Door Kristijan Sekereš
Gcore in 2026: een eerlijke review voor teams die AWS of Azure verlaten

Gcore is een Luxemburgs bedrijf dat begon met een content delivery network en nu virtuele machines, bare metal, beheerde Kubernetes en GPU's verkoopt achter zijn edge-netwerk. Uitgaand verkeer van VM's en GPU-clusters is gratis en onbeperkt, het hoogbeschikbare control plane voor Kubernetes kost niets, en onze productieworkload komt op € 384,60 per maand in Luxembourg-2, ongeveer een derde van de prijs bij AWS. Dat totaal bevat een beheerde PostgreSQL die een gratis bèta is, en de gaten zijn echt: geen beschikbaarheidszones, geen wachtrijen, sleutelbeheer of fijnmazig IAM, SLA-credits voor rekenkracht die stoppen bij 20% en de downtime pas laten ingaan bij uw eigen melding per e-mail, en certificaten die we niet hebben kunnen inzien. Gcore publiceert zijn aandeelhouders niet; Northern Data, nu voor ongeveer 85,2% in handen van het in de VS genoteerde Rumble, heeft twee bestuurszetels en verwierf in 2025 een optie op een meerderheid, waarvan de status niet openbaar is gemaakt.
Dit artikel maakt deel uit van een serie die 24 Europese cloudaanbieders vergelijkt met AWS en Azure; het overzicht zet ze naast elkaar. Alles hieronder is op 15 en 16 oktober 2026 gecontroleerd aan de hand van de documentatie, juridische voorwaarden, prijsgegevens en statuspagina van Gcore, de openbare stukken van Northern Data en Rumble, berichten in de pers en gebruikersmeldingen, elk bij de bron. We hebben geen account geopend en geen workloads gedraaid. AWS en Azure zijn doorgerekend in Frankfurt, maar de regio Frankfurt-2 van Gcore verkoopt geen beheerde Kubernetes en geen objectopslag, dus hebben we Luxembourg-2 doorgerekend, de enige EU-regio die VM's, Kubernetes, S3 Standard-objectopslag en GPU's samen verkoopt.
In het kort
| Gcore | |
|---|---|
| Hoofdkantoor en zeggenschap | Contern, Luxemburg: G-Core Labs S.A., onder G-Core Holding S.A. Aandeelhouders worden niet gepubliceerd; de pers noemt de oprichter van Wargaming. Northern Data AG, sinds juni 2026 voor ongeveer 85,2% in handen van het in de VS genoteerde Rumble, nam in 2025 twee bestuurszetels en een optie op een meerderheid en houdt 2,13%; na gewijzigde afspraken in juli 2026 zegt het geen invloed van betekenis meer te hebben. De status van de optie is niet openbaar gemaakt. Niet beursgenoteerd |
| Regio's en zones | 12 cloudregio's in de EU (drie in Luxemburg, Frankfurt-2, Amsterdam, drie in Parijs, Warschau, Helsinki, twee in Sines, Portugal), 33 in totaal. Geen beschikbaarheidszones |
| Workload A (opstart) | € 40,70 per maand in Luxembourg-2 |
| Workload B (productie) | € 384,60 in Luxembourg-2, op dedicated vCPU's. De beheerde PostgreSQL erin is een gratis bèta (versies 13 tot 15, limiet van 100 GB), tegen nul doorgerekend en geen productiedienst |
| Uitgaand verkeer | Gratis en onbeperkt vanaf VM's en GPU-clusters. Objectopslag € 0,02 per GiB, bare metal € 0,0013 per GB |
| SLA voor rekenkracht | 99,95% voor VM's in “Core”-regio's, 99,9% in “Edge”-regio's, geen voor gedeelde Basic-VM's. Credits van 2,5% tot 20%, geteld vanaf uw per e-mail verstuurde defectmelding |
| Inbegrepen support | Basic: chatbot, e-mail en tickets, alleen Engels, geen reactietijd |
| Wie zich kan aanmelden | Iedereen met een e-mailadres, een betaalmethode en € 4 aan tegoed; de aanmeldingsdocumentatie beschrijft geen identiteitscontrole, maar de MSA maakt elk contract afhankelijk van KYC. Standaardquota worden niet gepubliceerd; voor bare metal is altijd een goedgekeurde quotumaanvraag nodig |
Wat u ermee kunt bouwen
Gcore bestempelt bijna niets als bèta, dus de status is algemeen beschikbaar (verkocht op de prijspagina zonder bètalabel), tenzij anders vermeld.
| Wat u nodig hebt | Gcore | AWS | Azure |
|---|---|---|---|
| Virtuele machines | Flavours met Intel, AMD EPYC en Ampere Arm, “Dedicated vCPUs” volgens de productpagina; gedeelde Basic-VM's binnen de EU alleen in Amsterdam | EC2 | Virtual Machines |
| Bare metal | Xeon-, Ryzen- en EPYC-servers per uur, na een quotumaanvraag | EC2 metal | BareMetal Infrastructure |
| GPU's | Nodes met 8 GPU's met H100, H200, A100 of L40S; Virtual GPU met 1 tot 8 H100's; spot; B300 en GB300 NVL72 via sales | EC2 P en G | ND- en NC-serie |
| Blok- en bestandsopslag | drie volumetypen met drievoudige replicatie; NFS-bestandsshares | EBS, EFS | Managed Disks, Azure Files |
| Objectopslag | S3 Standard, in de EU alleen in Luxembourg-2; S3 Fast in Sines | S3 | Blob Storage |
| Relationele databases | PostgreSQL 13 tot 15, bèta: gratis, limiet van 100 GB, HA met drie nodes | RDS | Azure Database for PostgreSQL |
| Andere datadiensten | geen | ElastiCache, DocumentDB, MSK, OpenSearch Service | Azure Cache for Redis, Cosmos DB, Event Hubs |
| Kubernetes | Nodepools met VM's, bare metal of GPU's, CNCF-conform voor 1.27 tot 1.36, gratis HA-control plane | EKS | AKS |
| Serverless | Functions, Container as a Service; FastEdge (WebAssembly op de CDN-edge) | Lambda, App Runner, Lambda@Edge | Functions, Container Apps |
| Messaging | geen | SQS, SNS | Service Bus, Event Grid |
| Edge | CDN, Managed DNS, DDoS-bescherming (basis gratis), WAAP | CloudFront, Route 53, Shield, AWS WAF | Front Door, Azure DNS, DDoS Protection, Azure WAF |
| Beveiliging | vaste rollen; Secrets Manager, alleen gedocumenteerd voor certificaten van load balancers; geen KMS | IAM, Secrets Manager, KMS | Entra ID RBAC, Key Vault |
| AI | Everywhere Inference op L40S, A100 of H100, OpenAI-compatibele endpoints | SageMaker-endpoints, Bedrock | Azure ML-endpoints, AI Foundry |
| Back-up | snapshots; geen back-updienst | AWS Backup | Azure Backup |
Helemaal afwezig: beheerde MySQL, Redis of Valkey, MongoDB, Kafka en een algemene OpenSearch-dienst; wachtrijen; een dienst voor sleutelbeheer; IAM-beleid of rechten op resourceniveau; een back-updienst; en beschikbaarheidszones. Objectopslag documenteert Object Lock en lifecycle-expiratie, maar geen replicatie of versiebeheer, en Gcore publiceert geen lijst van niet-ondersteunde S3-functies. De functieruntimes zijn allemaal voorbij of dicht bij het end of life van upstream.
Eén REST-API dekt elk product, en de SDK's voor Python en Go (0.59.0, 12 oktober 2026) worden gegenereerd uit de OpenAPI-specificatie. De Terraform-provider van Gcore heeft twee lijnen: v0 op 0.37.1 (12 oktober 2026), en v2, een herschrijving die nog een release candidate is, een handmatige herimport vergt en nog geen resource heeft voor snapshots, S3-opslag, functies of PostgreSQL. De repository had op 16 oktober 2026 6 openstaande issues, de oudste van september 2023. Er is ook een officiële MCP-server.
Wat het kost
Lijstprijzen van Gcore in euro, exclusief btw, uit de prijs-API achter de rekentool van gcore.com en van de prijspagina's, gecontroleerd op 15 en 16 oktober 2026, in Luxembourg-2 bij 730 uur per maand.
Workload A, een opstartconfiguratie: één VM met 2 vCPU en 4 GB, een schijf van 40 GB, één IPv4-adres, 1 TB uitgaand verkeer en 100 GB objectopslag.
| Onderdeel | Keuze | Euro per maand |
|---|---|---|
| VM | g2-standard-2-4, Intel, 2 vCPU, 4 GB | 30,44 |
| Schijf | volume van 40 GB Standard | 4,00 |
| Openbaar IPv4 | extern IP | 2,53 |
| 1 TB uitgaand verkeer | gratis | 0,00 |
| 100 GB objectopslag | S3 Standard, 93,13 GiB tegen € 0,04 | 3,73 |
| Totaal | 40,70 |
AWS rekent € 112,37 en Azure € 116,15 voor hetzelfde in Frankfurt; bij AWS is de 1 TB uitgaand verkeer alleen al USD 81,00 van een rekening van USD 125,95. Gcore kost 36% van de prijs bij AWS, op een dedicated vCPU tegenover burstable vCPU's, omdat Luxembourg-2 geen plan met gedeelde vCPU's verkoopt. Met de AMD g3a-standard-2-4 van Frankfurt-2 (€ 20,76) en de objectopslag gekocht in Luxembourg-2 is het totaal € 31,02.
Workload B, een klein productiesysteem: drie VM's met 4 vCPU en 16 GB en elk een IPv4-adres, 300 GB SSD-blokopslag, een load balancer, PostgreSQL met 2 vCPU, 8 GB en 100 GB als primair plus standby, 1 TB objectopslag met 1 miljoen PUT- en 10 miljoen GET-verzoeken, een control plane voor Kubernetes en 2 TB uitgaand verkeer.
| Onderdeel | Keuze | Euro per maand |
|---|---|---|
| 3 VM's | g2-standard-4-16, Intel, dedicated vCPU, 3 x 85,19 | 255,57 |
| 3 openbare IPv4-adressen | 3 x 2,5331 | 7,60 |
| 300 GB blokopslag | High IOPS SSD tegen € 0,22 per GB, bootvolumes inbegrepen | 66,00 |
| Load balancer | lb1-1-2, actief-standbypaar | 15,18 |
| PostgreSQL-HA | drie nodes, synchrone replicatie; bèta, gratis | 0,00 |
| 1 TB objectopslag | S3 Standard, 931,32 GiB tegen € 0,04 | 37,25 |
| 1 miljoen PUT | € 0,03 per 10.000 | 3,00 |
| 10 miljoen GET | niet in rekening gebracht, volgens de prijspagina | 0,00 |
| Control plane voor Kubernetes | HA, gratis | 0,00 |
| 2 TB uitgaand verkeer | gratis | 0,00 |
| Totaal | 384,60 |
AWS rekent € 1.082,61 voor workload B op m7i.xlarge en Azure € 1.091,88 op D4s_v5, dus Gcore komt op 36% van AWS en 35% van Azure. Dat flatteert Gcore, omdat zijn database een bèta tegen nul is: haal de hoogbeschikbare database van AWS eruit (USD 320,13 met opslag) en AWS kost nog steeds € 796,98, waarvan Gcore 48% is. Het grootste deel van het resterende verschil zit in twee posten die Gcore niet rekent: 2 TB uitgaand verkeer (USD 171,00 bij AWS) en het control plane voor Kubernetes (USD 73,00 voor EKS).
Er zitten drie aannames in het totaal. De prijspagina rekent alleen schrijfverzoeken voor objectopslag, terwijl de documentatie “Verzoeken” zegt; als GET-verzoeken worden gefactureerd, komt er € 30,00 bij. Gcore zegt niet of het automatische openbare adres van de load balancer als IP wordt gefactureerd (zo ja, € 2,53). Samen geven ze een bovengrens van € 417,13. En de database gaat iets kosten zodra de bèta eindigt, tegen een prijs die nog niemand kan begroten. Workernodes zijn niet inbegrepen, zoals overal in deze serie.
Uitgaand verkeer en IPv4. “Netwerkverkeer voor alle VM's is gratis en onbeperkt”, en uitgaand verkeer van GPU-clusters is ook gratis. Bare metal betaalt € 0,0013 per GB. Uitgaand verkeer van objectopslag is € 0,02 per GiB op de prijspagina, ongeveer € 18,63 per TB, tegenover € 80,30 bij AWS en € 77,62 bij Azure boven hun gratis 100 GB; de documentatie zegt “per Gb”, wat acht keer duurder zou zijn als het gigabits bedoelde. Een openbaar IPv4-adres kost € 2,53 per maand, onder de USD 3,65 die AWS en Azure rekenen.
Facturering. Cloudresources worden “per minuut in rekening gebracht voor de tijd dat ze in gebruik zijn”, van een vooruitbetaald saldo van minstens € 4, aangevuld vanaf de opgeslagen kaart. VM's worden gefactureerd tot ze “volledig gestopt” zijn, bare metal en GPU-servers tot ze zijn verwijderd, ook als ze zijn uitgeschakeld. Er is geen gratis niveau voor cloud, en buiten het vooruitbetaalde saldo is geen bestedingslimiet gedocumenteerd.
GPU's, euro per GPU-uur op bare-metalnodes met 8 GPU's (Gcore toont de nodeprijs gedeeld door acht):
| GPU | On demand | Spot | Gereserveerd 12 / 36 maanden | Regio's |
|---|---|---|---|---|
| H100 80 GB | 2,73 | 1,64 | 1,85 / 1,75 | Luxembourg-2 en -3, Helsinki, Sines-2 en -3, London-2, Incheon |
| H200 141 GB | 3,18 | 2,27 | 2,09 / 2,00 | alleen Chester, VK |
| A100 80 GB | 1,36 | geen | 1,05 / 0,91 | Luxembourg-2 en -3 |
| L40S 48 GB | 1,27 | geen | 0,91 / 0,82 | Luxembourg-2 en -3, Manassas, Singapore |
Deze zijn selfservice, afhankelijk van voorraad en GPU-quotum. De B300 (€ 6,00) en het GB300 NVL72-rack gaan via sales; er is geen B200 of L4. Een enkele H100 is verkrijgbaar als Virtual GPU voor € 2,82 per uur. AWS verkoopt de H100 niet in Frankfurt en rekent € 6,57 per GPU-uur in Stockholm; de H200 van Azure kost € 12,29 in Germany West Central. Spotnodes “kunnen met 24 uur vooraankondiging worden teruggenomen”, en het contract staat Gcore toe een deel van een vastgelegde GPU-bestelling te leveren of hardware van een “gelijkwaardig of hoger niveau” te vervangen.
Prijswijzigingen. Een banner zonder datum kondigt “Nieuwe lagere prijzen” aan op acht locaties, waaronder Frankfurt-2, waar AMD-plannen ongeveer de helft kosten van Luxembourg-2 (€ 54,77 tegenover € 108,00). We vonden geen verhoging in de afgelopen 24 maanden. De Master Services Agreement van 17 juni 2026 staat Gcore toe “de vergoedingen ... jaarlijks te verhogen” met hoogstens het hoogste van 5% of de Luxemburgse CPI, en ze “op elk moment” aan te passen voor aantoonbare kostenstijgingen met 30 dagen vooraankondiging.
Betrouwbaarheid
Geen zones. Gcore heeft geen beschikbaarheidszones. Binnen een regio krijgt u plaatsingsgroepen die VM's op afzonderlijke fysieke servers zetten, load balancers die als actief-standbypaar draaien, en volumes op een gedistribueerd bestandssysteem “met drievoudige gegevensreplicatie”. Waar het paar load balancers of de drie HA-nodes van PostgreSQL staan (rack, ruimte of gebouw) wordt niet vermeld, en ook niet hoe lang een database-failover duurt; AWS en Azure zetten een synchrone standby in een andere zone en voeren een failover uit in 60 tot 120 seconden. Het verlies van een locatie overleven vergt een tweede regio, en de keuze is smal: Luxembourg (ED-9) verkoopt beheerde Kubernetes, Luxembourg-3 en Frankfurt-2 niet, en geen van de drie verkoopt S3 Standard.
De SLA, van de juridische pagina van 17 juni 2026:
| Dienst | Maandelijks doel | Maximum credit |
|---|---|---|
| VM's en load balancers, Core-regio's | 99,95% | 20% |
| VM's en load balancers, Edge-regio's | 99,9% | 20% |
| GPU Cloud, bare metal, Managed Kubernetes, Functions | 99,9% | 20% |
| Object Storage | 99,9% | 25% |
| Basic-VM | geen | |
| Beheerde PostgreSQL | geen niveau opgegeven |
- Credits lopen van 2,5% van de maandelijkse vergoeding voor de getroffen dienst (onder 99,95%, alleen Core-regio's) tot 20% onder 90%. Ze gaan van de volgende factuur af, nooit in geld, en onder € 25 per maand wordt er geen credit verleend.
- De klok start “vanaf het moment dat Gcore een geldige Defect Report van de Klant per e-mail ontvangt en Gcore het Defect vervolgens bevestigt”: een storing die niemand per e-mail meldt, is geen downtime. Voor Object Storage start hij wanneer Gcore zijn eigen incidentticket opent. Claims gaan per e-mail binnen 30 dagen.
- Kubernetes telt pas als uitgevallen wanneer de API onbereikbaar is voor alle clusters en geen vervangende workers kunnen worden gestart. De documentatie belooft “een SLA van 99,99%”; het contract zegt 99,9%.
- Welke regio's “Core” zijn, staat op een lijst die we niet konden lezen. De cloud-map-API van Gcore markeert Amsterdam, Helsinki, Londen, Parijs en Warschau als edge-locaties, maar Luxemburg en Frankfurt niet; onze lezing, niet een uitspraak van Gcore, is dat die twee Core zijn.
- Grote GPU-clusters verliezen hun SLA-dekking tenzij een “Spare Reserve” van minstens 8% van de nodes wordt aangehouden. Onderhoud levert nooit credits op.
- De aansprakelijkheid is gemaximeerd op 50% van de vergoedingen die in de voorgaande 12 maanden onder de betrokken Service Orders zijn betaald, plus de vergoedingen van die maand; claims vervallen na een jaar.
AWS belooft 99,99% voor EC2 over twee of meer zones en 99,5% voor één instance, met credits tot 100% en claims tot het eind van de tweede factureringsperiode; Azure geeft 99,99% over zones en 60 dagen om te claimen. De 99,95% van Gcore voor één VM is een hoger doel dan de 99,5% van AWS voor één instance, maar de grootste credit is een vijfde van die van AWS, en hangt af van uw melding.
Statuspagina en incidenten. status.gcore.com bewaart in zijn openbare feed alleen de laatste 50 meldingen, die op 16 oktober 2026 teruggingen tot 1 augustus. Geen van de meldingen die we lazen noemt een grondoorzaak, en we vonden geen postmortems. In die 11 weken hadden de locaties in Luxemburg vijf incidenten, elk beperkt tot één locatie, en faalde het klantenportaal één keer overal:
| Datum | Omvang | Duur |
|---|---|---|
| 4 aug. 2026 | S3-opslag, Luxemburg: gedeeltelijke storing | 4 uur en 57 minuten |
| 26 aug. 2026 | Control plane van Luxembourg-2: aanmaken, starten, stoppen en het wijzigen van de grootte mislukken; draaiende VM's niet getroffen | 2 uur en 16 minuten |
| 13 sep. 2026 | Luxembourg-2: trage of mislukkende aanmaak van VM's en load balancers | 2 uur en 19 minuten |
| 15 sep. 2026 | Luxemburg: schijven van VM's “gaan over in een alleen-lezen of niet-beschikbare status” | 1 uur en 26 minuten |
| 7 okt. 2026 | Klantenportaal, wereldwijd: niet beschikbaar, inlogproblemen | 39 minuten |
| 15 okt. 2026 | Luxembourg-2: “gedeeltelijke storing van alle Platform Services” | 42 minuten |
Elders in de EU toont de feed een gedeeltelijke storing van SFTP-opslag in Eschborn van bijna drie dagen (1 tot 4 augustus), een connectiviteitsstoring in Warschau en drie meldingen uit Amsterdam in oktober, over bare metal en netwerk. Alleen de storing van het portaal ging over regio's heen.
Support
| Plan | Euro per maand | P1 | P2 | Kanalen |
|---|---|---|---|---|
| Basic | inbegrepen | best effort | best effort | chatbot, e-mail, tickets; alleen Engels |
| Standard | 29 | niet gedekt | niet gedekt | P3 binnen 4 uur, P4 binnen 8 |
| Advanced | 200 | binnen 1 uur | binnen 2 uur | voegt gesprekken toe; meerdere talen |
| Enterprise | 500 | binnen 15 minuten | binnen 30 minuten | voegt Slack, Teams, Telegram toe |
De documentatie voegt toe dat “Gcore de prioriteit van een verzoek kan verlagen als het probleem niet wordt veroorzaakt door een fout in een dienst van Gcore” en dat de werkdruk “de reactietijden kan verlengen tot voorbij de garantie van een plan”. Een doel van één uur voor een productiestoring kost € 200 per maand bij Gcore, tegenover het hoogste van USD 29 of 9% van de uitgaven bij AWS Business Support+ en USD 100 per maand bij Azure Standard.
Een account krijgen
Aanmelden vraagt om een e-mailadres (of een login via Google of GitHub), een betaalmethode met een factuuradres en minstens € 4 op het saldo. De aanmeldingsdocumentatie beschrijft geen identiteitscontrole, maar het contract zegt “alle contracten met Gcore zijn afhankelijk van de succesvolle afronding van de KYC-controle”, die volgens het privacybeleid “identiteitsbewijs, adresbewijs, PEP-informatie” kan omvatten. Gcore screent de “uiteindelijk belanghebbenden of bestuurders” van de klant tegen sanctielijsten.
Standaardquota voor een nieuw account worden niet gepubliceerd. Een verhoging aanvragen is een verzoek dat Gcore beoordeelt, met ten hoogste tien tegelijk open; voor bare metal is altijd een goedgekeurd verzoek nodig, en voor Managed PostgreSQL een eenmalige activering per project en regio. Of workload B op dag één in de standaardquota past, konden we zonder account niet vaststellen. Bij AWS ligt de standaard van 5 vCPU's voor standaardinstances onder de 12 van workload B; de 20 cores per regio van Azure passen op papier.
Als een betaling mislukt, worden alle producten op het account opgeschort. VM's, volumes, snapshots en bare metal worden 48 uur later verwijderd; Managed Kubernetes, functies, containers en GPU-spotclusters onmiddellijk; PostgreSQL en logging na 14 dagen. Gcore mag ook “zonder voorafgaande kennisgeving” opschorten om fraude te voorkomen of bij “mogelijke wezenlijke aansprakelijkheid of een claim van een derde”.
Compliance en gegevensbescherming
| Kader | Status |
|---|---|
| ISO/IEC 27001 | Geclaimd op de website; certificaat en reikwijdte niet ingezien |
| PCI DSS | Geclaimd: “Onze Cloud heeft de jaarlijkse QSA-audit doorstaan”; attestatie niet ingezien |
| SOC 2 | Geclaimd op nieuwere pagina's; type en periode niet vermeld, rapport niet ingezien |
| ISO 27017, ISO 27018, BSI C5, SecNumCloud, HDS, TISAX, ENS | Niets gevonden |
Het trust center van Gcore wordt alleen met JavaScript weergegeven en lijkt rapporten op verzoek vrij te geven; we konden het niet lezen.
De verwerkersovereenkomst (DPA) van 17 juni 2026 geeft Gcore een algemene toestemming voor subverwerkers en draagt data buiten de EU en de EER over “waarbij standaard wordt uitgegaan van modelcontractbepalingen”. De lijst van subverwerkers van 25 november 2025 noemt bedrijven van Gcore in Duitsland, Luxemburg, Cyprus, de Verenigde Staten, Servië, de Filipijnen, Georgië en Oezbekistan, plus Microsoft Ireland, Zendesk Inc. in de VS en HubSpot Ireland. Er staat geen exploitant van een datacenter in. U kiest de regio, en Gcore presenteert vijf “dedicated EU-regio's”: Luxemburg, Frankfurt, Parijs, Amsterdam en Warschau. We vonden geen contractuele toezegging dat medewerkers van support of operations alleen vanuit de EU bij klantdata kunnen.
Wie de zeggenschap heeft
Gcore publiceert geen lijst van zijn aandeelhouders. De tabellen geven elke bron en het type ervan: P is het bedrijf, een register of een openbaar stuk; S is de pers; U is de kopie van een document door een gebruiker. We trekken geen conclusie over welke wetten Gcore bereiken.
| Feit | Bron | Type |
|---|---|---|
| U sluit uw contract met G-Core Labs S.A., Contern, Luxemburg (RCS B184832), onder Luxemburgs recht, met arbitrage in Luxemburg | MSA, 17 juni 2026 | P |
| De groepsholding is G-Core Holding S.A., Luxemburg, met een eigen vermogen van € 52.973.549 eind 2025 en een verlies van € 18.272.725 in 2025 | Jaarrekening 2025 van Northern Data AG, in het prospectus van Rumble van 14 april 2026 | P |
| Gcore noemde zijn Series A van USD 60 miljoen van juli 2024 “de eerste externe kapitaalronde sinds het bedrijf meer dan tien jaar geleden werd opgericht”. Die werd “geleid door Wargaming, met deelname van Constructor Capital en Han River Partners” | Gcore; Business Wire | P |
| Paperjam beschrijft G-Core Labs als het bedrijf van Victor Kislyi, de Belarussische miljardair die aan het hoofd staat van Wargaming (zonder datum, ongeveer 2020) | Paperjam | S |
| taz schreef dat twee miljardairs uit Belarus met Cypriotische paspoorten, Victor Kislyi en Nikolai Katselapov, achter G-Core staan, en dat Wargaming het in 2015 startfinanciering gaf (14 juli 2023) | taz | S |
| Op 2 april 2025 nam Northern Data AG (Frankfurt am Main) twee bestuurszetels bij Gcore en “verwierf een optie om een meerderheid van het uitstaande aandelenkapitaal van Gcore te kopen tegen een vooraf bepaalde waardering”, onder voorbehoud van due diligence | Northern Data | P |
| Northern Data nam 2,13% van G-Core Holding S.A. af, behandelde Gcore vanaf maart 2025 als geassocieerde deelneming omdat het “invloed van betekenis heeft door zijn governancerechten en deelname aan belangrijke strategische besluitvorming”, en leende Gcore € 10 miljoen rentevrij tot augustus 2029 | Prospectus van Rumble, toelichtingen 4.4, 4.6 en 5.10 | P |
| Northern Data financierde in mei 2026 een verdere leningstoezegging van € 5 miljoen aan G Core Holding S.A. In juli 2026 “ging het gewijzigde afspraken aan”; vanwege “wijzigingen in de governance- en besluitvormingsrechten” concludeerde het dat het “geen invloed van betekenis meer heeft”, en Gcore hield op een geassocieerde deelneming te zijn | Financiële overzichten van Northern Data over het eerste kwartaal van 2026, toelichtingen 4.2.2 en 4.5, ingediend door RUM Group op 28 augustus 2026 | P |
| Rumble Inc. (Nasdaq: RUM, Florida; op 18 juni 2026 hernoemd tot RUM Group Inc.) rondde op 17 juni 2026 de aankoop van ongeveer 85,2% van Northern Data af | Rumble | P |
Het register van uiteindelijk belanghebbenden van Luxemburg is niet openbaar, dus geen van beide berichten in de pers kon bij een register worden gecontroleerd. Geen bron die we vonden zegt of de optie van Northern Data is uitgeoefend, is vervallen of nog openstaat: noch het prospectus van Rumble noch de financiële overzichten van Northern Data over het eerste kwartaal van 2026 noemen haar, en de wijziging van juli 2026 wordt alleen beschreven door haar effect. Via Northern Data houdt een in de VS genoteerde groep het belang en de leningen, en de optie als die nog openstaat; of ze de twee bestuurszetels behoudt, wordt niet vermeld.
De geschiedenis met Rusland, zoals de bronnen die geven:
| Feit | Bron | Type |
|---|---|---|
| 2017: G-Core Labs kocht het Russische CDN-bedrijf Skypark CDN, via G-Core Holding, en hernoemde het tot G-Core Rus LLC | ComNews, 16 maart 2026 | S |
| 18 maart 2022: G-Core Rus hernoemde zichzelf tot EdgeCenter; in april 2022 verliet G-Core Labs zijn kapitaal. Kommersant gaf de website van Gcore weer als zeggend dat het zou stoppen met het leveren van diensten in Rusland en dat een deel van zijn Russische team zou doorgaan als het onafhankelijke EdgeCenter. We vonden geen eigen verklaring van Gcore | Kommersant, 4 juni 2022; ComNews | S |
| Gcore vertelde Correctiv dat het geen aandelen in EdgeCenter bezit en er geen invloed op heeft | Correctiv, 17 februari 2023 | S |
| 31 maart 2023: Gcore mailde klanten dat “vanwege de huidige regelgevende en juridische beperkingen we niet in staat zullen zijn om resources in Rusland en Belarus te blijven leveren”. Cloud- en hostingresources daar werden die nacht opgeschort, en data konden tot 1 mei 2023 worden opgehaald | de kopie van een klant van de e-mail op LowEndTalk, gearchiveerd | U |
Gcore zegt niet wie zijn datacenters exploiteert; het contract verwijst naar gehuurde colocatieruimte. Northern Data zei dat het gezamenlijke netwerk “wordt aangedreven door de bestaande state-of-the-art infrastructuur van Northern Data”, maar geen bron koppelt een genoemde Gcore-regio aan een faciliteit van Northern Data. Veldnamen in de cloud-API, zoals keystone_id, wijzen op OpenStack eronder; Gcore zegt dat niet.
Vertrekken
Uitgaand verkeer van VM's en GPU-clusters is gratis; uitgaand verkeer van objectopslag is ongeveer € 18,63 per TB. De uitwegen gebruiken standaardtools: S3-compatibele opslag, CNCF-conforme Kubernetes, gewone PostgreSQL met gedocumenteerde dump en restore, en NFS. Eigen images kunnen worden geüpload, maar het downloaden van een VM-image of een snapshot is niet gedocumenteerd.
Het addendum bij de dataverordening van 13 januari 2026 legt de tijdlijn vast: een overstapverzoek minstens twee maanden vooraf, een overgangsperiode van maximaal 30 dagen die een maand na ontvangst begint, daarna minstens 30 dagen om data op te halen, waarbij de kosten doorlopen. Gcore “mag standaardkosten voor uitgaand dataverkeer in rekening brengen voor zover het toepasselijke recht dat toestaat”, en een contract met een vaste looptijd blijft de vergoeding voor vroegtijdige beëindiging verschuldigd, de resterende maandelijkse kosten maal het aantal resterende maanden. Pay-as-you-go-bestellingen eindigen na 14 dagen schriftelijke opzegging. “De Klant blijft als enige verantwoordelijk voor back-ups.”
De lock-in zit aan de edge en in de AI-producten: FastEdge-apps, Everywhere Inference-deployments, CDN-, WAAP- en DDoS-configuratie, en GPU-reserveringen van 12 of 36 maanden.
Wat gebruikers melden
Onafhankelijke meldingen over de cloud van Gcore zijn schaars, en gaan vooral over CDN, DNS en DDoS in plaats van VM's; Reddit kon niet worden gelezen. Drie thema's voldoen aan onze maatstaf.
Quotumverhogingen zijn handmatig en kunnen dagen duren. De ClusterMAX-review van SemiAnalysis vond dat quotumbesluiten werden genomen door “een naamloos, gezichtsloos teamlid van support”, waarbij een opslagquotum “drie afzonderlijke pogingen (verspreid over twee werkdagen)” kostte (ClusterMAX 2.0, november 2025). De documentatie van Gcore bevestigt dat verzoeken worden beoordeeld (quota).
Kubernetes op bare-metal- en GPU-nodes werkt, in selfservice. Een gebruiker meldt dat “hun beheerde kubernetes zelfs bare-metalnodes ondersteunt, wat ik eigenlijk gebruik” (41739402, oktober 2024), en ClusterMAX noemde het “een van de beste puur selfservice-aanbiedingen voor kubernetes die we hebben geprobeerd” (november 2025).
De afhandeling van nodepools heeft rafelige randen, en oplossingen komen traag. In Terraform worden nodepools vervangen voordat de nieuwe nodes hun taints kwijtraken, ongeveer 5 minuten downtime wanneer alle worden vervangen (issue 88, geopend in maart 2024, eerste reactie van een maintainer in december 2024, nog open), en elke tweede apply maakt alle nodepools opnieuw aan (issue 266, geopend in september 2025, nog open). Het eerste cluster van ClusterMAX zat “meer dan twee uur vast in een ‘provisioning’-status voordat het uiteindelijk mislukte”.
Voor wie het geschikt is, en wie beter elders kan kijken
Gcore is geschikt voor teams die CDN, DDoS-bescherming, WAF en DNS aan de edge willen met VM's en Kubernetes erachter op één factuur; voor diensten die veel verkeer uit VM's sturen; en voor AI-teams die selfservice-H100-nodes in Luxemburg, Helsinki of Portugal tegen gepubliceerde prijzen willen, of Kubernetes op bare-metal- en GPU-nodes.
Kijk elders als u een beheerde productiedatabase of andere beheerde datadiensten nodig hebt, failover over zones heen binnen één regio, certificaten in handen voordat u tekent, of quotumverhogingen zonder dat een persoon ze beoordeelt. Kijk ook elders als uw definitie van een Europese aanbieder een gepubliceerde, volledig Europese eigendomsketen en verwerking uitsluitend door EU-entiteiten vereist.
Bronnen
Gecontroleerd op 15 en 16 oktober 2026.
Prijzen
- Cloudprijzen en prijzen voor AI en GPU's
- Prijs-API achter de rekentool, Luxembourg-2 en GPU-regio's
- Hoe opslag wordt gefactureerd, cloudfacturering, bandbreedte en verkeer
- Supportplannen
- Cijfers voor AWS en Azure: AWS Price List bulk API en Azure Retail Prices API, omgerekend tegen de ECB-koers van 15 oktober 2026
Voorwaarden en SLA
- Juridische documenten: Master Services Agreement, Service Level Agreements, Data Processing Agreement, Services Specifications en Acceptable Use Policy van 17 juni 2026; Data Act Addendum van 13 januari 2026; Privacy Policy van 8 mei 2026; Service Abuse Policy van 29 juni 2023
- Lijst van subverwerkers, 25 november 2025
- Verwijdering van data na niet-betaling
- Reactietijden van support
Documentatie
- Regio's-API, regio-object en cloud-map-API
- VM-types, volumes, plaatsingsgroepen, load balancers, bare metal
- S3-service-URL's per regio
- Managed PostgreSQL en back-up en herstel met externe tools
- Managed Kubernetes en CNCF-conformiteitsresultaten
- GPU Cloud en spot bare-metal-GPU's
- Quota, een account aanmaken, een image uploaden
- SDK's, Terraform-provider, de repository ervan, migratie van v0 naar v2, MCP-server
Status en incidenten
- Statuspagina en geschiedenisfeed; links naar incidenten staan in de tabel hierboven
Compliance
Bedrijf en eigendom
- Over Gcore en openstaande vacatures
- Aankondiging van de Series A en Business Wire, 23 juli 2024
- Partnerschap van Northern Data en Gcore, 2 april 2025
- Prospectus (424B3) van Rumble Inc., 14 april 2026, met de jaarrekening 2025 van Northern Data AG
- Form 8-K/A van RUM Group Inc., 28 augustus 2026, exhibit 99.2: financiële overzichten van Northern Data AG over het eerste kwartaal van 2026
- Rumble sluit overname van Northern Data af, 17 juni 2026
- Uittreksel van North Data uit het Luxemburgse register (aggregator)
- Pers: Paperjam; taz, 14 juli 2023; Correctiv, 17 februari 2023; Kommersant, 4 juni 2022; ComNews, 16 maart 2026
Gebruikersmeldingen
- ClusterMAX 2.0-review van Gcore door SemiAnalysis, 6 november 2025
- Hacker News: 41739402 (oktober 2024)
- Issues van de Terraform-provider 88 en 266
- Mededeling van Gcore over Rusland en Belarus, maart 2023, de kopie van een klant op LowEndTalk (gearchiveerd)
Data en cloud
Nieuwe handleidingen en regelwijzigingen per e-mail
Verandert er een regel, schuift er een deadline op of publiceren wij een nieuwe handleiding, dan sturen we die per e-mail.