• Tallinn03:01
  • Ljubljana02:01
  • Novi Sad02:01

Autor: Kristijan Sekereš

UpCloud 2026. aastal: aus ülevaade meeskondadele, kes lahkuvad AWS-ist või Azure'ist

Serveririiulid andmekeskuses

UpCloud on eraomandis olev Soome pilveteenuse pakkuja, asutatud Helsingis 2011. aastal, mis käitab oma KVM-platvormi 15 tsoonis: kümme Euroopas, kolm USA-s, üks Singapuris ja üks Sydneys. See müüb kompaktset hallatud pilve (PostgreSQL, MySQL, Kubernetes tasuta juhttasandiga, S3-ga ühilduv objektisalvestus, koormusjaoturid), sisaldab väljuvat liiklust mahuni, mis kasvab koos teie serveritega, ja vastab igal kontol vestlustoes ööpäevaringselt: meie tootmiskoormus maksab Frankfurdis 520,33 eurot kuus, 48% AWS-i hinnast. Nõrgad kohad on dubleerimine ja leping. Iga linn on üks andmekeskus (ainult Helsingis on kaks), andmebaasi varuinstants asub samas hoones teisel hostserveril ning SLA maksab kontokrediiti õigusliku teksti alusel, mis ei nimeta protsenti ja jätab välja API ja juhtpaneeli.

See artikkel kuulub sarja, mis võrdleb 24 Euroopa pilveteenuse pakkujat AWS-i ja Azure'iga; ülevaade paneb need kõrvuti. Kõik allpool toodu kontrolliti 15. ja 16. oktoobril 2026 UpCloudi dokumentatsiooni, tingimuste, hinnakataloogi ja olekulehe, Soome ettevõtteandmete ning kasutajate teadete põhjal, igaüks selle allikas; hinna- ja õiguslikke lehti, mis automaatsed lugejad tagasi lükkavad, loeti Internet Archive'i koopiatest kuni 7. oktoobrini 2026. Me ei avanud kontot ega käitanud töökoormusi.

Lühidalt

UpCloud
Peakontor ja kontrollHelsingi. UpCloud Oy, eraomandis, börsil noteerimata; omanikke ei avaldata. Avaldatud investorid: Connected Capital & Partners (Madalmaad), Tesi (Soome riigi investeerimisettevõte) ja Inventure (Põhjamaade riskikapital)
Regioonid ja tsoonid15 tsooni, kumbki üks andmekeskus: kümme Euroopas (kaks neist Helsingis), kolm USA-s, Singapur ja Sydney. Ükski regioon ei rühmita mitut tsooni nii, nagu AWS seda teeb
Töökoormus A (algseadistus)17,93 eurot kuus Frankfurdis
Töökoormus B (tootmissüsteem)520,33 eurot jagatud vCPU-dega, 459,50 eurot tasuta ühesõlmelise Kubernetese juhttasandiga. Kõiki osi müüakse; dedikeeritud vCPU paketti ei ole ja andmebaasi varuinstants asub samas andmekeskuses
Väljuv liiklus0,00 eurot kontoülese Fair Transfer'i mahu piires (1,5 TB kuus töökoormuse A serveri kohta, 7 TB töökoormuse B serveri kohta). Selle ületamisel võidakse ribalaiust piirata 100 Mbit/s-ni või valite tasulise edastuse hinnaga 0,01 USD GB kohta
Arvutusvõimsuse SLAÕiguslikus tekstis protsenti ei ole; hinnalehel 99,999% Premiumile ja 99,99% Starterile. Kontokrediit, mis on 50 korda suurem seisakuaja eest võetavast tasust, katkestuste puhul üle 5 minuti, nõue esitatakse 15 päeva jooksul
Hinna sees olev tugi24/7 insenerid vestluse ja e-posti kaudu, inglise keeles; intsidendile reageerimine alla 2 tunni
Kes saab registreerudaEttevõtted, tingimuste järgi: kaart, arveldusaadress ja telefon, sanktsioonide kontroll, isikut tõendavat dokumenti ei kirjeldata. Ettemaksuga; uus konto algab 7-päevase prooviversioonina, mis on piiratud 2 tuumaga

Mida sellega ehitada saab

Olek on üldine kättesaadavus, kui ei ole märgitud teisiti, UpCloudi dokumentatsiooni ja muudatuste logi järgi.

Mida vajateUpCloudAWSAzure
VirtuaalmasinadCloud Servers AMD EPYC peal, kõik jagatud hostidel: Starter (eelmise põlvkonna protsessorid), Premium ja Cloud Native (ainult arvutusvõimsus)EC2Virtual Machines
Dedikeeritud hostid, bare metalAvalikku paketti ei ole: dedikeeritud riistvara on Private Cloud, terved hostid alates 3 190 eurost kuus pakkumise alusel. Bare metali ei oleEC2 Dedicated Hosts, EC2 metalDedicated Host, BareMetal Infrastructure
GPU-dL4, L40S, RTX Pro 6000, H100 ja B200, tellimuspõhiselt ja spot-hinnaga, ainult Helsingis (fi-hel2)EC2 G ja PNC- ja ND-seeria
SalvestusPlokksalvestus kolmel tasemel, puhkeolekus krüpteeritud tasuta; Managed Object Storage (S3 API) kuues regioonis; File Storage (NFS) seitsmes tsoonis alates 2026. aasta veebruaristEBS, S3, EFSManaged Disks, Blob Storage, Azure Files
RelatsioonandmebaasidHallatud PostgreSQL (üks kuni kolm sõlme) ja MySQL (8.4 LTS)RDSAzure Database for PostgreSQL and MySQL
Muud andmeteenusedValkey (asendas Managed Redise 2024. aasta oktoobris) ja OpenSearchElastiCache, OpenSearch ServiceAzure Cache for Redis
KubernetesUKS, CNCF-sertifitseeritud versioonidele 1.33 kuni 1.35. Development juhttasand tasuta (üks sõlm); Production 60 eurot kuus (kolm API-serverit, kolmeliikmeline etcd)EKSAKS
VõrkPrivaatvõrgud tsoonide vahel, NAT- ja VPN-lüüsid, tulemüür, koormusjaotur HTTP(S) ja TCP jaoksVPC, NAT gateway, VPN, ELBVNet, NAT gateway, VPN Gateway, Load Balancer
CDNUpCloud CDN, „bunny.neti jõul“: dokumenteeritud, kuid hinnalehel „Varsti saadaval“CloudFrontFront Door
JuurdepääsuhaldusAlamkontod, mida piiravad server, salvestus, võrk või silt; Workspaces rollide ja ühekordse sisselogimisega, avatud beetas ja SLA-st väljaspoolIAMEntra ID, RBAC
SeireAndmebaaside ja koormusjaoturite mõõdikud, auditilogid; üldist logimis- ega mõõdikuteenust ei oleCloudWatchAzure Monitor
VarundusSimple Backups (päevastest aastasteni paketid) ja tellimuspõhised varukoopiadAWS BackupAzure Backup

Täiesti puuduvad: funktsioonid, serverivabad konteinerid, järjekorrad, võtmehaldusteenus või saladuste haldur, autoriteetne DNS, MongoDB, Kafka, hallatud tehisintellekti mudelite API-d ja konteinerite register (hinnakataloogis on „beeta“ registrikirjed, kuid toodet ei ole). Dokumentatsioonis ega hinnalehel ei kirjeldata DDoS-kaitset ja SLA jätab välja „kolmandate isikute vaenulikud tegevused, näiteks teenusetõkestusründed“.

Object Storage'il puudub bucketi replikeerimine, veebisaidi majutus, bucketi logimine ja SSE-KMS ning Object Lock on „Varsti tulemas“. Juurdepääsuhaldus on õhuke: alamkontod piiravad, milliseid ressursse kasutaja puudutada saab, ilma toimingutaseme poliitikakeeleta, ja rollipõhist Workspaces'i mudelit „ei soovitata veel tootmiskeskkondadele“.

Tööriistad on ajakohased: partner-taseme Terraformi provider (v5.47.0, 12. oktoober 2026), CLI, Go ja Python SDK-d, Pulumi, Packer, Ansible ja Crossplane. API tokenid tulid alles 18. septembril 2025; enne seda kasutasid skriptid konto kasutajanime ja parooli. Kubernetese puhul on sõlmede uuendused teie ülesanne: „UKS ei muuda, ei uuenda ega seadista andmetasandit pärast loomist“.

Mida see maksab

UpCloudi hinnakirjahinnad eurodes, käibemaksuta, hinnakalkulaatori kataloogist ja 7. oktoobri 2026 hinnalehelt, kontrollitud 15. ja 16. oktoobril 2026, Frankfurdis (de-fra1) 730 tunniga kuus. Cloud Serverseid arveldatakse tunni kaupa kuni 28 päeva kuus, nii et täiskuu maksab loetletud kuuhinna; kõike muud arveldatakse tunni kaupa ilma ülempiirita.

Töökoormus A, algseadistus: üks VM 2 vCPU ja 4 GB-ga, 40 GB ketas, üks IPv4-aadress, 1 TB väljuvat liiklust ja 100 GB objektisalvestust.

RidaValikEurot kuus
VMSTARTER-2xCPU-4GB, 2 jagatud vCPU-d, 4 GB, 30 GB Standard-salvestust, IPv4 hinnas12,00
Ketas 40 GB-ni jõudmiseksteine 10 GB Standard-seade0,86
Avalik IPv4hinnas0,00
1 TB väljuvat liiklustpaketi 1,5 TB Fair Transfer'i osa piires0,00
100 GB objektisalvestustmüüakse 250 GB ühikutena5,07
Kokku17,93

AWS küsib sama eest Frankfurdis 112,37 eurot ja Azure 116,15 eurot; AWS-is on ainuüksi 1 TB väljuvat liiklust 125,95 USD suurusest arvest 81,00 USD.

Töökoormus B, väike tootmissüsteem: kolm VM-i 4 vCPU ja 16 GB-ga, igaühel IPv4-aadress, 300 GB SSD-plokksalvestust, koormusjaotur, PostgreSQL 2 vCPU, 8 GB ja 100 GB-ga põhiinstantsi pluss varuinstantsina, 1 TB objektisalvestust 1 miljoni PUT- ja 10 miljoni GET-päringuga, Kubernetese juhttasand ja 2 TB väljuvat liiklust.

RidaValikEurot kuus
3 VM-iPREMIUM-4xCPU-16GB, jagatud vCPU, igaühel 150 GB MaxIOPS-salvestust ja üks IPv4276,00
3 avalikku IPv4-aadressihinnas0,00
300 GB plokksalvestusthinnas: kolm paketti sisaldavad 450 GB0,00
KoormusjaoturProduction Small, kaks sõlme30,42
PostgreSQL HA2 vCPU, 8 GB, kaks sõlme 100 GiB-ga igaüks, 15 päeva ajapunktipõhist taastamist132,80
1 TB objektisalvestustneli 250 GB ühikut; päringutasusid ei ole20,28
Kubernetese juhttasandProduction, kolm API-serverit60,83
2 TB väljuvat liiklustkonto 21 TB osa piires0,00
Kokku520,33

AWS küsib töökoormuse B eest m7i.xlarge'iga 1 082,61 eurot ja Azure D4s_v5-ga 1 091,88 eurot, nii et UpCloud maksab kummastki 48%. Vahe teevad suuresti kaks rida: AWS arveldab 2 TB väljuva liikluse eest 171,00 USD ja oma HA andmebaasi eest koos salvestusega 320,13 USD, samas kui UpCloud ei võta väljuva liikluse eest midagi ja küsib andmebaasi eest 132,80 eurot. Tasuta Developmenti juhttasand viib kogusumma 459,50 euroni, ühe API-serveri ja „dubleerimise puudumisega“ ning ilma igasuguse märketa, kas SLA seda hõlmab.

Kogusumma järgib kalkulaatorit, mis arveldab andmebaasi teist sõlme 90% arvutusvõimsuse ja salvestuse hinnast; hinnaleht loetleb arvutusvõimsuse 60 euroga, mitte 59-ga. Töötajasõlmed (worker nodes) ei sisaldu, nagu kogu selles sarjas.

Väljuv liiklus ja IPv4. Avalik väljuv liiklus on alates 7. maist 2024 maksnud 0,00 eurot GB kohta Fair Transfer Limit'i piires, mis „määratakse teie kontol olevate pilveressursside hulga järgi“: iga serveripakett lisab kindla koguse (1,5 TB paketile STARTER-2xCPU-4GB, 7 TB paketile PREMIUM-4xCPU-16GB), mis on jagatud kõigi tsoonide vahel, samas kui objektisalvestus, andmebaasid, koormusjaoturid ja enamik GPU-pakette midagi ei lisa. Piirangu ületamisel võib UpCloud „piirata pilveteenuste ribalaiuse kuni 100 Mbit/s-ni“, „lisatasusid ei ole“, välja arvatud juhul, kui valite tasulise edastuse hinnaga 0,01 USD GB kohta (10 eurot 1 000 GB kohta eurokataloogis). AWS küsib 80,30 eurot TB kohta pärast tasuta 100 GB-d, Azure 77,62 eurot. Esimene IPv4-aadress kuulub iga Starteri ja Premiumi paketi juurde; iga järgmine maksab 3,47 eurot kuus.

Arveldus. UpCloud on ettemaksuga ja saldo on kõva ülempiir. Kui see saab otsa, lülitatakse kõik serverid välja; kuu aja pärast need eemaldatakse ja nende IP-aadressid vabastatakse; kahe kuu pärast „Salvestused eemaldatakse. Andmed lähevad jäädavalt kaotsi.“ Krediit ei ole tagastatav, välja arvatud 30-päevane raha tagasi garantii esimese makse puhul, kuni 500 eurot. Starteri ja Premiumi servereid arveldatakse sõltumata sellest, kas need töötavad. Makse toimub kaardiga (PayPal, Apple Pay ja Google Pay ainult käsitsi täienduste jaoks); pangaülekannet ega SEPA otsekorraldust ei loetleta. 3. juuli 2026 tingimused kirjeldavad järelmaksumudelit, mille eest arveldatakse „igakuiselt tagantjärele“, klientidele, kes registreeruvad pärast selle käivitamist, kuid dokumentatsioon kirjeldab endiselt ainult ettemaksukrediiti.

GPU-d, GPU-tunni kohta Helsingis, ainsas tsoonis, kus need on: L4 0,58 eurot, L40S 1,11 eurot, RTX Pro 6000 1,65 eurot, H100 1,79 eurot ja B200 4,50 eurot; H200-t ei ole. See on selle sarja madalaim tellimuspõhine H100 hind; AWS ei müü H100-t Frankfurdis ja küsib Stockholmis 6,57 eurot. Spot-servereid (H100 1,78 eurot) võib 30-sekundilise etteteatamisega tagasi nõuda ja neil ei ole SLA-d. UpCloud on välja kuulutanud „Uued H100 GPU-serveri hinnad alates 20. oktoobrist“ ja sama B200 kohta, ütlemata, mis muutub; 16. oktoobri kataloog näitas endiselt ülaltoodud hindu ja selle päeva hinnaleht ei andnud endiselt uusi numbreid. Iga konto võib käitada „piiratud arvu GPU-sid, tuginedes konto ajaloole“, ja rohkem nõuab tugipäringut.

Hinnamuutused. 15. aprillil 2026 asendasid Starteri ja Premiumi perekonnad Developeri ja General Purpose'i, mida enam juurutada ei saa. Võrreldavatel tingimustel on uued paketid odavamad, kuid sisaldavad vähem ketast: 2 vCPU ja 4 GB Developeri server 60 GB-ga maksis 18 eurot kuus, Starteri vaste 30 GB-ga maksab 12 eurot. Kas olemasolevad serverid säilitavad vanad hinnad, ei ole märgitud. 19. mai ja 7. oktoobri 2026 hinnalehtede vahel liikus igakuine GPU hinnang 28-päevaselt ülempiirilt 30-päevasele kuule samade tunnihindadega, nii et ühe H100 kuu läks 1 203 euro pealt 1 289 euroni, umbes 7% rohkem (meie järeldus kahe lehekoopia põhjal; teadet me ei leidnud). Ühegi veel tellitava toote hinnakirjahinna tõusu me ei leidnud.

Töökindlus

Mis on tsoon. UpCloudis on tsoon üks andmekeskus ja miski ei rühmita tsoone regiooniks; AWS-il ja Azure'il on Frankfurdis kummalgi kolm tsooni eraldi andmekeskustes kilomeetrite kaugusel. Helsingi on erand, kahe tsooniga hoonetes, mida haldavad erinevad operaatorid (Equinix ja Telia); kas neil on sõltumatud toite- ja võrguteed, ei ole märgitud. Kõikjal mujal tähendab hoone kaotusest ülesaamine teist linna. Tsooni sees on dubleerimine hostitasandil: serverid liiguvad rikke korral automaatselt tervele hostile ja plokksalvestus asub salvestusvõrgus, mis on peegeldatud „kahe eraldi salvestuse taustasüsteemi“ vahel.

Andmebaasi varuinstants. Hallatud PostgreSQL HA sõlmed „luuakse füüsiliselt eraldatud taustahostidel“ samas tsoonis; ükski dokument ei paku varuinstantsi teises hoones. Dokumentatsioon kirjeldab „reaalajas replikeerimist“, ütlemata, kas see on sünkroonne, ja tõrkesiirde aega ei anta. Kui kõik sõlmed tõrguvad korraga, taastatakse põhiinstants varukoopiast, andmekaoga, mis on „tavaliselt ... piiratud kas viieminutilise ajaaknaga või ühe WAL-failiga“. AWS ja Azure panevad sünkroonse varuinstantsi teise tsooni ja märgivad tõrkesiirde ajaks 60 kuni 120 sekundit.

SLA. See on osa 3. juulil 2026 jõustunud teenusetingimustest ja õiguslik tekst ei sisalda protsenti: arvud 99,999% ja 99,99% on ainult hinnalehel.

  • See hõlmab „kõiki plaaniväliseid katkestusi ..., mis kestavad kauem kui viis (5) minutit“, arvutatuna mõjutatud serveri või teenuse kohta.
  • Krediit on „50 (viiskümmend) korda UpCloudi teenustasud, mis on võetud katkestatud teenuseüksuse eest“ selle seisakuaja eest, piiratud selle üksuse eelmise 30 päeva tasudega katkestuse kohta ja 2,5-kordse keskmise kuutasuga 12 kuu kohta. See on kontokrediit, mitte sularaha.
  • Nõude esitate e-kirjaga 15 päeva jooksul pärast rikke kõrvaldamist.
  • Kaetud ei ole „Teenuse API-d“ ega „juhtpaneel“, nii et katkestus, mis takistab juurutamist või skaleerimist, ei too midagi. Välja on jäetud teenusetõkestusründed, ebapiisav kontokrediit, teatatud hooldus ja spot-serverid.
  • SLA on ainus õiguskaitsevahend ja „UpCloudi otsus küsimuses on siduv ... kuni pädev kohus otsustab teisiti“. Väljaspool seda on vastutus piiratud kuue kuu tasudega.

Numbrites: 92-eurone Premium server, mis on 2 tundi maas, toob 13,69 eurot krediiti ja 24-tunnine katkestus jõuab ülempiirini 92 eurot. Lühikese katkestuse puhul ületab see AWS-i üksiku instantsi SLA-d, mis loobub tasust iga tunni eest, milles seisakuaeg on üle kuue minuti, ja lisab 10% krediiti alles alla 99,5%. Kuid AWS kohustub EC2 puhul 99,99%-ga kahe või enama tsooni ulatuses ja Azure 99,99%-ga tsoonide ulatuses ning nõude esitamiseks 60 päeva; UpCloudil ei ole teist tsooni, mille vahel jaotada.

Olekuleht ja intsidendid. Lehel status.upcloud.com on intsidendid tsooni ja teenuse kaupa, ajalooga kuni 2015. aasta augustini. Ühelgi selle 50 viimasest intsidendist ei ole järelanalüüsi lisatud, sealhulgas 11. augusti 2026 omal, mille uuendus ütles „Koostame üksikasjalikku järelanalüüsi“.

KuupäevUlatusKestusPõhjus
22. dets. 2025Võrk UK-LON1-s, NL-AMS1-s ja SE-STO1-s, avatud 3 minuti jooksul üksteisestigaühel umbes 3 tundi 10 minei ole märgitud (London, Amsterdam, Stockholm)
20. kuni 21. jaan. 2026TLS-sertifikaadid ei toiminud uute koormusjaoturite, Kubernetese klastrite ja Object Storage'i jaoks, kõigis tsoonidesumbes 17 tundisertifikaatide väljastamine (intsident)
7. juuli 2026Object Storage Frankfurdis (EUROPE-2)1 tundei ole märgitud (intsident)
11. aug. 2026Uute Cloud Serverite juurutused nurjusid kõigis 15 tsoonis; kliente paluti servereid mitte käivitada, taaskäivitada ega välja lülitadaumbes 2 tundiei ole märgitud; lubatud järelanalüüsi ei leitud (intsident)
25. kuni 26. aug. 2026DE-FRA1 salvestuse taustasüsteem, „mõjutab mõningaid ressursse, sealhulgas pilveservereid“umbes 7 tundiei ole märgitud (intsident)
6. kuni 13. okt. 2026SG-SIN1 Object Storage: latentsuse hüpped ja HTTP 503 veadparandatud umbes 11 tunni pärast, lahendatud nädala pärastalgpõhjus „tuvastatud“, avaldamata (intsident)

Ühe tsooni rikked jäid sellesse tsooni. Tsoone ületas see, mis tuli jagatud kihtidest (sertifikaadid, juurutused), ja üks võrgusündmus kolmes linnas korraga. API ja juhtpaneeli intsidendid, näiteks 3., 21. ja 22. novembril 2025, krediiti ei too.

Tugi

PakettHindTeenusepäringIntsidentLisad
Essentials (vaikimisi)hinnasalla 4 tunnialla 2 tunnie-post ja reaalajas vestlus, 24/7
Advancednõudmiselalla 1 tunnialla 30 minutiprioriteetne järjekord
Enterprisenõudmiselalla 10 minutialla 5 minutipühendatud tugiliikmed, kliendiedu juht

Tugi on ainult inglise keeles, vestluse ja e-posti kaudu, majasiseste inseneride poolt, telefoniliini ei ole, ja abist teie enda tarkvara puhul võidakse keelduda. Eesmärgid on tugilehel, mitte tingimustes. Sellest hoolimata on tasuta tasemel intsidendieesmärk, mida AWS Basicul (tehnilisi pöördumisi ei ole) ja Azure Basicul (tehnilise vastuse eesmärke ei ole) ei ole. Tootmiskatkestuse ühetunnine eesmärk maksab AWS Business Support+-iga 29 USD või 9% kulutustest, olenevalt sellest, kumb on suurem, või Azure Standardiga 100 USD kuus.

Konto saamine

Tingimused müüvad ainult ettevõtetele: teenus ei ole „mõeldud ega sobi kasutamiseks ... tarbijatele ega eraisikutele isiklikuks otstarbeks“. Registreerumiseks on vaja nime, e-posti aadressi, telefoninumbrit, kaarti ja arveldusaadressi. UpCloud kontrollib registreerumisi sanktsioonide nimekirjade vastu ega teeninda kedagi Venemaal, Valgevenes, Krimmis, Iraanis, Põhja-Koreas, Kuubas ega Süürias. Ükski meie loetud dokument ei maini isikut tõendavat dokumenti ega selfie-kontrolli.

Uus konto on prooviversioon (dokumentatsiooni järgi 7 päeva; hinnaleht ütleb „tasuta 30-päevane prooviversioon“) 2 tuuma ja 4 GB serveritega, ühe ühesõlmelise andmebaasi, ühe Developmenti koormusjaoturi ja ühe Developmenti Kubernetese klastriga ning ilma GPU-deta. Vähemalt 10 suurune sissemakse konto valuutas lõpetab selle. Port 25 jääb blokeerituks, kuni tugi selle avab.

Töökoormus B esimesel päeval: prooviversiooniga mitte, millel on kuuendik vajalikest tuumadest ja HA andmebaasi ei ole. Pärast sissemakset me ei oska öelda: UpCloud ei avalda tasulise konto vaikepiiranguid ja tugi tõstab neid nõudmisel. AWS-is jääb tavaliste instantside 5 vCPU vaikekvoot alla töökoormuse B 12-le; Azure'i 20 tuuma regiooni kohta mahuvad paberil ära.

Hiljem on olulised kaks klauslit. UpCloud võib konto peatada, kui on „põhjendatud alus arvata“, et tingimusi rikuti, kusjuures selle eest „vastutust ei ole“. Ja maksmata jätmise järel võib see lõpetada ja kustutada „mõistliku aja ... (vähemalt neliteist (14) päeva)“ pärast, mis on palju lühem kui kaks kuud, mida dokumentatsioon tühja saldo puhul kirjeldab.

Nõuetele vastavus ja andmekaitse

RaamistikOlek
ISO/IEC 27001:2022Sertifikaat nähtud: nr 13851-01 Inspecta Sertifiointi Oy-lt (Kiwa), väljastatud 20. oktoobril 2023, kehtib kuni 20. oktoobrini 2026. Uuendatud sertifikaati ei olnud saidil 16. oktoobril
CISPE Data Protection Code of ConductRegistrikirjed nähtud: „Kontrollitud järgimine“ kümne teenuse puhul, kehtivad 2027. aasta juuni ja juulini
BSI C5, ISO 27017, ISO 27018, SOC 2, PCI DSS, SecNumCloud, HDS, TISAX, ENSUpCloudi enda kohta ei väideta

ISO sertifikaat hõlmab UpCloudi pilveteenust, koos Helsingi ja Singapuri kontoritega; kontrollige uuendust pärast 20. oktoobrit, enne kui sellele tuginete. UpCloudi andmekeskuste lehel olevad muud sertifikaadid kuuluvad kolokatsiooni operaatoritele.

Andmetöötlusleping (DPA) on osa tingimustest. Andmekeskuse valite ise ja „UpCloud ei liiguta asjaomaseid isikuandmeid valitud andmekeskusest, kui ei ole antud selgesõnalist korraldust“. Ainsad alamtöötlejad on UpCloudi neli täielikus omandis tütarettevõtet Singapuris, Ühendkuningriigis, USA-s ja Austraalias, igaüks oma riigi andmekeskuste jaoks; üheksat ELi ja EMP tsooni „haldab otse UpCloud Oy ning alamtöötlejaid ei kasutata“. Muudatused tulevad 30-päevase etteteatamise ning vastuväite ja lõpetamise õigusega.

15. oktoobri päiste kontroll näitas, et veebisaiti ja juhtpaneeli serveeritakse Cloudflare'i kaudu ning CDN töötab „bunny.neti jõul“; kumbagi ei nimetata alamtöötlejaks.

Kes seda kontrollib

Leping sõlmitakse UpCloud Oy-ga (registrikood 2431560-5) Soome õiguse alusel, vahekohtuga Helsingis inglise keeles. Asutaja Joel Pihlajamaa, algusest peale tehnikadirektor (CTO), sai 2. juulil 2026 uuesti tegevjuhiks, järgides Arno Schäferit, kes oli tegevjuht alles 31. märtsist 2025; webhosting.today ei teata lühikese ametiaja põhjust.

Osalused ei ole avalikud: Soome Oy omanikke kaubandusregistris ei ole ja ükski meie loetud allikas ei ütle, kas enamus kuulub asutajale või investoritele. 2020. aasta jaanuaris kaasas UpCloud 18 miljonit eurot „oma- ja laenukapitali“ investoritelt Connected Capital & Partners, Tesi ja Inventure. Hilisemat vooru, omandamist ega väljumist me ei leidnud ning ei leidnud ka Euroopa-välist emaettevõtet ega aktsionäri.

Soome aruanded, nagu neist teatab krediidiandmete teenus Asiakastieto, näitavad UpCloud Oy tulu kasvu 16,1 miljonilt eurolt 2021. aastal 27,3 miljoni euroni 2025. aastal, tegevuskahjumit igal neist aastatest (2025. aastal 1,3 miljonit eurot) ja omakapitali osakaalu 14% 2025. aastal.

Platvorm on UpCloudi enda (KVM ja salvestusvõrk, mitte OpenStack); hooned ei ole. Iga tsoon asub kolokatsioonirajatises: Equinix Helsingi 1-s, Varssavis, Stockholmis, Singapuris ja Sydneys; Digital Realty Frankfurdis, Kopenhaagenis, Madridis ja Amsterdamis; Telia Helsingi 2-s, Verne Londonis, Green Mountain Stavangeris ja CoreSite kolmes USA tsoonis.

Lahkumine

Väljuv liiklus lahkumisel on tasuta Fair Transfer'i mahu piires (21 TB kuus töökoormuse B jaoks) ja Object Storage ei võta päringutasusid. Tingimused lubavad lahkuda 5-päevase etteteatamisega ja sisaldavad ELi andmemääruse stiilis vahetamisklauslit: 30-päevane üleminekuperiood, mida saab ühe korra pikendada kuni 6 kuuni, pluss kuni 30 päeva andmete kättesaamiseks, tasudega, mis kuuluvad maksmisele, kuni ressursid töötavad. Lõpus kustutab UpCloud „kõik kliendiandmed“ ja „ei vastuta eksporditavate andmete terviklikkuse eest“.

Suurem osa sellest, mida ehitate, on standardne: KVM-kettatõmmised, algprojekti Kubernetes avatud lähtekoodiga CSI-draiveriga, S3 API ülaltoodud lünkadega ning avatud lähtekoodiga PostgreSQL, MySQL, Valkey ja OpenSearch. Lukustus peitub privaatvõrgu seadistuses, Kubernetese vaikeväärtustes (UpCloud soovitab „tungivalt“ oma Cilium võrgupluginat mitte asendada) ja UpCloudi-spetsiifilistes Terraformi ressurssides; patenteeritud serverivaba ega andmebaasi API-t ei ole, sest ühtegi ei pakuta.

Mida kasutajad räägivad

Lugesime iga Hacker Newsi kommentaari, mis mainib UpCloudi, 2023. aasta oktoobrist 2026. aasta oktoobrini (106 vastet) ja ühe kliendi ülevaadet; Redditist ei saanud otsida. UpCloudi arutatakse palju vähem kui Hetznerit või OVHcloudi.

Tuge kiidavad kasutajad kõige rohkem. Kasutajad teatavad „tipptasemel klienditeenindusest“ (48542691, juuni 2026), et „nende tugimeeskond reageerib väga kiiresti“ (39128618, jaanuar 2024) ja et „seal olevad inimesed on ülimalt toredad“ (45137168, september 2025), viie teate hulgas selles ajavahemikus (46437952, 47675387). Samad otsingud ei leidnud tuge puudutavat kaebust.

Toorarvutusvõimsuse puhul kallim kui Hetzner. Kasutajad teatavad, et „Nad ei ole odavad võrreldes DigitalOcean/Linode'iga“ (43319119, märts 2025) ja võrdlevad 48 tuuma hinnaga 1 364 eurot kuus UpCloudis 288,49 euroga Hetzneris (43458843, märts 2025); mõlemad on varasemad kui Hetzneri 2026. aasta hinnatõusud. Väikese lõpus kirjutab üks: „Upcloudil on odavaim, mille leidsin, täieliku VPS-i saab alla 4 dollari eest“ (50017783, oktoober 2026).

Tasuta väljuv liiklus on maht. Kasutajad juhivad tähelepanu, et „piir pärast 24 TB tasuta ribalaiust kuus on 100 mbps“ (46654024, jaanuar 2026) ja et piirangud „on võrreldavad teiste majutajatega nagu DigitalOcean“ (43458846, märts 2025; vastati poliitika sõnadega „lisatasusid ei ole“, 43459396).

Object Storage aeglustus ühe kliendi jaoks. Healthchecks.io viis oma objektisalvestuse 2024. aastal OVHcloudist UpCloudi ja kirjutas 17. aprillil 2026, et „aja jooksul halvenes ka UpCloudi objektisalvestuse jõudlus. Oli perioode, mil kõik toimingud muutusid aeglaseks ja ületasid meie ajalõpu piirid“ (postitus, arutelu); nüüd käitab see oma salvestust. See on ühe kliendi kogemus, mitte mõõtmine, ja teine kasutaja kirjutas samal kuul „Väga rahul nendega“ (47712388). Olekuleht loetleb 2026. aastal viis Object Storage'i intsidenti.

Kiire protsessor ja ketas. Kasutajad teatavad kiirematest protsessorist ja ketta I/O-st kui teenusepakkujatel, mida nad võrdlesid (43319119, märts 2025), ja kettamahtudest, mis „ulatuvad hõlpsalt 10k IOPS-ini“ (47824138, aprill 2026). Me ei mõõtnud midagi.

Õhuke juurdepääsuhaldus. Kasutajad teatavad: „Võrdväärset IAM-i ega BigQueryt ei leia indie-pilvedest“ (46336813, detsember 2025) ja tööriistadest, mis logisid sisse konto mandaadiga (44339109, juuni 2025).

Stabiilsed üksikud serverid. Pikaaegsed kliendid teatavad, et „olemasolevad funktsioonid töötavad väga töökindlalt (juba pool aastakümmet). On mõned konarlikud kohad“ (43459317, märts 2025) ja et üksikud serverid on „töökindlamad kui mitme regiooni dubleerimisega lahendused teiste pakkujatega nagu Fly“ (47818591, aprill 2026).

Kellele see sobib ja kes peaks mujalt otsima

UpCloud sobib väikestele ja keskmise suurusega meeskondadele, kes soovivad Kubernetest, PostgreSQL-i ja S3-salvestust Soome lepingu alusel; teenustele, mis saadavad palju liiklust välja õiglase osa piires; meeskondadele, kes hindavad tuge, millega saab ühendust igal ajal; ja toodetele, mis vajavad USA-d või Aasiat samalt Euroopa teenusepakkujalt. Selle H100 ja L40S hinnad on madalad töökoormustele, mis võivad asuda Helsingis.

Otsige mujalt, kui vajate tsoone eraldi hoonetes ühe regiooni sees või andmebaasi varuinstantsi teises hoones; kui ehitate funktsioonidele, järjekordadele või sündmuspõhistele teenustele; kui vajate detailset IAM-i, võtmehaldusteenust või sertifitseerimist, mis ulatub kaugemale kui ISO 27001 (C5, SOC 2, PCI DSS); kui vajate dedikeeritud vCPU-sid ilma Private Cloudi lepinguta, GPU-sid väljaspool Helsingit või madalaimat hinda tuuma kohta; või kui vajate tagantjärele makstavaid arveid ettemaksusaldo asemel.

Allikad

Kontrollitud 15. ja 16. oktoobril 2026. Lehed, mis on märgitud „arhiveeritud“, loeti Internet Archive'ist, sest upcloud.com lükkab automaatsed lugejad tagasi.

Hinnad

Tingimused ja SLA

Dokumentatsioon

Olek ja intsidendid

Nõuetele vastavus

Ettevõte ja omandisuhted

Kasutajate teated

Andmed ja pilv

Uued juhendid ja reeglimuudatused e-postile

Kui mõni reegel muutub, tähtaeg nihkub või avaldame uue juhendi, saadame selle teile e-postiga.

Kõigepealt saadame kinnituslingi. Uudiskirjast saate loobuda igal ajal. Privaatsuspoliitika