• Tallinn05:06
  • Ljubljana04:06
  • Novi Sad04:06

Autor: Kristijan Sekereš

Scaleway 2026. aastal: aus ülevaade meeskondadele, kes lahkuvad AWS-ist või Azure'ist

Serveririiulid andmekeskuses

Scaleway on Prantsuse kontserni iliad avalik pilv, mida kontrollib Nieli perekonna kontsern, ja selle regioonid asuvad Pariisis, Amsterdamis, Varssavis ja Milanos. Meie kontrollitud Euroopa kontrolli all olevatest teenusepakkujatest on sellel kõige laiem AWS-i stiilis hallatud teenuste kataloog ja see ei võta instantsidest ja koormusjaoturitest väljuva liikluse eest gigabaidipõhist tasu: meie tootmiskoormus maksab seal 582,07 eurot kuus, 54% AWS-i hinnast. Nõrgad kohad on dubleerimine ja lepinguline kaitse. Hallatud andmebaas hoiab oma varuinstantsi samas andmekeskuses, üks ruuteri muudatus katkestas 2025. aasta märtsis kogu Pariisi regiooni avaliku ühenduvuse ning SLA-hüvitised on vautšerid, mille ülempiir on enamiku teenuste puhul 50%.

See artikkel kuulub sarja, mis võrdleb 24 Euroopa pilveteenuse pakkujat AWS-i ja Azure'iga; ülevaade paneb need kõrvuti. Kõik allpool toodu kontrolliti 15. ja 16. oktoobril 2026 Scaleway dokumentatsiooni, õiguslike tingimuste, hinnaandmete ja olekulehe, iliadi aastaaruande ning kasutajate teadete põhjal, igaüks selle allikas. Me ei avanud kontot ega käitanud töökoormusi.

Lühidalt

Scaleway
Peakontor ja kontrollPariis. Scaleway SAS-ist kuulub 99,56% iliad SA-le, mida kontrollib Nieli perekonna kontsern Prantsuse valdusettevõtete kaudu. Börsil noteerimata
Regioonid ja tsoonidPariis, Amsterdam ja Varssavi, igaühes kolm tsooni. Milano, mis avati 2026. aasta märtsis, loetleb kolme tsooni, kuid müüb andmebaase ja koormusjaotureid ainult esimeses. Väljaspool Euroopat mitte midagi
Töökoormus A (algseadistus)37,85 eurot kuus Pariisis
Töökoormus B (tootmissüsteem)582,07 eurot jagatud vCPU-dega, 676,78 eurot dedikeeritud vCPU-dega. Kõiki osi müüakse; andmebaasi varuinstants asub samas andmekeskuses
Väljuv liiklusInstantside ja koormusjaoturite puhul gigabaidipõhist tasu ei ole, selle asemel on ribalaius piiratud. Object Storage: 75 GB kuus tasuta, seejärel 0,01 eurot GB kohta
Arvutusvõimsuse SLA99,5% dedikeeritud ja GPU-instantsidele, 99% jagatud BASIC-perekondadele, DEV1, GP1, PLAY2 ja PRO2 puhul puudub. Hüvitised on vautšerid
Hinna sees olev tugiBasic: piletid 24/7, esmane vastus P1 ja P2 puhul 8 tunni jooksul
Kes saab registreerudaIgaüks, kellel on kehtiv makseviis, kui Scaleway on tellimuse kinnitanud. Suuremad instantsid, üle 500 GB plokksalvestuse, väljuv SMTP ja GPU-d nõuavad fotoga isikut tõendavat dokumenti ja reaalajas näokontrolli

Mida sellega ehitada saab

Olek on üldine kättesaadavus, kui ei ole märgitud teisiti, Scaleway avaliku hinnakataloogi elutsükli välja järgi; „ainult Pariis“ tähendab, et toodete saadavuse leht ei loetle ühtegi teist regiooni.

Mida vajateScalewayAWSAzure
VirtuaalmasinadInstances, jagatud või dedikeeritud vCPU, AMD EPYC või ArmEC2Virtual Machines
Bare metalElastic Metal, Dedibox, Mac mini M1 kuni M4 ProEC2 metal, EC2 MacBareMetal Infrastructure
GPU-dL4, L40S, H100 PCIe ja SXM, B300 SXMEC2 G ja PNC- ja ND-seeria
SalvestusBlock Storage (tsoonipõhine); Object Storage klassides Multi-AZ, One Zone ja Glacier; File Storage, ainult PariisEBS, S3, EFSManaged Disks, Blob Storage, Azure Files
RelatsioonandmebaasidHallatud PostgreSQL ja MySQL; Serverless SQL Database, ainult PariisRDS, Aurora ServerlessAzure Database for PostgreSQL and MySQL
Muud andmeteenusedRedis; MongoDB ja OpenSearch, ainult Pariis; Kafka, ClickHouse ja Apache Spark Pariisis ja MilanosElastiCache, DocumentDB, OpenSearch Service, MSK, Redshift, EMRAzure Cache for Redis, Cosmos DB for MongoDB, Event Hubs, Synapse
KubernetesKapsule, CNCF-sertifitseeritud versioonidele 1.33 kuni 1.37, tasuta jagatud või tasuline dedikeeritud juhttasandEKSAKS
ServerivabaFunctions, Containers, JobsLambda, Fargate, BatchFunctions, Container Apps
SõnumivahetusQueues (osa SQS API-st), Topics and Events (osa SNS API-st), NATS, RabbitMQSQS, SNS, Amazon MQService Bus, Event Grid
VõrkVPC, peering, NAT-lüüs, site-to-site VPN, InterLink, tsoonipõhine koormusjaoturVPC, VPN, Direct Connect, ELBVNet, VPN Gateway, ExpressRoute, Load Balancer
CDN ja WAFEdge Services, ainult PariisCloudFrontFront Door
TurvalisusSecret Manager, Key Manager, IAM tingimustega IP, kasutajaagendi ja aja järgi; Audit Trail avalikus beetasSecrets Manager, KMS, IAM, CloudTrailKey Vault, Entra ID, Activity Log
SeireCockpit, hallatud GrafanaCloudWatchAzure Monitor
TehisintellektGenerative APIs (OpenAI-ga ühilduv, avatud kaaludega mudelid); dedikeeritud juurutused (varem Managed Inference), ainult PariisBedrock, SageMakeri lõpp-punktidAzure AI Foundry, Azure ML-i lõpp-punktid
Varundusteenusena puudub: hetktõmmised ja varukoopiad hallatud andmebaaside seesAWS BackupAzure Backup

AWS-iga ühilduvad API-d on osalised. Queues „ei ühildu praegu Scaleway VPC-ga“, mahutab projekti kohta kuni 100 MB ja eirab parameetreid nagu DelaySeconds ja MessageGroupId. Topics and Events edastab ainult HTTP- ja HTTPS-klientidele, Serverless Functionsile ja Queues'ile samas projektis. Object Storage'il on versioonimine ja Object Lock, kuid bucketi replikeerimist ega juurdepääsu logimist ei ole ning bucketi teavitused on „arenduses“.

Täiesti puuduvad: regioonid väljaspool Euroopat, hallatud varundusteenus, API-lüüs, reeglitega sündmuste siin nagu EventBridge, serverivaba võtme-väärtuse andmebaas nagu DynamoDB ja kliendituvastuse teenus nagu Cognito. Töövoogude orkestreerimiseks on Data Orchestrator, mis on beetas, ja Autoscaling Groups on avalikus beetas alates 25. augustist 2026. Instantside sissetuleva DDoS-i tõrje ei ole dokumenteeritud: koormusjaoturi KKK viitab Edge Services WAF-ile ja turvalisuse leht väidab „sisseehitatud DDoS-kaitset“ seda kirjeldamata.

Tööriistad on Scaleway enda omad: Terraformi provider (2.86.0, avaldatud 7. oktoobril 2026), scw CLI, OpenAPI 3.1 skeem iga API kohta ja avalik kataloogi API, endiselt alfaversioon, mis tagastab ilma sisselogimiseta kõik 5 655 SKU-d koos hindadega. Osa dokumentatsioonist jääb tootest maha: Instances'i KKK tsiteeris endiselt 2026. aasta juunile eelnenud IPv4 hinda.

Mida see maksab

Scaleway hinnakirjahinnad eurodes, käibemaksuta, selle kataloogi API-st ja hinnalehtedelt, kontrollitud 15. ja 16. oktoobril 2026, Pariisis (fr-par-1) 730 tunniga kuus.

Töökoormus A, algseadistus: üks VM 2 vCPU ja 4 GB-ga, 40 GB ketas, üks IPv4-aadress, 1 TB väljuvat liiklust ja 100 GB objektisalvestust.

RidaValikEurot kuus
VMBASIC3-X2C-4G, 2 jagatud vCPU-d, 4 GB28,80
Ketas40 GB Block Storage 5K (BASIC3-l ei ole kohalikku ketast)3,80
Avalik IPv4tsoonipõhine flexible IP3,65
1 TB väljuvat liiklusthinnas0,00
100 GB objektisalvestustStandard Multi-AZ1,61
Kokku37,85

AWS küsib sama eest Frankfurdis 112,37 eurot ja Azure 116,15 eurot; AWS-is moodustab ainuüksi 1 TB väljuvat liiklust 125,95 USD suurusest arvest 81,00 USD. PLAY2-NANO viib Scaleway kogusumma 29,16 euroni ja Armil põhinev BASIC2-A2C-4G 25,84 euroni, kuid PLAY2-l ei ole SLA-d.

Töökoormus B, väike tootmissüsteem: kolm VM-i 4 vCPU ja 16 GB-ga, igaühel IPv4-aadress, 300 GB SSD-plokksalvestust, koormusjaotur, PostgreSQL 2 vCPU, 8 GB ja 100 GB-ga põhiinstantsi pluss varuinstantsina, 1 TB objektisalvestust 1 miljoni PUT- ja 10 miljoni GET-päringuga, Kubernetese juhttasand ja 2 TB väljuvat liiklust.

RidaValikEurot kuus
3 VM-iBASIC3-X4C-16G, jagatud vCPU259,41
3 avalikku IPv4-aadressitsoonipõhine flexible IP10,95
300 GB plokksalvestustBlock Storage 5K28,47
KoormusjaoturLB-S, 200 Mbps16,79
PostgreSQL HADB-POP2-2C-8G, põhiinstants pluss varuinstants160,16
Andmebaasi salvestus100 GB9,93
1 TB objektisalvestustStandard Multi-AZ; päringud hinnas16,06
Kubernetese juhttasandKapsule Dedicated-4, 99,5% SLA80,30
2 TB väljuvat liiklusthinnas0,00
Kokku582,07

Kolme dedikeeritud vCPU-ga STANDARD3-X4C-16G instantsiga on kogusumma 676,78 eurot. AWS küsib töökoormuse B eest m7i.xlarge'iga 1 082,61 eurot ja Azure D4s_v5-ga 1 091,88 eurot, nii et Scaleway maksab jagatud vCPU-dega 54% AWS-i ja 53% Azure'i hinnast ning dedikeeritud vCPU-dega 63% AWS-i hinnast. Suurema osa vahest teevad kaks rida: AWS arveldab 2 TB väljuva liikluse eest 171,00 USD ja oma HA andmebaasi eest koos salvestusega 320,13 USD, samas kui Scaleway ei võta väljuva liikluse eest midagi ja küsib andmebaasi eest 170,09 eurot. Üks rida on Scaleway's kallim: dedikeeritud Kubernetese juhttasand, 80,30 eurot võrreldes EKS-i 65,13 euroga. Tasuta jagatud juhttasandiga oleks see null, kuid ühe API-serveriga ja ilma SLA-ta.

Kogusummas on kaks eeldust: andmebaasi salvestus on hinnatud üks kord (kui varuinstantsi kettamahu eest võetakse uuesti tasu, lisage 9,93 eurot) ja koormusjaoturi esimene IP on arvestatud hinnas sisalduvana, sest hinnakiri nimetab ainult „lisa-IP-aadressi“. Dedikeeritud juhttasandil on 30-päevane kohustus. Töötajasõlmed (worker nodes) ei sisaldu, nagu kogu selles sarjas.

Väljuv liiklus ja IPv4. Instantside puhul „sisaldavad hinnakirjahinnad väljuvat liiklust ja IPv6-aadresse“; selle asemel on ribalaius tüübi kaupa piiratud (BASIC3-X2C-4G puhul 350 Mb/s, STANDARD3-X4C-16G puhul 1 Gb/s). Koormusjaoturi liiklus on „piiramatu“ ja dokumendist Instance Specific Conditions me õiglase kasutuse klauslit ei leidnud. Object Storage'i väljuv liiklus maksab tasuta 75 GB-d ületava osa eest 10 eurot TB kohta, võrreldes AWS-i 80,30 euroga ja Azure'i 77,62 euroga TB kohta pärast nende tasuta 100 GB-d; päringud on tasuta. Tsoonipõhine IPv4-aadress maksab 0,005 eurot tunnis (3,65 eurot kuus), sama arv, mida AWS ja Azure küsivad dollarites.

Arveldus. CPU-instantse arveldatakse tunni kaupa, GPU-instantse minuti kaupa ning IP-aadresse ja kettamahte kogu nende eraldamise aja, olenemata sellest, kas need on sisse lülitatud, ja kuu hinnalage ei ole märgitud. Savings Plans lubavad arvutusvõimsuselt „kuni 25%“ soodustust. Üldist tasuta taset ei ole ja kõva kululage me kinnitada ei saanud. Üldtingimused lubavad nõuda viimase 60 päeva keskmise tarbimise suurust tagatisraha pärast makseintsidenti või kui makstakse muul viisil kui otsekorralduse või kaardiga.

GPU-d, GPU-tunni kohta: H100 PCIe 2,87 eurot, H100 SXM 3,17 eurot (8 GPU-ga suurus), B300 SXM 7,50 eurot, L40S 1,47 eurot ja L4 0,79 eurot. H200-t ega B200-t ei ole. AWS ei müü H100-t Frankfurdis ja küsib Stockholmis 6,57 eurot; selle L40S maksab Frankfurdis 2,08 eurot ja L4 0,90 eurot. Iga H100 ja B300 suurus nõuab tugipäringut ning leping lubab Scaleway'l lõpetada tellimuspõhise H100 PCIe instantsi „vähemalt kümne (10) minuti pikkuse etteteatamisega“, kustutades „kogu neil salvestatud Sisu“. See teeb sellest pigem katkestatava (preemptible) kui reserveeritud masina.

Hinnamuutused. Scaleway kuulutas 27. aprillil 2026 välja hinnatõusud alates 1. juunist 2026, 35-päevase etteteatamisega, kui selle tingimused nõuavad üht kuud. See ütles, et hinnad olid kolm aastat muutumatud, ning nimetas põhjustena inflatsiooni, salvestus- ja mäluriistvara kulusid ja IPv4-aadresside nappust, lisaks koormusjaoturite ja lüüside „strateegilist ümberpositsioneerimist“. Valitud read, eurot tunnis:

KirjeEnnePärastMuutus
Tsoonipõhine IPv40,0040,005+25%
Load Balancer LB-S0,0160,023+44%
Load Balancer GP-M0,0370,054+46%
Public Gateway S0,01990,026+31%
DNS-tsoon, väline domeen0,0010,007seitse korda
Serverless Containersi mälu, GB-sekundi kohta0,0000010,000002kahekordistus
Block ja Object Storage, GB kohta+10%
H100 instantsid+5% kuni +10%

Muid üldisi hinnamuutusi viimase 24 kuu jooksul me ei leidnud.

Töökindlus

Mis on tsoon. Scaleway 2021. aasta aprilli inseneripostitus määratleb tsooni kui ühte või mitut andmekeskust umbes 5 km suurusel alal, „mis asub samas regioonis teisest saadavustsoonist vähemalt 50 km kaugusel“; Pariisis oli fr-par-1 DC2 ja DC3, fr-par-2 DC5 ja fr-par-3 DC4. Tänaste tsoonide kohta me 50 km arvu kinnitada ei saanud. Sama postitus seab piiri: „Füüsiline rikkedomeen on saadavustsoon ja võrgurikke ala on regioon.“ Tsoonid ei ole ka võrdsed: fr-par-3-l oli 117 aktiivset SKU-d, fr-par-1-l 400.

Andmebaasi varuinstants. Hallatud PostgreSQL ja MySQL replikeerivad sünkroonselt kuuma varuinstantsi ja KKK ütleb, et need kaks „asuvad tõepoolest samas andmekeskuses, kuid kahes eraldi serveririiulis“. Paar elab üle serveririiuli rikke, kuid mitte hoone kaotuse. Teise tsooni saavad minna ainult lugemisreplikad (meie hinnatud suuruses 0,0608 eurot tunnis), samas kui AWS ja Azure paigutavad teise tsooni varuinstantsi enda. Kapsule'i juhttasand hoiab kolme etcd replikat tsoonide vahel ja Multi-AZ Object Storage hõlmab neid; instantsid ja plokksalvestus on tsoonipõhised.

SLA-d:

TeenusKuu eesmärkHüvitise ülempiir
Instantsid99,5% dedikeeritud ja GPU; 99% BASIC2-A ja BASIC3-X; DEV1, GP1, PLAY2, PRO2 puhul „SLO-d ei ole“100%
Block Storage99,9%100%
Object StorageMulti-AZ 99,9%; One Zone ja Glacier 99,0%50%
PostgreSQL ja MySQLHA-ga 99,95%, eraldiseisvana 99,5%; ainult POP2 sõlmed50%
Kubernetese juhttasanddedikeeritud 99,5%; tasuta paketil puudub50%
Load Balancer99,5%50%
  • Hüvitised on vautšerid, mida „ei saa mingil juhul rahas hüvitada“. Hüvitis on „kõikehõlmav makse kõigi kahjude eest“ ja klient „loobub õigusest esitada mis tahes muid nõudeid“.
  • Nõude esitate „hiljemalt kolmekümne (30) päeva jooksul pärast kuud“, mil rikkumine toimus, koos „logifailidega, mis näitavad Kättesaamatuse Perioode“: tõendid annab teie seire.
  • Instants loetakse mittetöötavaks alles pärast 4 järjestikust minutit ilma välisühenduseta; kättesaamatus, mis on tingitud „laovarude puudusest“, on välja jäetud.
  • Kubernetese SLA loeb katkestuseks ainult juhtumi, kui kõik API-serverid on kadunud „ilma võimaluseta käivitada asendusklastrit üheski regioonis“. Kirjapandu järgi ei loe regionaalne katkestus, kui mõni teine regioon saaks klastrit majutada.
  • Väljaspool SLA-sid lubavad üldtingimused „üldist parimate jõupingutuste kohustust“, piiravad vastutuse otsese kahjuga ja välistavad nõuded pärast ühte aastat.

AWS kohustub EC2 puhul 99,99%-ga kahe või enama tsooni ulatuses ja 99,5%-ga üksiku instantsi puhul, hüvitistega kuni 100% ja nõuetega teise arveldustsükli lõpuni; Azure annab tsoonide ulatuses 99,99% ja nõude esitamiseks 60 päeva. Scaleway parim instantsikohustus, 99,5%, on AWS-i üksiku instantsi tase.

Olekuleht ja intsidendid. Lehe status.scaleway.com ajalugu ulatub 2019. aasta lõpuni. Ajavahemikus 1. augustist 2024 kuni 15. oktoobrini 2026 loetleb see kõigi toodete, ka Dediboxi ja veebimajutuse, kohta 15 kriitilist ja 129 suurt kirjet. Kahel suurimal katkestusel on üksikasjalikud avalikud järelanalüüsid (postmortem).

KuupäevUlatusKestusPõhjus
10. märts 2025Kogu Pariisi regiooni avalik ühenduvusvõrk 5 minutit; instantsid kuni kella 17.10 UTC, Object Storage ja Kapsule kuni kella 18.00 UTC„inimlik viga ruuteri konfiguratsioonis“ (järelanalüüs)
28. veebr. 2026nl-ams-1 Block Storageumbes 2 tundi külmunud I/O-djuhttasandi viga; „Andmekadu ei tuvastatud“
19. mai 2026IAM API kogu maailmas, kriitilineumbes 3 tundiei ole märgitud
22. kuni 23. mai 2026Tsoon fr-par-2; teised Pariisi tsoonid „osaliselt mõjutatud“instantsid, Kapsule ja andmebaasid 1 tund 50 min„Alaldi akud ei suutnud koormust toetada“ generaatori testi ajal (järelanalüüs)
22. juuni 2026fr-par-2 avalik võrk, kriitilineumbes 3 tundiei ole märgitud
9. kuni 22. juuli 2026Milano Object Storage'i ühenduvus13 päevaei ole märgitud
21. kuni 22. juuli 2026fr-par-1 instantsid ja Kapsule'i APIumbes 8 tundiei ole märgitud
5. sept. 2026Milano: mitu API-t ja Object Storage, kriitilineumbes 3 tundiei ole märgitud

Kaks neist puudutavad arhitektuuri: 2026. aasta mais levis ühe Pariisi tsooni rike teistesse ja 2025. aasta märtsis viis üks muudatus endaga kaasa kogu regiooni avaliku võrgu. Mõlemad piiravad seda, mida kolme tsooniga lahendus teile annab. Milanos, uusimas regioonis, oli 2026. aastal suurte intsidentide kõige tihedam jada.

Tugi

PakettHind, käibemaksutaEsmane vastus, P1 ja P2Telefon
Basictasuta8 tundipuudub; piletid 24/7
Advanced50 eurot kuus või 5% kulutustest, olenevalt sellest, kumb on suurem2 tundiiga päev 9.00 kuni 18.00
Business250 eurot või 10%30 minutit24/7
Enterprise990 eurot või 20%15 minutit24/7, lisaks tehniline kliendihaldur

Eesmärgid käivad esmase vastuse kohta; lahendamise aega ei lubata ja Scaleway „võib kinnitada või ümber lükata“ kliendi määratud prioriteedi ning klient ei saa seda otsust vaidlustada. Tugi töötab inglise ja prantsuse keeles ning Scaleway ütleb, et selle klienditeenindus asub Pariisi kontoris. Isegi tasuta paketil on eesmärk, mida AWS Basicul (tehnilisi pöördumisi ei ole) ja Azure Basicul (tehnilise vastuse eesmärke ei ole) ei ole. Tootmiskatkestuse ühetunnine eesmärk maksab AWS Business Support+-iga 29 USD või 9% kulutustest, olenevalt sellest, kumb on suurem, või Azure Standardiga 100 USD kuus.

Konto saamine

Kõigepealt on vaja kehtivat makseviisi ja Scaleway kinnitab iga tellimuse. Isikusamasuse kontroll, mis avab rohkem, on riiklik fotoga isikut tõendav dokument pluss reaalajas näokontroll brauseris 15 minuti jooksul; ettevõtte dokumente, krediitkaarte ja juhilube ei aktsepteerita.

Ainult makseviisiga saate ühe POP2-2C-8G, ühe PRO2-XXS ja viis PLAY2-NANO instantsi, 500 GB plokksalvestust, 5 andmebaasi instantsi ja ühe dedikeeritud Kubernetese juhttasandi. Isikusamasuse kinnitamine avab POP2-4C-16G, PRO2-XS ja suuremad, ühe L4 või L40S GPU, 5 000 GB plokksalvestust ja SMTP-pordid 25, 465 ja 587. Iga H100 ja B300 suurus ning iga mitme GPU-ga L4 või L40S suurus nõuab lisaks tugipäringut.

Töökoormus B esimesel päeval: salvestus, andmebaas ja üks dedikeeritud juhttasand mahuvad ainult makseviisiga kontole antud kvootide sisse. Kolm 4 vCPU ja 16 GB-ga instantsi vajavad tõenäoliselt isikusamasuse kontrolli, sest nende vanemad vasted vajavad ja kvooditabel ei loetlenud veel BASIC3 ja STANDARD3 perekondi. Ühegi osa jaoks ei ole tugipäringut nimetatud, seega on meie lugemise järgi vastus jah pärast isikusamasuse kontrolli, kuigi dokumendid seda lõplikult ei otsusta. AWS-is jääb tavaliste instantside 5 vCPU vaikekvoot alla töökoormuse B 12-le; Azure'i 20 tuuma regiooni kohta mahuvad paberil ära.

Hiljem on olulised kaks üldtingimuste klauslit. Üle „teatud teenuse tarbimise mahu“ võib Scaleway küsida seadusliku esindaja isikut tõendavat dokumenti ja alla kolme kuu vanust äriregistri väljavõtet. Ja see võib teenuse peatada „viivitamata ja ette teatamata“ põhjustel, mille hulka kuuluvad maksmata jätmine, pettus, „põhjendatud kahtlus pettuses“ või turvarisk, kusjuures arveldamine jätkub peatamise ajal.

Nõuetele vastavus ja andmekaitse

RaamistikOlek
ISO/IEC 27001:2022Väidetud. Sertifikaat Trust Centeris juurdepääsutaotluse taga; ei nähtud, ulatus ei ole avalik
HDS (Prantsuse terviseandmed)Väidetud loetletud toodetele. Sertifikaat piiratud juurdepääsuga; ei nähtud
SecNumCloudKvalifitseerimata: „veel antud ei ole“
CSA STARTase 1, enesehindamine
SOC 2, PCI DSS, BSI C5, TISAX, ENSEi väideta

HDS-i loend hõlmab instantse (CPU ja GPU), Block ja Object Storage'it, Dediboxi, Elastic Metali, VPC-d, Kapsule'it ja Load Balancerit, kuid mitte hallatud andmebaase ega serverivabu tooteid. See tähendab majutust Prantsusmaal, müügi kaudu allkirjastatud HDS-lepingut ning Business- või Enterprise-tugipaketti.

SecNumCloudi puhul võttis ANSSI Next.inki andmetel 2024. aasta detsembri lõpus Scaleway taotluse vastu ilma reservatsioonideta ja Scaleway eesmärk oli kvalifikatsioon 2025. aasta lõpuks. See kuupäev on möödas, hilisemat vahe-etappi me ei leidnud ja uut kuupäeva ei ole antud. Väljakuulutatud ulatus on ühe tsooniga konfiguratsioon iliadi kontserni Pariisi regiooni andmekeskustes, mis hõlmab instantse, salvestust, võrku, IAM-i, Key Managerit ja Elastic Metali, Kapsule hiljem.

Euroopa Komisjon nimetas 17. aprillil 2026 Scaleway üheks oma suveräänse pilve hanke neljast võitjast; hanke väärtus on kuni 180 miljonit eurot kuue aasta jooksul. Scaleway sai hinnangu SEAL-3 („ELi osalised, kellel on märkimisväärne, kuid mitte täielik mõju“), nagu ka STACKIT ning Post Telecomi, OVHcloudi ja Clever Cloudi partnerlus.

Andmetöötlusleping (Data Processing Agreement, 1. juuni 2024) ütleb, et teenused „asuvad vaikimisi Euroopa Liidus“, klient valib regiooni ja Scaleway ei salvesta ega edasta isikuandmeid väljaspool ELi „ilma Klienti eelnevalt selgesõnaliselt teavitamata“. Alamtöötlejate loend asub Trust Centeris ja meie jaoks see ei kuvanud.

Kes seda kontrollib

iliad SA-le kuulus 2025. aasta lõpus 99,56% Scaleway SAS-ist; ülejäänu on töötajatele ja juhtidele antud aktsiad. iliad SA-st kuulub 98,88% iliad Holding SAS-ile, mille üle on iliadi aastaaruande järgi üle 95% kontrolli Mayal, mis on „täielikult Nieli perekonna kontserni omanduses“. iliad eemaldati börsilt 14. oktoobril 2021. Aruanne ei näita ühtegi Euroopa-välist emaettevõtet ega olulist aktsionäri.

Leping sõlmitakse Scaleway SAS-iga Prantsuse õiguse alusel ja Pariisi kaubanduskohtu alluvuses või Itaalia arveldusaadressi korral Scaleway Italia S.R.L.-iga Itaalia õiguse alusel.

Andmekeskusi haldab kontserni andmekeskuste ettevõte OpCore, millest iliad müüs 31. märtsil 2025 50% InfraViale; 2026. aasta mai järelanalüüs nimetab fr-par-2 taga „OpCore PAR5 andmekeskuse“. API, instantsi- ja Kubernetese tooted on Scaleway enda omad.

Kaks fakti, mille kohta lugejad küsivad. iliadi 2024. aasta konsolideeritud ettevõtete loend sisaldab Chicagos asuvat Scaleway US Corporationi, mis on 2025. aasta kohta märgitud „N.D.“, seega USA tütarettevõte oli olemas; selle praegune staatus ei ole märgitud. Ja Scaleway lehed ütlevad, et see on „vaba USA CLOUD Actist“, mis on Scaleway väide, mitte meie järeldus. Scaleway enda tulu ja töötajate arvu ei avaldata.

Lahkumine

Instantside ja koormusjaoturite väljuval liiklusel ei ole gigabaidipõhist tasu. Object Storage'ist 10 TB eksportimine maksab umbes 99,25 eurot või peaaegu mitte midagi, kui andmed tõmmatakse läbi samas regioonis asuva instantsi, sest liiklus regiooni sees on tasuta. Glacier-objektid tuleb kõigepealt taastada hinnaga 0,009 eurot GB kohta. Scaleway dokumenteerib bucketite jaoks tööriistu AWS CLI ja rclone ning andmebaaside jaoks pg_dump ja mysqldump; me ei teinud kindlaks, kas loogiline replikeerimine välisesse sihtkohta on lubatud.

Lukustus peitub integratsioonides. Kapsule on CNCF-ile vastav, kuid koormusjaoturid ja kettamahud tulevad Scaleway cloud controller manageri annotatsioonide ja CSI-draiveri kaudu. IAM-i ulatused ja õiguste komplektid, serverivabad päästikud ning Cockpiti hoiatused, mis kasutavad Scaleway enda alert manageri, tuleb mujal uuesti üles ehitada. S3, osaline SQS ja SNS ning OpenAI-ga ühilduvad API-d lihtsustavad kolimist mõlemas suunas.

Lepingu lõppemisel „kustutatakse sisu automaatselt ja jäädavalt“ ja Scaleway „kohustub mitte säilitama ühtegi koopiat“. 2026. aasta tingimused lubavad enne teenuse müügi lõppu vähemalt kolmekuulist etteteatamist; beetateenused võib Scaleway „lõplikult lõpetada ette teatamata“. Näiteks Public Gateways API v1 eemaldati 1. oktoobril 2025, umbes kuus kuud pärast seda, kui muudatuste logi sellest teatas.

Mida kasutajad räägivad

Lugesime Scaleway'd mainivaid Hacker Newsi kommentaare alates 2024. aasta oktoobrist; Redditist ei leidnud me kasutatavaid lõime ja arvustussaite me siin tõendina ei arvesta. Kommentaaridele viidatakse nende Hacker Newsi kirje numbriga.

AWS-ile kõige lähedasem vaste, vähemate teenustega. Kasutajad teatavad tootmissüsteemi kolimisest AWS-ist Scaleway hallatud Kubernetesele, Postgresile, Redisele, serverivabadele konteineritele ja järjekordadele, öeldes samas, et sellel on „palju vähem hallatud teenuseid“ (46836273, jaanuar 2026) ja et see „jääb endiselt suurest kolmikust maha“ (48340477, mai 2026). Veel neli teatavad sama, nende hulgas 46837275; kokku ulatuvad teated 2025. aasta märtsist 2026. aasta maini.

Tugi: vastakad kogemused. Kasutajad teatavad „suurepärasest toest“ (43361754) ja kiiretest vastustest Terraformi provideri vigadele (46678419); teised teatavad, et registreerumise ajal saadetud e-kirjale ei vastatud (46060566) ja et „sait ja tugi on kohutavad“ (46061189).

Töökindlus. Kasutajad teatavad „paarist suurest katkestusest igal aastal“ (43153568, veebruar 2025) ja töökindlusest, mis „oli kohutav, kui me neid viimati kasutasime“ (48817760, juuli 2026); üks vastab, rõhutades „lihtsust ja töökindlust“ (47085681). Ülaltoodud olekuajalugu kinnitab mustrit.

Andmebaasi HA ühes andmekeskuses. Viis aastat kliendiks olnud kasutaja nimetab seda funktsiooni „kosmeetiliseks“, sest HA instantsid „on samas andmekeskuses“ (46837788, jaanuar 2026), mida Scaleway KKK kinnitab.

Isikusamasuse kontroll sõltub sellest, mida tellite. Ühelt kasutajalt küsiti isikut tõendavat dokumenti (48544740, juuni 2026), kahelt teiselt mitte (42398985; 48125822). Kvooditabel selgitab, miks.

Maksevead. Üks kasutaja teatab ebaõnnestunud esimesest maksest, millele järgnesid alla 10-eurose arve kohta meeldetuletuskirjad (47716333, aprill 2026). Olekulehel on suured intsidendid SEPA-maksetega (juuni 2025), kaardi lisamisega (september 2025) ja ressurssidega, mis lukustati pärast arve tasumist (detsember 2025).

Kapsule'i töökindluse kohta ei leidnud me kahte esmaallikast teadet. Olekuleht loetleb 2024. aasta oktoobrist 2026. aasta oktoobrini 7 suurt ja 19 väiksemat Kubernetese kirjet.

Kellele see sobib ja kes peaks mujalt otsima

Scaleway sobib meeskondadele, kes soovivad AWS-i stiilis ehitusplokke (Kubernetes, PostgreSQL, serverivabad konteinerid, järjekorrad, S3) Prantsuse või Itaalia lepingu alusel, teenustele, mis saadavad palju liiklust välja, idufirmadele selle krediidiprogrammides, avatud mudelitega tehisintellekti järeldamisele (inference) Pariisis ja Prantsuse terviseandmete projektidele, mis mahuvad HDS-i tooteloendisse.

Otsige mujalt, kui vajate andmebaasi tõrkesiiret (failover) tsoonide vahel või ühe teenusepakkuja mitut regiooni tugevate SLA-dega; kui vajate midagi väljaspool Euroopat; kui olete avaliku sektori ostja, kes vajab SecNumCloudi juba täna; kui sõltute hallatud varundusest, API-lüüsist või sündmuste siinist; või kui vajate H100-klassi GPU-sid tellimuspõhiselt ilma müügiga rääkimata.

Allikad

Kontrollitud 15. ja 16. oktoobril 2026.

Hinnad

Tingimused ja SLA

Dokumentatsioon

Olek ja intsidendid

Nõuetele vastavus

Ettevõte ja omandisuhted

Kasutajate teated

  • Hacker Newsi kommentaarid kirje numbri järgi aadressil news.ycombinator.com: 42398985 (12. detsember 2024), 43153568 (23. veebruar 2025), 43361754 (14. märts 2025), 43459311 (24. märts 2025), 45977397 (19. november 2025), 46060566 ja 46061189 (26. november 2025), 46678419 (19. jaanuar 2026), 46836273, 46836757, 46837275 ja 46837788 (31. jaanuar 2026), 47085681 (20. veebruar 2026), 47716333 (10. aprill 2026), 48125822 (13. mai 2026), 48340477 (30. mai 2026), 48544740 (15. juuni 2026), 48817760 (7. juuli 2026)

Andmed ja pilv

Uued juhendid ja reeglimuudatused e-postile

Kui mõni reegel muutub, tähtaeg nihkub või avaldame uue juhendi, saadame selle teile e-postiga.

Kõigepealt saadame kinnituslingi. Uudiskirjast saate loobuda igal ajal. Privaatsuspoliitika