es verziót, öt hónappal az első registrykiadása után, a Go SDK, a CLI és a CSI driver pedig Apache-2.0 licenccel érhető el az evroc-oss alatt a GitHubon. Az API is változik. 2026. június 26-án a Compute és a Networking a v1beta2-re váltott, visszafelé nem kompatibilis változásokkal: a biztonsági csoport nélküli VM-eknek „mostantól nincs hálózati kapcsolatuk”, új, csak IPv4-es VM pedig már nem hozható létre.
Mennyibe kerül
Az Evroc listaárai euróban, áfa nélkül, a VM- és az Object Storage-oldal ártáblázataiból és áradataiból, 2026. október 15-én és 16-án ellenőrizve, Stockholmban, havi 730 órával. Az AWS-t és az Azure-t Frankfurtban áraztuk, nagyjából 1 200 km-re.
Az A munkaterhelés, egy kezdő konfiguráció: egy VM 2 vCPU-val és 4 GB-tal, 40 GB lemez, egy IPv4-cím, 1 TB kimenő forgalom és 100 GB objektumtároló.
| Tétel | Választás | Euró havonta |
|---|---|---|
| VM | C1a.s, 2 vCPU, 4 GB | 75,19 |
| Lemez | 40 GB SSD-blokktároló | 4,00 |
| Nyilvános IPv4 | Reserved Public IP | 7,30 |
| 1 TB kimenő forgalom | gigabájtonként 0,10 euró, ingyenes keretet nem találtunk | 100,00 |
| 100 GB objektumtároló | Standard szint | 2,00 |
| Összesen | 188,49 |
Az AWS 112,37 eurót, az Azure 116,15 eurót kér ugyanezért, így az Evroc 68%-kal drágább az AWS-nél; a kimenő forgalom nélkül 88,49 euró. A VM-oldal kalkulátora az A1a.s típussal indul (2 vCPU, 8 GB, havi 100,01 euró), amellyel az A munkaterhelés 213,31 euró.
A B munkaterhelés, egy kis éles rendszer: három VM 4 vCPU-val és 16 GB-tal, mindegyik saját IPv4-címmel, 300 GB SSD-blokktároló, egy terheléselosztó, PostgreSQL készenléti példánnyal, 1 TB objektumtároló 11 millió kéréssel, egy Kubernetes-vezérlősík és 2 TB kimenő forgalom.
| Tétel | Választás | Euró havonta |
|---|---|---|
| 3 VM | A1a.m, 4 vCPU, 16 GB | 600,06 |
| 3 nyilvános IPv4 | Reserved Public IP | 21,90 |
| 300 GB blokktároló | SSD | 30,00 |
| Terheléselosztó | a nyilvános IP-címe; a terheléselosztó díját nem teszik közzé | 7,30 + díj |
| PostgreSQL HA | nem kínálják | nincs |
| 1 TB objektumtároló | Standard szint; kérésenkénti díjat nem tesznek közzé | 20,00 |
| Kubernetes-vezérlősík | nem kínálják | nincs |
| 2 TB kimenő forgalom | gigabájtonként 0,10 euró | 200,00 |
| Összesen | 879,26 + a terheléselosztó díja |
Ez nem vethető össze az AWS-szel (985,89 és 1 082,61 euró között) vagy az Azure-ral, amelyek végösszegében benne van egy menedzselt HA adatbázis és egy Kubernetes-vezérlősík. Ha a PostgreSQL-t két A1a.s VM-en, egyenként 100 GB-os lemezzel maga futtatja, az 220,02 euróval több, a replikáció, a failover és a mentések pedig az ön feladatává válnak.
Kimenő forgalom és IPv4. A kimenő forgalom terabájtonként 100 euróba kerül, szemben az AWS 80,30 és az Azure 77,62 eurójával az ingyenes 100 GB-juk felett. A bejövő forgalom ingyenes. Egy nyilvános IPv4-cím havi 7,30 euró, szemben az AWS-en és az Azure-on kért 3,65 dollárral (3,26 euró).
GPU-k, GPU-óránként, óradíjas számlázással: B200 8,00 euró, L40S 1,50 euró. Az AWS Stockholmban egy B200-ért 15,98 eurót kér egy 8 GPU-s példányon, míg az Evroc egyetlen GPU-val is árul VM-et, Frankfurtban pedig egy L40S-ért 2,08 eurót. H100-as, H200-as vagy L4-es VM és spot szint nincs, és egy GPU-s VM helyi NVMe-tárolója elvész, ha a host meghibásodik. Minden GPU-hoz előbb kvótakérelem kell. A Think Models millió bemeneti tokenenként 0,05 és 1,50 euró között, millió kimeneti tokenenként legfeljebb 6 eurót kér.
Számlázás. A használatot havonta számlázzák, és a hónap vége utáni második napon terhelik a bankkártyára; számlás fizetés a „jogosult, nagy költésű fiókoknak” jár. A foglalások a CPU-s VM-ek árából 12 hónapra 30%-ot, 36 hónapra 50%-ot engednek el. Ingyenes csomag, költségkorlát vagy költségriasztás nincs dokumentálva. A terheléselosztó, a pillanatképek, a File Store és a KMS árát nem teszik közzé.
Árváltozások. Az elmúlt 24 hónapban egyet sem találtunk. Az általános szerződési feltételek szerint az Evroc „bármikor” módosíthatja a listaárakat, a már használt szolgáltatásokra is, „amikor az evroc weboldalán közzéteszik”, értesítési idő nélkül.
Megbízhatóság
Mi egy zóna. Az Evroc a zónáit „egy régión belüli, fizikailag különálló adatközpontokként” határozza meg, amelyek mindegyike „független áramellátással, hűtéssel és hálózati kapcsolattal” rendelkezik; hogy mely partnerlétesítményekről van szó, nem teszik közzé. A VM-ek, a lemezek, a pillanatképek és a File Store zónás. A VPC-k, a nyilvános IP-címek, a terheléselosztók és az objektumtároló regionális: a terheléselosztó állapotellenőrzéssel minden zónában elérheti a háttérszervereket, az objektumtárolót pedig a zónák között replikálják. Menedzselt adatbázis nélkül nincs készenléti példány, amelyet el kellene helyezni: ezt önnek kell megterveznie.
Az SLA-k, a 2026. szeptember 29-i Service Terms alapján:
| Szolgáltatás | Cél | 10%-os jóváírás | 25%-os jóváírás |
|---|---|---|---|
| Compute (CPU-s és GPU-s VM-ek) | 99,9% | 99,5% alatt | 99,0% alatt |
| Block és Object Storage | 99,9% | 99,9% alatt | 99,0% alatt |
| Think Shared Models | 99,5% | 99,5% alatt | 99,0% alatt |
| Terheléselosztó, File Store, KMS, IAM | nincs |
- Minden cél „tervezési cél”, „tájékoztató jellegű”, a jóváírás pedig a „kártérítéshez való egyetlen és kizárólagos jog”, az adott szolgáltatás havi díjának 25%-ában maximálva.
- A zónás szolgáltatásoknál a szintek „feltétele, hogy az Ügyfél architektúrája a szolgáltatások több zónára történő telepítésére legyen tervezve”.
- 99,5% és 99,9% között egy VM után semmi nem jár; maga a VM-oldal „99,5%-os VM-rendelkezésre állást” ígér.
- Az igényt bizonyítékokkal, a hónap végétől számított 60 napon belül kell benyújtani.
- A felelősség felső korlátja az előző 12 hónap díjainak 15%-a, az adatvesztés kizárásával.
Az AWS az EC2-re két vagy több zóna esetén 99,99%-ot, egyetlen példányra 99,5%-ot vállal, akár 100%-os jóváírással.
Állapotoldal és incidensek. A status.evroc.com öt komponenst mutat, zónánkénti nézet nélkül, és „egy gördülő, kéthetes időablakot” őriz meg; a régebbi napok oldalai 404-es hibát adnak. Ebben az időablakban egy Compute-karbantartást mutatott 2026. október 12-én, hétfőn, 10:00 és 18:00 között, „rövid hálózati zavarokkal”, incidenst nem. Az elmúlt 24 hónapból sehol nem találtunk incidenst, postmortemet vagy kiesésről szóló beszámolót. Kéthetes előzmények mellett ez a bizonyítékok hiánya, nem hibátlan múlt.
Támogatás
| Csomag | Ár, áfa nélkül | Időszak és csatornák | Első válasz, P0 / P1 / P2 / P3 |
|---|---|---|---|
| Basic | díjban foglalt | hétfőtől péntekig 08:00 és 17:00 CET között; e-mail, roc csevegőrobot | 24 óra / 24 óra / 24 óra / 48 óra, munkaidőben |
| Starter | havi 2 500 euró, plusz az 50 000 euró feletti díjak 2,5%-a | 24x7; e-mail, telefon, roc | 15 perc / 1 óra / 4 óra / 24 óra |
| Premium | „Az árazás a megjelenéskor lesz elérhető” | 24x7; csevegéssel bővül | nem teszik közzé |
A célok „tájékoztató jellegűek”, és „semmilyen jogot, jogorvoslatot vagy igényt” nem keletkeztetnek. A Starter több mint 13-szor annyiba kerül, mint az A munkaterhelés, így egy kis ügyfél egy éles kiesés esetén munkaidőben elérhető e-mailes támogatást kap 24 órás céllal. Az Evroc szerint a mérnökei Európában vannak; a támogatás „külső támogatási szolgáltatókat” is igénybe vehet. Fórumot vagy közösségi csatornát nem találtunk.
Fióknyitás
A signup.evroc.com oldalon a regisztráció névvel, e-mail-címmel és jelszóval indul; mi ennél tovább nem mentünk. Bankkártya kötelező. Az Acceptable Use Policy megtiltja a használatot „anélkül, hogy az evroc által ellenőrzött jogi személy vagy magánszemély lenne”, de hogy az ellenőrzés hogyan működik, nincs dokumentálva, a Getting started oldal pedig még mindig olyan fiókokat ír le, amelyeket a támogatás hoz létre „az ön cégének”.
Az alapértelmezett kvóták régiónként: 20 vCPU, 160 GB memória, 3 nyilvános IP-cím, 20 TB blokktároló és 0 GPU. A B munkaterhelés belefér a vCPU- és memóriakorlátba, de négy nyilvános IPv4-címre van szüksége (három VM és a terheléselosztó), így ahhoz, hogy a leírt formában felépíthető legyen, kvótakérelmet kell benyújtani a támogatásnak. Sem erre, sem a GPU-kérelemre nincs közzétett átfutási idő.
Az Evroc „azonnali hatállyal” felfüggesztheti a szolgáltatást nemfizetés esetén, vagy ha „észszerűen úgy véli”, hogy szerződésszegés történt, és a díjak a felfüggesztés alatt is tovább halmozódnak.
Megfelelőség és adatvédelem
| Keretrendszer | Állapot |
|---|---|
| ISO 27001 | Tanúsítványt nem találtunk. A biztonsági oldal szerint az infrastruktúra megfelel a „GDPR-nak, a NIS2-nek és az ISO 27001:2022-nek”, a biztonságot pedig „az alapoktól kezdve tervezték, nem utólag tanúsíttatták”. Tanúsító szervezetet és hatókört nem neveznek meg |
| ISO 27017, 27018, SOC 2, BSI C5, SecNumCloud, PCI DSS, TISAX | Nem állítja |
| NATO restricted | Tervezési cél; akkreditációt nem közölnek |
A 2026. szeptember 29-i Data Processing Addendum (adatfeldolgozási kiegészítés) az erős pont. Az Evroc az infrastruktúra-szolgáltatásokban kezelt Ügyféltartalomhoz „nem vett igénybe és nem is fog igénybe venni további adatfeldolgozót”; az MI-szolgáltatások „egy további adatfeldolgozót” használnak, név nélkül, az EU-hoz vagy az EGT-hez kötve. Az Evroc munkatársai az EGT-n kívülről nem férhetnek hozzá az Ügyféltartalomhoz, „kivéve, ha az Ügyfél az Ügyféltartalmat kifejezetten elérhetővé tette támogatási, karbantartási, hibaelhárítási, biztonsági vagy mérnöki célokra”, ami azért számít, mert az Evrocnak londoni irodája van. Az adatvédelmi incidensekről 24 órán belül értesítenek; az auditok alapértelmezetten távoliak, az ügyfél költségére.
A Think Models nem naplózza és nem tárolja a promptokat vagy a válaszokat; a roc tárolja őket, hacsak nincs kikapcsolva az előzmény. A titkosításról a dokumentumok ellentmondanak egymásnak: a Service Terms az ügyfelet teszi „kizárólagosan felelőssé minden adat titkosításáért” az objektum- és blokktárolóban, míg az S3-oldal szerint minden adatot nyugalmi állapotban, az Evroc által kezelt kulcsokkal titkosítanak. További adatfeldolgozói listát nem tesznek közzé.
Ki irányítja
A szerződő fél az evroc Sweden AB, amelyet 2024 augusztusában jegyeztek be „alkalmazottak nélkül”, az evroc AB leányvállalata. Az evroc Sweden AB tényleges tulajdonosi bejegyzése a tic.io nyilvántartási adatokat összesítő oldal szerint (a Bolagsverketet közvetlenül nem tudtuk olvasni) egy kitakart nevet mutat, 50%-nál nagyobb és legfeljebb 75%-os irányítással, részvényeken és az igazgatóság többségének kinevezési jogán keresztül. Két másik összesítő oldal keresési kivonatai Mattias Åströmöt nevezik meg az evroc AB tényleges tulajdonosaként. Hogy a többi kinek a birtokában van, nem nyilvános.
Az Evroc a befektetőiként az EQT Venturest és a Norrsken VC-t (svédek), a Giant Venturest („egyesült királyságbeli székhelyű”) és a blisce/-t nevezi meg, amely egy több mint 50 millió eurós A-sorozatú befektetési kört vezetett. A blisce/ Alexandre Mars befektetési eszköze, párizsi székhellyel és New York-i irodával; a TechCrunch „amerikai-európainak” nevezi. Mars az igazgatóság tagja lett. Irányítási jogokkal rendelkező, nem európai részvényest nem találtunk, de a tulajdonosi táblázat nem nyilvános. Az evroc AB 2024-re árbevételt nem, nagyjából 103 millió svéd korona nettó veszteséget jelentett (összesítő oldalak adatai). A szerződésre a svéd jog az irányadó, a vitákat Stockholmban, az SCC szabályai szerinti választottbírósági eljárásban rendezik (az általános szerződési feltételek 16.1 és 16.2 pontja).
A platform az Evroc sajátja, nem közölt technológián, partneradatközpontokban. Az általa megnevezett ügyfelek között van a svéd fegyveres erők.
Távozás
A felmondás után 30 napja van az exportálásra „az evroc szabványos exportfunkciójával ... kizárólag abban a formátumban, amelyben tárolják”; az ezen túli segítség felárral járhat. Bármelyik fél felmondhat indoklás nélkül, 30 napos felmondási idővel. 10 TB exportálása gigabájtonként 0,10 euróval számolva 1 000 euróba kerül.
A bezártság alacsony, mert kevés a hátrahagyandó saját fejlesztésű elem: az objektumtároló az S3 API alapjait beszéli, az upstream Cluster API-val és kubeadm-mel épített, saját üzemeltetésű Kubernetes pedig változatlanul átköltözik. Az IAM, a CLI és a Terraform-erőforrások az Evroc sajátjai. Lemezkép-importálás vagy -exportálás nincs dokumentálva, és egy lemez másik zónába költöztetése az adatai átmásolását jelenti.
Mit írnak a felhasználók
Nem találtunk független beszámolót az Evroc használatáról: az a 13 Hacker News-hozzászólás, amely említi, és a Reddit-találatok futó említések, hírek újraközlései és álláshirdetések.
Kinek való, és ki keressen mást
Az Evroc azoknak a szervezeteknek való, amelyeknek svéd szerződésre van szükségük amerikai anyavállalat és infrastruktúra-szolgáltatási további adatfeldolgozó nélkül, VM-es munkaterhelésekhez, nyílt modellekkel végzett inferenciához vagy Stockholmban VM-enként akár egyetlen B200 GPU-hoz, és amelyek maguk futtatják az adatbázisaikat és a Kubernetesüket. Ide tartoznak a svéd közszféra és a védelmi ágazathoz közeli vevők is, amelyek a svéd fegyveres erőkkel közös munkáját követik.
Keressen mást, ha menedzselt adatbázisra, menedzselt Kubernetesre vagy serverlessre van szüksége; ha egy közbeszerzéshez most kell egy olyan tanúsítvány, mint az ISO 27001, a SOC 2 vagy a C5; ha Stockholmon kívül írásban megerősített régióra van szüksége; ha olcsó kimenő forgalmat keres; vagy ha éjjel-nappali segítséget szeretne anélkül, hogy havi 2 500 eurót fizetne.
Források
Ellenőrizve 2026. október 15-én és 16-án.
Árak
- Virtuális gépek, ártáblázat és áradatok, Object Storage, GPU-s VM-ek, GPU-klaszterek, Think Models, GPU-kampányoldal
- Támogatási csomagok
- Az AWS- és Azure-adatok: AWS Price List bulk API és Azure Retail Prices API, az EKB 2026. október 15-i árfolyamán átszámítva
Feltételek és SLA (mindegyik utolsó frissítése: 2026. szeptember 29.)
Dokumentáció (docs.evroc.com)
- Introduction, Getting started, Support, View your quota limits, Changelog
- Compute: Service definition, What's new in v1beta2, Regions and zones, VM resource profiles, GPU VMs, Disks, Public IPs
- Load balancer concepts; Object Storage és AWS S3 Feature Compatibility; File Store; IAM Service definition; Think; Billing
- Integrációk: Terraform provider, CSI driver, CAPE
- A tour of the evroc cloud, 2026. augusztus 26. és a CAPE bemutatása, 2026. szeptember 15.
- Terraform registry, OpenTofu registry, evroc-oss a GitHubon
Állapot és incidensek
Megfelelőség
- A Security és a Sovereignty oldal
Cég és tulajdonosi szerkezet
- Rólunk és adatközpontok
- Az Evroc közleményei: A-sorozat, 2025. március 20., indulás, 2025. július 3., telekvásárlás Arlandastadban, 2025. február 3., Mougins, 2025. február 10., SUSE, 2025. december 8., az atomenergia lehetőségeinek feltárása, 2025. október 6., a roc általánosan elérhető, 2026. június 6., svéd fegyveres erők, 2026. június 18.
- Cégjegyzékadatok összesítő oldalakon keresztül: tic.io, evroc Sweden AB, merinfo.se, evroc AB
- TechCrunch: az Evroc A-sorozatú köre, 2025. március 20. és blisce/, 2024. május 14.
Felhasználói beszámolók
Adat és felhő
Új útmutatók és jogszabályváltozások e-mailben
Ha változik egy jogszabály, módosul egy határidő vagy új útmutatót teszünk közzé, e-mailben elküldjük.