• Tallinn03:01
  • Ljubljana02:01
  • Novi Sad02:01

Door Kristijan Sekereš

UpCloud in 2026: een eerlijke review voor teams die AWS of Azure verlaten

Serverracks in een datacenter

UpCloud is een Finse cloudaanbieder in particuliere handen, in 2011 opgericht in Helsinki, die een eigen KVM-platform draait in 15 zones: tien in Europa, drie in de VS, één in Singapore en één in Sydney. Het verkoopt een compacte beheerde cloud (PostgreSQL, MySQL, Kubernetes met een gratis control plane, S3-compatibele objectopslag, load balancers), neemt uitgaand verkeer op tot een volume dat meegroeit met uw servers, en beantwoordt op elk account dag en nacht supportchats: onze productieworkload kost er € 520,33 per maand in Frankfurt, 48% van de prijs bij AWS. De zwakke punten zijn de redundantie en het contract. Elke stad is één datacenter (alleen Helsinki heeft er twee), de standby van de database staat op een andere host in hetzelfde gebouw, en de SLA keert accounttegoed uit onder een juridische tekst die geen percentage noemt en de API en het controlepaneel uitsluit.

Dit artikel maakt deel uit van een serie die 24 Europese cloudaanbieders vergelijkt met AWS en Azure; het overzicht zet ze naast elkaar. Alles hieronder is op 15 en 16 oktober 2026 gecontroleerd aan de hand van de documentatie, voorwaarden, prijscatalogus en statuspagina van UpCloud, Finse bedrijfsgegevens en gebruikersmeldingen, elk bij de bron; de prijs- en juridische pagina's, die geautomatiseerde lezers weigeren, zijn gelezen uit kopieën van het Internet Archive van ten hoogste 7 oktober 2026. We hebben geen account geopend en geen workloads gedraaid.

In het kort

UpCloud
Hoofdkantoor en zeggenschapHelsinki. UpCloud Oy, in particuliere handen, niet beursgenoteerd; eigenaars niet gepubliceerd. Bekende investeerders: Connected Capital & Partners (Nederland), Tesi (de investeringsmaatschappij van de Finse staat) en Inventure (Noords durfkapitaal)
Regio's en zones15 zones, elk één datacenter: tien in Europa (twee ervan in Helsinki), drie in de VS, Singapore en Sydney. Geen regio groepeert meerdere zones zoals bij AWS
Workload A (opstart)€ 17,93 per maand in Frankfurt
Workload B (productie)€ 520,33 op gedeelde vCPU's, € 459,50 met het gratis control plane voor Kubernetes met één node. Elk onderdeel wordt verkocht; er is geen plan met dedicated vCPU's, en de standby van de database staat in hetzelfde datacenter
Uitgaand verkeer€ 0,00 binnen een Fair Transfer-volume voor het hele account (1,5 TB per maand voor de server van workload A, 7 TB per server van workload B). Daarboven kan de bandbreedte worden teruggebracht tot 100 Mbit/s, of u kiest voor USD 0,01 per GB
SLA voor rekenkrachtGeen percentage in de juridische tekst; 99,999% voor Premium en 99,99% voor Starter op de prijspagina. Accounttegoed van 50 keer de kosten voor de downtime, bij storingen van meer dan 5 minuten, te claimen binnen 15 dagen
Inbegrepen supportEngineers 24/7 via chat en e-mail, in het Engels; reactie op incidenten binnen 2 uur
Wie zich kan aanmeldenBedrijven, volgens de voorwaarden: kaart, factuuradres en telefoonnummer, sanctiescreening, geen identiteitsbewijs beschreven. Vooruitbetaald; een nieuw account begint als proefaccount van 7 dagen, beperkt tot 2 cores

Wat u ermee kunt bouwen

De status is algemeen beschikbaar, tenzij anders vermeld, volgens de documentatie en de changelog van UpCloud.

Wat u nodig hebtUpCloudAWSAzure
Virtuele machinesCloud Servers op AMD EPYC, allemaal op gedeelde hosts: Starter (CPU's van de vorige generatie), Premium en Cloud Native (alleen rekenkracht)EC2Virtual Machines
Dedicated hosts, bare metalGeen openbaar plan: dedicated hardware is Private Cloud, hele hosts vanaf € 3.190 per maand op offerte. Geen bare metalEC2 Dedicated Hosts, EC2 metalDedicated Host, BareMetal Infrastructure
GPU'sL4, L40S, RTX Pro 6000, H100 en B200, on demand en spot, alleen in Helsinki (fi-hel2)EC2 G en PNC- en ND-serie
OpslagBlokopslag in drie niveaus, zonder extra kosten versleuteld at rest; Managed Object Storage (S3-API) in zes regio's; File Storage (NFS) in zeven zones sinds februari 2026EBS, S3, EFSManaged Disks, Blob Storage, Azure Files
Relationele databasesBeheerde PostgreSQL (een tot drie nodes) en MySQL (8.4 LTS)RDSAzure Database for PostgreSQL en MySQL
Andere datadienstenValkey (verving Managed Redis in oktober 2024) en OpenSearchElastiCache, OpenSearch ServiceAzure Cache for Redis
KubernetesUKS, CNCF-gecertificeerd voor 1.33 tot 1.35. Control plane voor Development gratis (één node); Production € 60 per maand (drie API-servers, etcd met drie leden)EKSAKS
NetwerkPrivénetwerken over zones heen, NAT- en VPN-gateways, firewall, load balancer voor HTTP(S) en TCPVPC, NAT gateway, VPN, ELBVNet, NAT gateway, VPN Gateway, Load Balancer
CDNUpCloud CDN, “powered by bunny.net”: gedocumenteerd, maar “Komt binnenkort uit” op de prijspaginaCloudFrontFront Door
ToegangsbeheerSubaccounts beperkt per server, opslag, netwerk of tag; Workspaces met rollen en single sign-on, in openbare bèta en buiten de SLAIAMEntra ID, RBAC
MonitoringMetrics voor databases en load balancers, auditlogs; geen algemene logging- of metricsdienstCloudWatchAzure Monitor
Back-upSimple Backups (plannen van dagelijks tot jaarlijks), plus back-ups op aanvraagAWS BackupAzure Backup

Helemaal afwezig: functies, serverless containers, wachtrijen, een dienst voor sleutelbeheer of een secrets manager, autoritatieve DNS, MongoDB, Kafka, beheerde API's voor AI-modellen en een container registry (de prijscatalogus bevat “beta”-items voor een registry, maar er is geen product). Er wordt geen DDoS-bescherming beschreven in de documentatie of op de prijspagina, en de SLA sluit “vijandige handelingen van derden, zoals denial-of-service-aanvallen” uit.

Object Storage mist bucketreplicatie, websitehosting, bucketlogging en SSE-KMS, en Object Lock is “Binnenkort beschikbaar”. Het toegangsbeheer is dun: subaccounts beperken welke resources een gebruiker kan aanraken, zonder beleidstaal op actieniveau, en het op rollen gebaseerde model van Workspaces “wordt nog niet aanbevolen voor productieomgevingen”.

De tooling is actueel: een Terraform-provider op partnerniveau (v5.47.0, 12 oktober 2026), een CLI, SDK's voor Go en Python, Pulumi, Packer, Ansible en Crossplane. API-tokens kwamen pas op 18 september 2025; daarvoor gebruikten scripts de gebruikersnaam en het wachtwoord van een account. Bij Kubernetes zijn nodeupdates uw zaak: “UKS wijzigt, update of configureert het data plane na het aanmaken niet”.

Wat het kost

Lijstprijzen van UpCloud in euro, exclusief btw, uit de catalogus van de rekentool en de prijspagina van 7 oktober 2026, gecontroleerd op 15 en 16 oktober 2026, in Frankfurt (de-fra1) bij 730 uur per maand. Cloud Servers worden per uur gefactureerd tot 28 dagen per maand, zodat een volledige maand de vermelde maandprijs kost; al het andere wordt per uur gefactureerd, zonder maximum.

Workload A, een opstartconfiguratie: één VM met 2 vCPU en 4 GB, een schijf van 40 GB, één IPv4-adres, 1 TB uitgaand verkeer en 100 GB objectopslag.

OnderdeelKeuzeEuro per maand
VMSTARTER-2xCPU-4GB, 2 gedeelde vCPU's, 4 GB, 30 GB Standard-opslag, IPv4 inbegrepen12,00
Schijf om op 40 GB te komeneen tweede apparaat van 10 GB Standard0,86
Openbaar IPv4inbegrepen0,00
1 TB uitgaand verkeerbinnen het aandeel van 1,5 TB Fair Transfer van het plan0,00
100 GB objectopslagverkocht in eenheden van 250 GB5,07
Totaal17,93

AWS rekent € 112,37 en Azure € 116,15 voor hetzelfde in Frankfurt; bij AWS is de 1 TB uitgaand verkeer alleen al USD 81,00 van een rekening van USD 125,95.

Workload B, een klein productiesysteem: drie VM's met 4 vCPU en 16 GB en elk een IPv4-adres, 300 GB SSD-blokopslag, een load balancer, PostgreSQL met 2 vCPU, 8 GB en 100 GB als primair plus standby, 1 TB objectopslag met 1 miljoen PUT- en 10 miljoen GET-verzoeken, een control plane voor Kubernetes en 2 TB uitgaand verkeer.

OnderdeelKeuzeEuro per maand
3 VM'sPREMIUM-4xCPU-16GB, gedeelde vCPU, elk met 150 GB MaxIOPS-opslag en één IPv4276,00
3 openbare IPv4-adresseninbegrepen0,00
300 GB blokopslaginbegrepen: de drie plannen bevatten 450 GB0,00
Load balancerProduction Small, twee nodes30,42
PostgreSQL-HA2 vCPU, 8 GB, twee nodes met elk 100 GiB, 15 dagen point-in-time recovery132,80
1 TB objectopslagvier eenheden van 250 GB; geen kosten per verzoek20,28
Control plane voor KubernetesProduction, drie API-servers60,83
2 TB uitgaand verkeerbinnen het aandeel van 21 TB van het account0,00
Totaal520,33

AWS rekent € 1.082,61 voor workload B op m7i.xlarge en Azure € 1.091,88 op D4s_v5, dus UpCloud kost 48% van elk van beide. Twee posten maken het grootste deel van het verschil: AWS rekent USD 171,00 voor de 2 TB uitgaand verkeer en USD 320,13 voor zijn HA-database met opslag, terwijl UpCloud niets rekent voor het uitgaande verkeer en € 132,80 voor de database. Het gratis control plane voor Development brengt het totaal op € 459,50, met één API-server, “geen redundantie” en niets dat zegt of de SLA het dekt.

Het totaal volgt de rekentool, die de tweede databasenode factureert tegen 90% van de prijs voor rekenkracht en opslag; de prijspagina noemt € 60 voor de rekenkracht in plaats van 59. Workernodes zijn niet inbegrepen, zoals overal in deze serie.

Uitgaand verkeer en IPv4. Openbaar uitgaand verkeer kost sinds 7 mei 2024 € 0,00 per GB, binnen een Fair Transfer-limiet die “wordt bepaald door de hoeveelheid cloudresources op uw account”: elk serverplan voegt een vast volume toe (1,5 TB voor STARTER-2xCPU-4GB, 7 TB voor PREMIUM-4xCPU-16GB), gedeeld over alle zones, terwijl objectopslag, databases, load balancers en de meeste GPU-plannen niets toevoegen. Boven de limiet “kan UpCloud de bandbreedte van de clouddiensten terugbrengen tot 100 Mbit/s”, met “geen overschrijdingskosten”, tenzij u kiest voor betaald verkeer tegen USD 0,01 per GB (€ 10 per 1.000 GB in de catalogus in EUR). AWS rekent € 80,30 per TB boven zijn gratis 100 GB, Azure € 77,62. Het eerste IPv4-adres hoort bij elk Starter- en Premium-plan; een extra adres kost € 3,47 per maand.

Facturering. UpCloud is vooruitbetaald, en het saldo is een harde bovengrens. Als het op is, worden alle servers uitgeschakeld; na een maand worden ze verwijderd en komen hun IP-adressen vrij; na twee maanden “wordt opslag verwijderd. Data gaat permanent verloren.” Tegoed is niet terugbetaalbaar, behalve met een geld-terug-garantie van 30 dagen op de eerste betaling, tot € 500. Starter- en Premium-servers worden gefactureerd, of ze nu draaien of niet. Betalen gaat met een kaart (PayPal, Apple Pay en Google Pay alleen voor handmatige stortingen); bankoverschrijving of SEPA-incasso wordt niet vermeld. De voorwaarden van 3 juli 2026 beschrijven een achteraf betaald model dat “maandelijks achteraf in rekening wordt gebracht” voor klanten die zich aanmelden zodra het wordt gelanceerd, maar de documentatie beschrijft nog alleen vooruitbetaald tegoed.

GPU's, per GPU-uur in Helsinki, de enige zone die ze heeft: L4 € 0,58, L40S € 1,11, RTX Pro 6000 € 1,65, H100 € 1,79 en B200 € 4,50, zonder H200. Dat is de laagste on-demandprijs voor een H100 in deze serie; AWS verkoopt de H100 niet in Frankfurt en rekent € 6,57 in Stockholm. Spotservers (H100 € 1,78) kunnen met 30 seconden vooraankondiging worden teruggenomen en hebben geen SLA. UpCloud heeft “Nieuwe prijzen voor H100 GPU Servers vanaf 20 oktober” aangekondigd, en hetzelfde voor de B200, zonder te zeggen wat er verandert; de catalogus van 16 oktober toonde nog de bovenstaande prijzen, en de prijspagina van die dag gaf nog geen nieuwe bedragen. Elk account mag “een beperkt aantal GPU's draaien, op basis van zijn accountgeschiedenis”, en voor meer is een supportverzoek nodig.

Prijswijzigingen. Op 15 april 2026 namen de families Starter en Premium de plaats in van Developer en General Purpose, die niet meer kunnen worden uitgerold. Op gelijke voet kosten de nieuwe plannen minder maar bevatten ze minder schijf: een Developer-server met 2 vCPU en 4 GB met 60 GB kostte € 18 per maand, het Starter-equivalent met 30 GB kost € 12. Of bestaande servers hun oude prijzen houden, wordt niet vermeld. Tussen de prijspagina's van 19 mei en 7 oktober 2026 ging de maandelijkse GPU-schatting van een maximum van 28 dagen naar een maand van 30 dagen tegen dezelfde uurtarieven, zodat een maand met één H100 van € 1.203 naar € 1.289 ging, ongeveer 7% meer (onze afleiding uit twee kopieën van de pagina; we vonden geen aankondiging). We vonden geen verhoging van de lijstprijs van een product dat nog kan worden besteld.

Betrouwbaarheid

Wat een zone is. Bij UpCloud is een zone één datacenter, en niets groepeert zones tot een regio; AWS en Azure hebben elk drie zones in Frankfurt, in afzonderlijke datacenters op kilometers afstand van elkaar. Helsinki is de uitzondering, met twee zones in gebouwen die door verschillende exploitanten worden beheerd (Equinix en Telia); of ze onafhankelijke stroom- en netwerkpaden hebben, wordt niet vermeld. Overal elders vergt het overleven van het verlies van een gebouw een tweede stad. Binnen een zone zit de redundantie op hostniveau: servers verhuizen automatisch naar een gezonde host als er een uitvalt, en blokopslag staat op een opslagnetwerk dat is gespiegeld over “twee afzonderlijke storage-backends”.

De standby van de database. De HA-nodes van beheerde PostgreSQL “worden aangemaakt op fysiek gescheiden backendhosts” in dezelfde zone; geen enkel document biedt een standby in een ander gebouw. De documentatie beschrijft “realtime replicatie” zonder te zeggen of die synchroon is, en geeft geen failovertijd. Als alle nodes tegelijk uitvallen, wordt de primaire node hersteld vanuit een back-up, met dataverlies dat “doorgaans ... beperkt is tot een tijdsvenster van vijf minuten of één WAL-bestand”. AWS en Azure zetten een synchrone standby in een andere zone en noemen 60 tot 120 seconden voor een failover.

De SLA. Die maakt deel uit van de servicevoorwaarden die op 3 juli 2026 zijn ingegaan, en de juridische tekst bevat geen percentage: de cijfers 99,999% en 99,99% staan alleen op de prijspagina.

  • Ze dekt “alle ongeplande onderbrekingen ... die langer duren dan vijf (5) minuten”, berekend per getroffen server of dienst.
  • De credit is “50 (vijftig) keer de servicekosten die UpCloud in rekening brengt voor het onderbroken Service-item” voor de tijd dat het uit de lucht was, gemaximeerd op de kosten van dat item over de voorgaande 30 dagen per onderbreking en op 2,5 keer de gemiddelde maandelijkse kosten ervan per 12 maanden. Het is accounttegoed, geen geld.
  • U claimt per e-mail binnen 15 dagen nadat de storing is verholpen.
  • Niet gedekt: “API's van de Dienst” en “het Control Panel”, dus een storing die u belet te deployen of te schalen levert niets op. Denial-of-service-aanvallen, onvoldoende accounttegoed, aangekondigd onderhoud en spotservers zijn uitgesloten.
  • De SLA is de enige verhaalsmogelijkheid, en “de beslissing van UpCloud over de kwestie is bindend ... totdat en tenzij een bevoegde rechter anders oordeelt”. Buiten de SLA is de aansprakelijkheid gemaximeerd op zes maanden aan kosten.

In cijfers: een Premium-server van € 92 die 2 uur uitvalt, levert € 13,69 aan credit op, en een storing van 24 uur bereikt het maximum van € 92. Bij een korte storing is dat beter dan de SLA van AWS voor één instance, waarbij elk uur met meer dan zes minuten downtime wordt kwijtgescholden en pas onder 99,5% een credit van 10% komt. Maar AWS belooft voor EC2 99,99% over twee of meer zones, en Azure 99,99% over zones met 60 dagen om te claimen; UpCloud heeft geen tweede zone om over te verspreiden.

Statuspagina en incidenten. status.upcloud.com vermeldt incidenten per zone en dienst, met een geschiedenis die teruggaat tot augustus 2015. Bij geen van de 50 meest recente incidenten is een postmortem gevoegd, ook niet bij dat van 11 augustus 2026, waarvan de update zei “We stellen een gedetailleerde postmortem op”.

DatumOmvangDuurOorzaak
22 dec. 2025Netwerk in UK-LON1, NL-AMS1 en SE-STO1, binnen 3 minuten na elkaar geopendelk ongeveer 3 uur en 10 minutenniet vermeld (Londen, Amsterdam, Stockholm)
20 tot 21 jan. 2026TLS-certificaten die faalden voor nieuwe load balancers, Kubernetes-clusters en Object Storage, alle zonesongeveer 17 uuruitgifte van certificaten (melding)
7 jul. 2026Object Storage in Frankfurt (EUROPE-2)1 uurniet vermeld (melding)
11 aug. 2026Nieuwe deployments van Cloud Servers mislukten in alle 15 zones; klanten werd gevraagd servers niet te starten, opnieuw te starten of af te sluitenongeveer 2 uurniet vermeld; de beloofde postmortem niet gevonden (melding)
25 tot 26 aug. 2026Storage-backend van DE-FRA1, “met gevolgen voor sommige resources, waaronder cloudservers”ongeveer 7 uurniet vermeld (melding)
6 tot 13 okt. 2026Object Storage in SG-SIN1: pieken in latentie en HTTP 503-foutenverholpen na ongeveer 11 uur, afgesloten na een weekgrondoorzaak “geïdentificeerd”, niet gepubliceerd (melding)

Storingen in één zone bleven in die zone. Wat over zones heen ging, kwam van gedeelde lagen (certificaten, deployments) en van één netwerkgebeurtenis in drie steden tegelijk. Incidenten met de API en het controlepaneel, zoals die van 3, 21 en 22 november 2025, leveren geen credit op.

Support

PlanPrijsServiceverzoekIncidentExtra's
Essentials (standaard)inbegrepenbinnen 4 uurbinnen 2 uure-mail en livechat, 24/7
Advancedop aanvraagbinnen 1 uurbinnen 30 minutenprioriteitswachtrij
Enterpriseop aanvraagbinnen 10 minutenbinnen 5 minutenvaste supportmedewerkers, een customer success manager

Support werkt alleen in het Engels, via chat en e-mail door eigen engineers, zonder telefoonlijn, en hulp bij uw eigen software kan worden geweigerd. De doelen staan op de supportpagina, niet in de voorwaarden. Toch heeft het gratis niveau een doel voor incidenten, wat AWS Basic (geen technische cases) en Azure Basic (geen technische reactiedoelen) niet hebben. Een doel van één uur bij een productiestoring kost bij AWS Business Support+ het hoogste van USD 29 of 9% van de uitgaven, en USD 100 per maand bij Azure Standard.

Een account krijgen

De voorwaarden verkopen alleen aan bedrijven: de dienst is “niet geschikt of bedoeld voor gebruik door ... consumenten of particulieren voor persoonlijk gebruik”. Aanmelden vraagt om een naam, e-mailadres, telefoonnummer, kaart en factuuradres. UpCloud screent aanmeldingen tegen sanctielijsten en bedient niemand in Rusland, Belarus, de Krim, Iran, Noord-Korea, Cuba of Syrië. Geen van de documenten die we lazen noemt een identiteitsbewijs of selfiecontrole.

Een nieuw account is een proefaccount (7 dagen volgens de documentatie; de prijspagina zegt “een gratis proefperiode van 30 dagen”) met 2 cores en 4 GB aan servers, één database met één node, één Development-load balancer en één Development-Kubernetescluster, en geen GPU's. Een storting van minstens 10 in de valuta van het account beëindigt het. Poort 25 blijft geblokkeerd totdat support haar opent.

Workload B op dag één: niet op het proefaccount, dat een zesde van de benodigde cores heeft en geen HA-database. Na de storting kunnen we het niet zeggen: UpCloud publiceert geen standaardlimieten voor een betaald account, en support verhoogt ze op verzoek. Bij AWS ligt de standaard van 5 vCPU's voor standaardinstances onder de 12 die workload B nodig heeft; de 20 cores per regio van Azure passen op papier.

Twee bepalingen worden later belangrijk. UpCloud mag een account opschorten op “redelijke gronden om aan te nemen” dat de voorwaarden zijn geschonden, met “geen aansprakelijkheid” daarvoor. En na niet-betaling mag het beëindigen en verwijderen na “een redelijke termijn ... (minimaal veertien (14) dagen)”, veel korter dan de twee maanden die de documentatie beschrijft voor een leeg saldo.

Compliance en gegevensbescherming

KaderStatus
ISO/IEC 27001:2022Certificaat ingezien: nr. 13851-01 van Inspecta Sertifiointi Oy (Kiwa), uitgegeven op 20 oktober 2023, geldig tot 20 oktober 2026. Op 16 oktober stond er geen vernieuwd certificaat op de site
CISPE Data Protection Code of ConductRegistervermeldingen ingezien: “gecontroleerde naleving” voor tien diensten, lopend tot juni en juli 2027
BSI C5, ISO 27017, ISO 27018, SOC 2, PCI DSS, SecNumCloud, HDS, TISAX, ENSNiet geclaimd voor UpCloud zelf

Het ISO-certificaat dekt de clouddienst van UpCloud, met kantoren in Helsinki en Singapore; controleer na 20 oktober of er een vernieuwing is voordat u erop vertrouwt. De andere certificaten op de pagina over de datacenters van UpCloud zijn van de colocatie-exploitanten.

De verwerkersovereenkomst (DPA) maakt deel uit van de voorwaarden. U kiest het datacenter, en “UpCloud verplaatst de relevante persoonsgegevens niet uit het gekozen datacenter, tenzij daartoe uitdrukkelijk opdracht wordt gegeven”. De enige subverwerkers zijn de vier volledige dochterondernemingen van UpCloud in Singapore, het VK, de VS en Australië, elk voor de datacenters in het eigen land; de negen zones in de EU en de EER “worden rechtstreeks door UpCloud Oy beheerd, en er worden geen subverwerkers ingezet”. Wijzigingen komen met 30 dagen vooraankondiging en een recht om bezwaar te maken en op te zeggen.

Een controle van de headers op 15 oktober toonde dat de website en het controlepaneel via Cloudflare werden geserveerd, en de CDN is “powered by bunny.net”; geen van beide wordt als subverwerker genoemd.

Wie de zeggenschap heeft

U sluit uw contract met UpCloud Oy (ondernemingsnummer 2431560-5) onder Fins recht, met arbitrage in Helsinki in het Engels. Oprichter Joel Pihlajamaa, vanaf het begin CTO, werd op 2 juli 2026 weer CEO, als opvolger van Arno Schäfer, pas sinds 31 maart 2025 CEO; webhosting.today meldt geen reden voor de korte periode.

De aandelenbelangen zijn niet openbaar: de eigenaars van een Finse Oy staan niet in het handelsregister, en geen bron die we lazen zegt of de oprichter of de investeerders de meerderheid houden. In januari 2020 haalde UpCloud 18 miljoen euro “aan eigen en vreemd vermogen” op bij Connected Capital & Partners, Tesi en Inventure. We vonden geen latere ronde, overname of exit, en geen niet-Europees moederbedrijf of aandeelhouder.

Finse openbare stukken, zoals gemeld door de kredietinformatiedienst Asiakastieto, tonen dat de omzet van UpCloud Oy steeg van 16,1 miljoen euro in 2021 naar 27,3 miljoen euro in 2025, een bedrijfsverlies in elk van die jaren (1,3 miljoen euro in 2025) en een eigenvermogensratio van 14% in 2025.

Het platform is van UpCloud zelf (KVM en een opslagnetwerk, geen OpenStack); de gebouwen niet. Elke zone zit in een colocatiefaciliteit: Equinix in Helsinki 1, Warschau, Stockholm, Singapore en Sydney; Digital Realty in Frankfurt, Kopenhagen, Madrid en Amsterdam; Telia in Helsinki 2, Verne in Londen, Green Mountain in Stavanger en CoreSite in de drie zones in de VS.

Vertrekken

Uitgaand verkeer bij vertrek is gratis binnen het Fair Transfer-volume (21 TB per maand voor workload B), en Object Storage rekent geen kosten per verzoek. De voorwaarden laten u vertrekken met 5 dagen vooraankondiging en bevatten een overstapclausule volgens de dataverordening: een overgangsperiode van 30 dagen, eenmalig te verlengen tot 6 maanden, plus tot 30 dagen om data op te halen, waarbij kosten verschuldigd zijn zolang resources draaien. Aan het einde verwijdert UpCloud “alle Klantdata” en “is niet verantwoordelijk voor de integriteit van de exporteerbare data”.

Het meeste van wat u bouwt, is standaard: KVM-images, upstream Kubernetes met een open-source CSI-driver, de S3-API met de hierboven genoemde hiaten, en open-source PostgreSQL, MySQL, Valkey en OpenSearch. De lock-in zit in de opzet van het privénetwerk, de standaardinstellingen van Kubernetes (UpCloud raadt “sterk” af zijn netwerkplugin Cilium te vervangen) en de Terraform-resources die specifiek zijn voor UpCloud; er is geen eigen serverless- of database-API, omdat er geen wordt aangeboden.

Wat gebruikers melden

We lazen elke reactie op Hacker News die UpCloud noemt van oktober 2023 tot oktober 2026 (106 treffers) en het verslag van één klant; Reddit kon niet worden doorzocht. UpCloud wordt veel minder besproken dan Hetzner of OVHcloud.

Support is wat gebruikers het meest prijzen. Gebruikers melden “top klantenservice” (48542691, juni 2026), dat “hun supportteam zeer snel reageert” (39128618, januari 2024) en dat “de mensen daar superaardig zijn” (45137168, september 2025), onder vijf meldingen in die periode (46437952, 47675387). Dezelfde zoekopdrachten vonden geen klacht over support.

Duurder dan Hetzner voor kale rekenkracht. Gebruikers melden dat “Ze niet goedkoop zijn vergeleken met DigitalOcean/Linode” (43319119, maart 2025) en vergelijken 48 cores voor € 1.364 per maand bij UpCloud met € 288,49 bij Hetzner (43458843, maart 2025); beide dateren van vóór de prijsverhogingen van Hetzner in 2026. Aan de kleine kant schrijft iemand “Upcloud heeft de goedkoopste die ik vond, een volledige VPS krijgt u voor minder dan 4 dollar” (50017783, oktober 2026).

Gratis uitgaand verkeer is een volume. Gebruikers wijzen erop dat “de limiet na 24 TB gratis bandbreedte per maand op 100 mbps ligt” (46654024, januari 2026) en dat de limieten “vergelijkbaar zijn met andere hosts zoals DigitalOcean” (43458846, maart 2025; beantwoord met het “geen overschrijdingskosten” uit het beleid, 43459396).

Object Storage werd trager voor één klant. Healthchecks.io verhuisde zijn objectopslag in 2024 van OVHcloud naar UpCloud en schreef op 17 april 2026 dat “na verloop van tijd de prestaties van de objectopslag van UpCloud ook verslechterden. Er waren perioden waarin alle bewerkingen traag werden en onze timeoutlimieten raakten” (bericht, discussie); het draait nu zijn eigen opslag. Dat is de ervaring van één klant, geen meting, en een andere gebruiker schreef in dezelfde maand “Zeer tevreden over ze” (47712388). De statuspagina vermeldt vijf incidenten met Object Storage in 2026.

Snelle CPU en schijf. Gebruikers melden snellere CPU en schijf-I/O dan bij de aanbieders die ze benchmarkten (43319119, maart 2025) en volumes die “gemakkelijk 10k IOPS halen” (47824138, april 2026). Wij hebben niets gemeten.

Dun toegangsbeheer. Gebruikers melden “U vindt geen gelijkwaardige IAM of BigQuery bij indieclouds” (46336813, december 2025) en tools die inlogden met accountgegevens (44339109, juni 2025).

Stabiele losse servers. Klanten van lange tijd melden dat “de beschikbare functies zeer betrouwbaar werken (al een half decennium). Er zijn een paar ruwe kantjes” (43459317, maart 2025) en dat losse servers “betrouwbaarder zijn dan multiregio met redundantie bij andere aanbieders zoals Fly” (47818591, april 2026).

Voor wie het geschikt is, en wie beter elders kan kijken

UpCloud is geschikt voor kleine en middelgrote teams die Kubernetes, PostgreSQL en S3-opslag willen onder een Fins contract; voor diensten die veel verkeer naar buiten sturen binnen het eerlijke aandeel; voor teams die waarde hechten aan support die ze op elk uur kunnen bereiken; en voor producten die de VS of Azië nodig hebben bij dezelfde Europese aanbieder. De prijzen van zijn H100 en L40S zijn laag voor workloads die in Helsinki kunnen staan.

Kijk elders als u zones in afzonderlijke gebouwen binnen één regio nodig hebt, of een standby van de database in een ander gebouw; als u bouwt op functies, wachtrijen of event-driven diensten; als u fijnmazig IAM nodig hebt, een dienst voor sleutelbeheer of certificering voorbij ISO 27001 (C5, SOC 2, PCI DSS); als u dedicated vCPU's nodig hebt zonder Private Cloud-contract, GPU's buiten Helsinki of de laagste prijs per core; of als u achteraf betaalde facturen nodig hebt in plaats van een vooruitbetaald saldo.

Bronnen

Gecontroleerd op 15 en 16 oktober 2026. Pagina's die als “gearchiveerd” zijn aangeduid, zijn gelezen uit het Internet Archive, omdat upcloud.com geautomatiseerde lezers weigert.

Prijzen

Voorwaarden en SLA

Documentatie

Status en incidenten

Compliance

Bedrijf en eigendom

Gebruikersmeldingen

Data en cloud

Nieuwe handleidingen en regelwijzigingen per e-mail

Verandert er een regel, schuift er een deadline op of publiceren wij een nieuwe handleiding, dan sturen we die per e-mail.

Eerst sturen we u een bevestigingslink. U kunt zich altijd weer uitschrijven. Privacybeleid