• Tallinn04:03
  • Ljubljana03:03
  • Novi Sad03:03

Autor: Kristijan Sekereš

Gcore 2026. aastal: aus ülevaade meeskondadele, kes lahkuvad AWS-ist või Azure'ist

Serveririiulid andmekeskuses

Gcore on Luksemburgi ettevõte, mis alustas sisuedastusvõrguga (CDN) ja müüb nüüd oma servavõrgu taga virtuaalmasinaid, bare metal servereid, hallatud Kubernetest ja GPU-sid. VM-idest ja GPU-klastritest väljuv liiklus on tasuta ja piiramatu, kõrge käideldavusega Kubernetese juhttasand ei maksa midagi ja meie tootmiskoormus läheb Luxembourg-2-s maksma 384,60 eurot kuus, umbes kolmandiku AWS-i hinnast. See kogusumma sisaldab hallatud PostgreSQL-i, mis on tasuta beeta, ja lüngad on päris: saadavustsoone, järjekordi, võtmehaldust ega detailset IAM-i ei ole, arvutusvõimsuse SLA hüvitised piirduvad 20%-ga ja seisakuaeg loetakse alates teie enda e-kirjaga saadetud teatest ning sertifikaate me ei näinud. Gcore ei avalda oma aktsionäre; Northern Data, mille umbes 85,2% kuulub nüüd USA-s noteeritud Rumble'ile, omab kahte kohta selle nõukogus ja kindlustas 2025. aastal optsiooni enamusosaluse ostmiseks, mille seisu ei avaldata.

See artikkel kuulub sarja, mis võrdleb 24 Euroopa pilveteenuse pakkujat AWS-i ja Azure'iga; ülevaade paneb need kõrvuti. Kõik allpool toodu kontrolliti 15. ja 16. oktoobril 2026 Gcore'i dokumentatsiooni, õiguslike tingimuste, hinnaandmete ja olekulehe, Northern Data ja Rumble'i aruannete, ajakirjanduse teadete ja kasutajate teadete põhjal, igaüks selle allikas. Me ei avanud kontot ega käitanud töökoormusi. AWS ja Azure on hinnatud Frankfurdis, kuid Gcore'i regioon Frankfurt-2 ei müü ei hallatud Kubernetest ega objektisalvestust, mistõttu hindasime Luxembourg-2, ainsat ELi regiooni, mis müüb VM-e, Kubernetest, S3 Standard objektisalvestust ja GPU-sid koos.

Lühidalt

Gcore
Peakontor ja kontrollContern, Luksemburg: G-Core Labs S.A., G-Core Holding S.A. all. Aktsionäre ei avaldata; ajakirjandus nimetab Wargamingi asutaja. Northern Data AG, millest umbes 85,2% kuulub alates 2026. aasta juunist USA-s noteeritud Rumble'ile, sai 2025. aastal kaks nõukogu kohta ja optsiooni enamusosaluse ostmiseks ning omab 2,13%; 2026. aasta juulis muudetud kokkulepete järel ütleb ta, et tal ei ole enam märkimisväärset mõju. Optsiooni seisu ei avaldata. Ei ole börsil noteeritud
Regioonid ja tsoonid12 pilveregiooni ELis (kolm Luksemburgis, Frankfurt-2, Amsterdam, kolm Pariisis, Varssavi, Helsingi, kaks Sinesis Portugalis), kokku 33. Saadavustsoone ei ole
Töökoormus A (algseadistus)40,70 eurot kuus Luxembourg-2-s
Töökoormus B (tootmissüsteem)384,60 eurot Luxembourg-2-s, dedikeeritud vCPU-dega. Selles olev hallatud PostgreSQL on tasuta beeta (versioonid 13 kuni 15, 100 GB piirang), hinnatud nullina ja mitte tootmisteenus
Väljuv liiklusTasuta ja piiramatu VM-idelt ja GPU-klastritelt. Objektisalvestus 0,02 eurot GiB kohta, bare metal 0,0013 eurot GB kohta
Arvutusvõimsuse SLA99,95% VM-idele „Core“ regioonides, 99,9% „Edge“ regioonides, jagatud Basic VM-idele puudub. Hüvitised 2,5% kuni 20%, arvestatuna teie e-kirjaga saadetud tõrketeatest (Defect Report)
Hinna sees olev tugiBasic: vestlusrobot, e-post ja piletid, ainult inglise keeles, vastuseaega ei ole
Kes saab registreerudaIgaüks, kellel on e-posti aadress, makseviis ja 4 eurot krediiti; registreerumise dokumendid ei kirjelda isikusamasuse kontrolli, kuid põhiteenuste leping (Master Services Agreement, MSA) teeb iga lepingu sõltuvaks KYC-kontrollist. Vaikekvoode ei avaldata; bare metal nõuab alati heaks kiidetud kvoodipäringut

Mida sellega ehitada saab

Gcore ei märgi peaaegu midagi beetaks, nii et olek on üldine kättesaadavus (müüakse hinnalehel ilma beeta märgiseta), kui ei ole märgitud teisiti.

Mida vajateGcoreAWSAzure
VirtuaalmasinadIntel, AMD EPYC ja Ampere Arm instantsitüübid (flavour), tootelehe järgi „Dedikeeritud vCPU-d“; jagatud Basic VM-id ELis ainult AmsterdamisEC2Virtual Machines
Bare metalTunnipõhised Xeon, Ryzen ja EPYC serverid pärast kvoodipäringutEC2 metalBareMetal Infrastructure
GPU-d8-GPU sõlmed H100, H200, A100 või L40S-iga; Virtual GPU 1 kuni 8 H100-ga; spot; B300 ja GB300 NVL72 müügi kauduEC2 P ja GND- ja NC-seeria
Plokk- ja failisalvestuskolm kettamahu tüüpi kolmekordse replikeerimisega; NFS-failijagamisedEBS, EFSManaged Disks, Azure Files
ObjektisalvestusS3 Standard, ELis ainult Luxembourg-2-s; S3 Fast SinesisS3Blob Storage
RelatsioonandmebaasidPostgreSQL 13 kuni 15, beeta: tasuta, 100 GB piirang, kolmesõlmeline HARDSAzure Database for PostgreSQL
Muud andmeteenusedpuudubElastiCache, DocumentDB, MSK, OpenSearch ServiceAzure Cache for Redis, Cosmos DB, Event Hubs
KubernetesVM-i, bare metal või GPU sõlmerühmad (node pools), vastab CNCF nõuetele versioonidel 1.27 kuni 1.36, tasuta HA juhttasandEKSAKS
ServerivabaFunctions, Container as a Service; FastEdge (WebAssembly CDN-i servas)Lambda, App Runner, Lambda@EdgeFunctions, Container Apps
SõnumivahetuspuudubSQS, SNSService Bus, Event Grid
Serv (edge)CDN, Managed DNS, DDoS-kaitse (põhikaitse tasuta), WAAPCloudFront, Route 53, Shield, AWS WAFFront Door, Azure DNS, DDoS Protection, Azure WAF
Turvalisusfikseeritud rollid; Secrets Manager, dokumenteeritud ainult koormusjaoturi sertifikaatide jaoks; KMS-i ei oleIAM, Secrets Manager, KMSEntra ID RBAC, Key Vault
TehisintellektEverywhere Inference L40S, A100 või H100 peal, OpenAI-ga ühilduvad lõpp-punktidSageMaker endpoints, BedrockAzure ML endpoints, AI Foundry
Varundushetktõmmised; varundusteenust ei oleAWS BackupAzure Backup

Täiesti puuduvad: hallatud MySQL, Redis või Valkey, MongoDB, Kafka ja üldine OpenSearchi teenus; järjekorrad; võtmehalduse teenus; IAM-poliitikad või ressursitaseme õigused; varundusteenus; ja saadavustsoonid. Objektisalvestus dokumenteerib Object Locki ja elutsükli aegumise, kuid mitte replikeerimist ega versioonimist, ja Gcore ei avalda toetamata S3 funktsioonide loendit. Funktsioonide käituskeskkonnad on kõik oma ülesvoolu (upstream) elutsükli lõppu ületanud või sellele lähedal.

Üks REST API katab kõik tooted ning Pythoni ja Go SDK-d (0.59.0, 12. oktoober 2026) genereeritakse selle OpenAPI spetsifikatsioonist. Gcore'i Terraformi providerit arendatakse kahes liinis: v0 versioonil 0.37.1 (12. oktoober 2026) ja v2, ümberkirjutus, mis on veel väljalaskekandidaadi (release candidate) järgus, vajab käsitsi uuesti importimist ja millel ei ole veel ressurssi hetktõmmiste, S3 salvestuse, funktsioonide ega PostgreSQL-i jaoks. Hoidlas oli 16. oktoobril 2026 6 lahtist veateadet, vanim septembrist 2023. Olemas on ka ametlik MCP server.

Mida see maksab

Gcore'i hinnakirjahinnad eurodes, käibemaksuta, gcore.com kalkulaatori taga olevast hinna-API-st ja hinnalehtedelt, kontrollitud 15. ja 16. oktoobril 2026, Luxembourg-2-s 730 tunniga kuus.

Töökoormus A, algseadistus: üks VM 2 vCPU ja 4 GB-ga, 40 GB ketas, üks IPv4-aadress, 1 TB väljuvat liiklust ja 100 GB objektisalvestust.

RidaValikEurot kuus
VMg2-standard-2-4, Intel, 2 vCPU, 4 GB30,44
Ketas40 GB Standard kettamaht4,00
Avalik IPv4väline IP2,53
1 TB väljuvat liiklusttasuta0,00
100 GB objektisalvestustS3 Standard, 93,13 GiB hinnaga 0,04 eurot3,73
Kokku40,70

AWS küsib sama eest Frankfurdis 112,37 eurot ja Azure 116,15 eurot; AWS-is on ainuüksi 1 TB väljuvat liiklust 125,95 USD suurusest arvest 81,00 USD. Gcore maksab 36% AWS-i hinnast, dedikeeritud vCPU-ga, võrreldes burst-tüüpi vCPU-dega, sest Luxembourg-2 ei müü jagatud vCPU-ga paketti. Frankfurt-2 AMD-põhise g3a-standard-2-4-ga (20,76 eurot) ja Luxembourg-2-s ostetud objektisalvestusega on kogusumma 31,02 eurot.

Töökoormus B, väike tootmissüsteem: kolm VM-i 4 vCPU ja 16 GB-ga, igaühel IPv4-aadress, 300 GB SSD-plokksalvestust, koormusjaotur, PostgreSQL 2 vCPU, 8 GB ja 100 GB-ga põhiinstantsi pluss varuinstantsina, 1 TB objektisalvestust 1 miljoni PUT- ja 10 miljoni GET-päringuga, Kubernetese juhttasand ja 2 TB väljuvat liiklust.

RidaValikEurot kuus
3 VM-ig2-standard-4-16, Intel, dedikeeritud vCPU, 3 x 85,19255,57
3 avalikku IPv4-aadressi3 x 2,53317,60
300 GB plokksalvestustHigh IOPS SSD hinnaga 0,22 eurot GB kohta, alglaadimiskettamahud hinnas66,00
Koormusjaoturlb1-1-2, aktiivne-passiivne paar15,18
PostgreSQL HAkolm sõlme, sünkroonne replikeerimine; beeta, tasuta0,00
1 TB objektisalvestustS3 Standard, 931,32 GiB hinnaga 0,04 eurot37,25
1 miljon PUT-päringut0,03 eurot iga 10 000 kohta3,00
10 miljonit GET-päringutei arvestata, hinnalehe järgi0,00
Kubernetese juhttasandHA, tasuta0,00
2 TB väljuvat liiklusttasuta0,00
Kokku384,60

AWS küsib töökoormuse B eest m7i.xlarge'iga 1 082,61 eurot ja Azure D4s_v5-ga 1 091,88 eurot, nii et Gcore maksab 36% AWS-i ja 35% Azure'i hinnast. See annab Gcore'ist liiga hea pildi, sest selle andmebaas on nullhinnaga beeta: kui AWS-i kõrge käideldavusega andmebaas (320,13 USD koos salvestusega) välja võtta, maksab AWS ikkagi 796,98 eurot, millest Gcore moodustab 48%. Suurem osa ülejäänud vahest on kaks rida, mille eest Gcore tasu ei võta: 2 TB väljuvat liiklust (171,00 USD AWS-is) ja Kubernetese juhttasand (73,00 USD EKS-i eest).

Kogusummas on kolm eeldust. Hinnaleht arvestab objektisalvestuse puhul tasu ainult kirjutuspäringute eest, samas kui dokumentatsioon ütleb „Päringud“; kui GET-päringute eest võetakse tasu, lisage 30,00 eurot. Gcore ei ütle, kas koormusjaoturi automaatse avaliku aadressi eest võetakse tasu IP-aadressina (kui jah, 2,53 eurot). Koos annavad need ülempiiri 417,13 eurot. Ja andmebaas hakkab midagi maksma, kui beeta lõpeb, hinnaga, mida keegi ei saa veel eelarvestada. Töötajasõlmed (worker nodes) ei sisaldu, nagu kogu selles sarjas.

Väljuv liiklus ja IPv4. „Kõigi VM-ide võrguliiklus on tasuta ja piiramatu“ ning GPU-klastrite väljuv liiklus on samuti tasuta. Bare metal maksab 0,0013 eurot GB kohta. Objektisalvestuse väljuv liiklus on hinnalehel 0,02 eurot GiB kohta, umbes 18,63 eurot TB kohta, võrreldes AWS-i 80,30 euroga ja Azure'i 77,62 euroga pärast nende tasuta 100 GB-d; dokumentatsioon ütleb „Gb kohta“, mis oleks kaheksa korda kallim, kui see tähendaks gigabitte. Avalik IPv4-aadress maksab 2,53 eurot kuus, vähem kui 3,65 USD, mida AWS ja Azure küsivad.

Arveldus. Pilveressursse „arveldatakse minuti kaupa nende kasutusaja eest“, ettemakstud saldost, vähemalt 4 eurot, mida täiendatakse salvestatud kaardilt. VM-ide eest arveldatakse, kuni need on „täielikult peatatud“, bare metal ja GPU serverite eest kuni kustutamiseni, ka siis, kui need on välja lülitatud. Pilve jaoks ei ole tasuta taset ja peale ettemakstud saldo ei ole dokumenteeritud ühtegi kululage.

GPU-d, eurot GPU-tunni kohta 8-GPU bare metal sõlmedel (Gcore trükib sõlme hinna jagatuna kaheksaga):

GPUTellimuspõhineSpotReserveeritud 12 / 36 kuudRegioonid
H100 80 GB2,731,641,85 / 1,75Luxembourg-2 ja -3, Helsingi, Sines-2 ja -3, London-2, Incheon
H200 141 GB3,182,272,09 / 2,00Ainult Chester, Ühendkuningriik
A100 80 GB1,36puudub1,05 / 0,91Luxembourg-2 ja -3
L40S 48 GB1,27puudub0,91 / 0,82Luxembourg-2 ja -3, Manassas, Singapur

Need on iseteenindus, sõltuvad varust ja GPU kvoodist. B300 (6,00 eurot) ja GB300 NVL72 riiul lähevad müügi kaudu; B200 ega L4 ei ole. Üksik H100 tuleb Virtual GPU-na hinnaga 2,82 eurot tunnis. AWS ei müü H100 Frankfurdis ja küsib Stockholmis 6,57 eurot GPU-tunni eest; Azure'i H200 maksab Germany West Central'is 12,29 eurot. Spot-sõlmed „võidakse tagasi nõuda 24 tunni etteteatamisega“ ja leping lubab Gcore'il tarnida tellitud GPU-kohustusest osa või asendada riistvara „samaväärse või kõrgema tasemega“.

Hinnamuutused. Kuupäevata bänner kuulutab välja „Uued madalamad hinnad“ kaheksas asukohas, nende hulgas Frankfurt-2, kus AMD paketid maksavad umbes poole Luxembourg-2 omadest (54,77 eurot, võrreldes 108,00 euroga). Viimase 24 kuu jooksul tõusu me ei leidnud. Põhiteenuste leping (MSA, 17. juuni 2026) lubab Gcore'il „tasusid ... igal aastal tõsta“ kõige rohkem 5% või Luksemburgi tarbijahinnaindeksi (CPI) suuruse võrra, olenevalt sellest, kumb on suurem, ja kohandada neid „igal ajal“ tõendatud kulutõusu korral 30 päeva etteteatamisega.

Töökindlus

Tsoone ei ole. Gcore'il ei ole saadavustsoone. Regiooni sees saate paigutusgrupid, mis panevad VM-id eraldi füüsilistele serveritele, koormusjaoturid, mis töötavad aktiivse-passiivse paarina, ja kettamahud hajutatud failisüsteemil „kolmekordse andmete replikeerimisega“. Kus koormusjaoturi paar või kolm PostgreSQL HA sõlme asuvad (serveririiul, ruum või hoone), ei ole märgitud, samuti ei ole märgitud, kui kaua andmebaasi tõrkesiire kestab; AWS ja Azure panevad sünkroonse varuinstantsi teise tsooni ja teevad tõrkesiirde 60 kuni 120 sekundiga. Asukoha kaotusest ülesaamine tähendab teist regiooni ja valik on kitsas: Luksemburg (ED-9) müüb hallatud Kubernetest, Luxembourg-3 ja Frankfurt-2 mitte, ja ükski kolmest ei müü S3 Standardit.

SLA-d, 17. juuni 2026 õigusliku lehe järgi:

TeenusKuu eesmärkHüvitise ülempiir
VM-id ja koormusjaoturid, Core regioonid99,95%20%
VM-id ja koormusjaoturid, Edge regioonid99,9%20%
GPU Cloud, bare metal, Managed Kubernetes, Functions99,9%20%
Object Storage99,9%25%
Basic VMpuudub
Hallatud PostgreSQLtaset ei ole antud
  • Hüvitised ulatuvad 2,5%-st mõjutatud teenuse kuutasust (alla 99,95%, ainult Core regioonid) kuni 20%-ni alla 90%. Need arvestatakse järgmise arve vastu, mitte kunagi rahas, ja ühtegi ei väljastata, kui see on alla 25 euro kuus.
  • Arvestus algab „alates hetkest, kui Gcore saab kliendilt e-kirja teel kehtiva tõrketeate ja Gcore seejärel tõrke kinnitab“: katkestus, millest keegi e-kirjaga ei teata, ei ole seisakuaeg. Object Storage'i puhul algab see, kui Gcore avab oma intsidendi pileti. Nõuded esitatakse e-kirjaga 30 päeva jooksul.
  • Kubernetes loetakse maas olevaks ainult siis, kui API on kõigi klastrite jaoks kättesaamatu ja asendustöötajasõlmi ei saa käivitada. Selle dokumentatsioon lubab „99,99% SLA-d“; leping ütleb 99,9%.
  • Millised regioonid on „Core“, on loendis, mida me lugeda ei saanud. Gcore'i pilvekaardi API märgib Amsterdami, Helsingi, Londoni, Pariisi ja Varssavi edge-asukohtadeks, kuid mitte Luksemburgi ega Frankfurti; meie tõlgendus, mitte Gcore'i väide, on, et need kaks on Core.
  • Suured GPU-klastrid kaotavad SLA katte, kui ei hoita vähemalt 8% sõlmedest „Spare Reserve“. Hooldus ei anna kunagi hüvitisi.
  • Vastutus on piiratud 50%-ga mõjutatud teenusetellimuste alusel eelneva 12 kuu jooksul makstud tasudest pluss selle kuu tasud; nõuded aeguvad ühe aasta pärast.

AWS kohustub EC2 puhul 99,99%-ga kahe või enama tsooni ulatuses ja 99,5%-ga üksiku instantsi puhul, hüvitistega kuni 100% ja nõuetega teise arveldustsükli lõpuni; Azure annab tsoonide ulatuses 99,99% ja nõude esitamiseks 60 päeva. Gcore'i 99,95% ühe VM-i kohta on kõrgem eesmärk kui AWS-i ühe instantsi 99,5%, kuid selle suurim hüvitis on viiendik AWS-i omast ja see sõltub teie teatest.

Olekuleht ja intsidendid. status.gcore.com hoiab oma avalikus voos ainult viimast 50 kirjet, mis ulatus 16. oktoobril 2026 tagasi 1. augustini. Ükski meie loetud kirjetest ei anna algpõhjust ja järelanalüüse (post-mortem) me ei leidnud. Nende 11 nädala jooksul oli Luksemburgi asukohtades viis intsidenti, igaüks piiratud ühe asukohaga, ja kliendiportaal tõrkus korra kõikjal:

KuupäevUlatusKestus
4. aug. 2026S3 salvestus, Luksemburg: osaline katkestus4 h 57 min
26. aug. 2026Luxembourg-2 juhttasand: loomine, käivitamine, peatamine ja suuruse muutmine ebaõnnestuvad; töötavad VM-id mõjutamata2 h 16 min
13. sept. 2026Luxembourg-2: VM-ide ja koormusjaoturite aeglane või ebaõnnestuv loomine2 h 19 min
15. sept. 2026Luksemburg: VM-i kettad „lähevad kirjutuskaitstud või kättesaamatusse olekusse“1 h 26 min
7. okt. 2026Kliendiportaal, globaalne: kättesaamatu, sisselogimisprobleemid39 min
15. okt. 2026Luxembourg-2: „kõigi platvormiteenuste osaline katkestus“42 min

Mujal ELis näitab voog Eschbornis osalist SFTP-salvestuse katkestust, mis kestis peaaegu kolm päeva (1. kuni 4. august), Varssavi ühenduvuskatkestust ja kolme Amsterdami kirjet oktoobris, bare metal ja võrgu kohta. Ainult portaali katkestus levis üle regioonide.

Tugi

PakettEurot kuusP1P2Kanalid
Basichinnasparimate jõupingutuste aluselparimate jõupingutuste aluselvestlusrobot, e-post, piletid; ainult inglise keeles
Standard29ei kuulu katte allaei kuulu katte allaP3 alla 4 tunni, P4 alla 8
Advanced200alla 1 tunnialla 2 tunnilisab kõned; mitu keelt
Enterprise500alla 15 minutialla 30 minutilisab Slacki, Teamsi, Telegrami

Dokumentatsioon lisab, et „Gcore võib päringu prioriteeti alandada, kui probleemi ei põhjusta Gcore'i teenuse viga“ ja et koormus „võib pikendada reageerimisaegu üle paketi garantii“. Tootmiskatkestuse ühetunnine eesmärk maksab Gcore'is 200 eurot kuus, võrreldes AWS Business Support+-iga, kus see on 29 USD või 9% kulutustest, olenevalt sellest, kumb on suurem, ja Azure Standardiga, kus see on 100 USD kuus.

Konto saamine

Registreerumiseks on vaja e-posti aadressi (või Google'i või GitHubi sisselogimist), makseviisi koos arveldusaadressiga ja vähemalt 4 eurot saldol. Registreerumise dokumendid ei kirjelda isikusamasuse kontrolli, kuid leping ütleb, et „kõik lepingud Gcore'iga sõltuvad KYC-kontrolli eduka läbimisest“, mis võib privaatsuspoliitika järgi hõlmata „isikusamasuse tõendit, aadressi tõendit, PEP-i teavet“. Gcore kontrollib kliendi „tegelikke kasusaajaid või direktoreid“ sanktsioonide nimekirjade vastu.

Uue konto vaikekvoote ei ole avaldatud. Kvoodi tõstmine on päring, mida Gcore vaatab läbi, kusjuures korraga võib olla avatud kuni kümme; bare metal nõuab alati heaks kiidetud päringut ja Managed PostgreSQL ühekordset aktiveerimist projekti ja regiooni kohta. Kas töökoormus B mahub vaikekvootidesse esimesel päeval, me kontot omamata kindlaks teha ei saanud. AWS-is jääb tavaliste instantside 5 vCPU vaikekvoot alla töökoormuse B 12-le; Azure'i 20 tuuma regiooni kohta mahuvad paberil ära.

Kui makse ebaõnnestub, peatatakse konto kõik tooted. VM-id, kettamahud, hetktõmmised ja bare metal kustutatakse 48 tundi hiljem; Managed Kubernetes, funktsioonid, konteinerid ja GPU spot-klastrid kohe; PostgreSQL ja logimine 14 päeva pärast. Gcore võib peatada ka „ilma eelneva teavituseta“, et vältida pettust või „võimalikku olulist vastutust või kolmanda isiku nõuet“.

Nõuetele vastavus ja andmekaitse

RaamistikOlek
ISO/IEC 27001Väidetud veebisaidil; sertifikaati ja ulatust ei nähtud
PCI DSSVäidetud: „Meie pilv on läbinud iga-aastase QSA auditi“; atesteeringut ei nähtud
SOC 2Väidetud uuematel lehtedel; tüüp ja periood ei ole märgitud, aruannet ei nähtud
ISO 27017, ISO 27018, BSI C5, SecNumCloud, HDS, TISAX, ENSÜhtegi ei leitud

Gcore'i usalduskeskus (trust centre) kuvatakse ainult JavaScriptiga ja näib väljastavat aruandeid nõudmisel; me ei suutnud seda lugeda.

Andmetöötlusleping (DPA, 17. juuni 2026) annab Gcore'ile üldise loa alamtöötlejate kasutamiseks ja edastab andmeid väljaspool ELi ja EMP-d, „tuginedes vaikimisi lepingu tüüptingimustele“. Alamtöötlejate loend (25. november 2025) nimetab Gcore'i ettevõtteid Saksamaal, Luksemburgis, Küprosel, USA-s, Serbias, Filipiinidel, Gruusias ja Usbekistanis, lisaks Microsoft Ireland, Zendesk Inc. USA-s ja HubSpot Ireland. See ei nimeta ühtegi andmekeskuse operaatorit. Regiooni valite teie ja Gcore turundab viit „dedikeeritud ELi regiooni“: Luksemburg, Frankfurt, Pariis, Amsterdam ja Varssavi. Lepingulist kohustust, et tugi- või käitamispersonal pääseb kliendiandmetele ligi ainult ELi seest, me ei leidnud.

Kes seda kontrollib

Gcore ei avalda oma aktsionäride nimekirja. Tabelid annavad iga allika ja selle tüübi: P on ettevõte, register või aruanne; S on ajakirjandus; U on kasutaja koopia dokumendist. Me ei tee järeldust selle kohta, millised seadused Gcore'ini ulatuvad.

FaktAllikasTüüp
Leping sõlmitakse G-Core Labs S.A.-ga, Contern, Luksemburg (RCS B184832), Luksemburgi õiguse alusel, vahekohtuga LuksemburgisMSA, 17. juuni 2026P
Kontserni valdusettevõte on G-Core Holding S.A., Luksemburg, omakapitaliga 52 973 549 eurot 2025. aasta lõpus ja 2025. aasta kahjumiga 18 272 725 eurotNorthern Data AG-i 2025. aasta aruandlus Rumble'i 14. aprilli 2026 prospektisP
Gcore nimetas oma 2024. aasta juuli 60 miljoni USD suurust A-seeria rahastamisvooru „esimeseks välisrahastuseks pärast ettevõtte asutamist üle kümne aasta tagasi“. Seda juhtis „Wargaming, osalesid Constructor Capital ja Han River Partners“Gcore; Business WireP
Paperjam kirjeldab G-Core Labsi kui Victor Kislyi ettevõtet, Valgevene miljardäri, kes juhib Wargamingut (dateerimata, umbes 2020)PaperjamS
taz kirjutas, et G-Core'i taga seisavad kaks Küprose passidega Valgevene miljardäri, Victor Kislyi ja Nikolai Katselapov, ning et Wargaming andis sellele 2015. aastal käivitusrahastuse (14. juuli 2023)tazS
2. aprillil 2025 sai Northern Data AG (Frankfurt am Main) kaks Gcore'i nõukogu kohta ja „kindlustas optsiooni omandada enamus Gcore'i ringluses olevast aktsiakapitalist eelnevalt kokkulepitud väärtuses“, hoolsuskontrolli (due diligence) tingimuselNorthern DataP
Northern Data märkis 2,13% G-Core Holding S.A.-st, käsitles Gcore'i sidusettevõttena märtsist 2025, sest sellel „on märkimisväärne mõju juhtimisõiguste ja põhiliste strateegiliste otsuste tegemisel osalemise kaudu“, ja laenas Gcore'ile 10 miljonit eurot intressivabalt kuni 2029. aasta augustiniRumble'i prospekt, märkused 4.4, 4.6 ja 5.10P
Northern Data rahastas 2026. aasta mais G Core Holding S.A.-le veel 5 miljoni euro suuruse laenukohustuse. 2026. aasta juulis ta „sõlmis muudetud kokkulepped“; „juhtimis- ja otsustusõiguste muutuste“ tõttu jõudis ta järeldusele, et tal „ei ole enam märkimisväärset mõju“, ja Gcore lakkas olemast sidusettevõteNorthern Data 2026. aasta esimese kvartali aruanded, märkused 4.2.2 ja 4.5, esitanud RUM Group 28. augustil 2026P
Rumble Inc. (Nasdaq: RUM, Florida; nimetati 18. juunil 2026 ümber RUM Group Inc.-ks) viis 17. juunil 2026 lõpule Northern Data umbes 85,2% ostuRumbleP

Luksemburgi tegelike kasusaajate register ei ole avalik, nii et kumbagi ajakirjandusteadet ei saanud registris kontrollida. Ükski meie leitud allikas ei ütle, kas Northern Data optsiooni on kasutatud, on aegunud või on endiselt avatud: ei Rumble'i prospekt ega Northern Data 2026. aasta esimese kvartali aruanded seda ei maini ja 2026. aasta juuli muudatust kirjeldatakse ainult selle mõju kaudu. Northern Data kaudu hoiab USA-s noteeritud kontsern osalust ja laene ning optsiooni, kui see on endiselt avatud; kas ta säilitab kaks nõukogu kohta, ei ole märgitud.

Ajalugu Venemaaga, nii nagu allikad seda esitavad:

FaktAllikasTüüp
2017: G-Core Labs ostis G-Core Holdingu kaudu Venemaa CDN-ettevõtte Skypark CDN ja nimetas selle ümber G-Core Rus LLC-ksComNews, 16. märts 2026S
18. märts 2022: G-Core Rus nimetas end ümber EdgeCenteriks; 2022. aasta aprillis lahkus G-Core Labs selle kapitalist. Kommersant refereeris Gcore'i veebisaiti, mille järgi lõpetab ettevõte teenuste osutamise Venemaal ja osa selle Venemaa meeskonnast jätkab sõltumatu EdgeCenterina. Gcore'i enda avaldust me ei leidnudKommersant, 4. juuni 2022; ComNewsS
Gcore ütles Correctivile, et tal ei ole EdgeCenteri aktsiaid ja tal ei ole sellele mõjuCorrectiv, 17. veebruar 2023S
31. märts 2023: Gcore saatis klientidele e-kirja, et „praeguste regulatiivsete ja õiguslike piirangute tõttu ei saa me enam Venemaal ja Valgevenes ressursse pakkuda“. Pilve- ja majutusressursid peatati seal samal ööl ja andmeid sai kätte 1. maini 2023kliendi koopia e-kirjast LowEndTalkis, arhiveeritudU

Gcore ei ütle, kes tema andmekeskusi käitab; leping viitab renditud kolokatsiooniruumile. Northern Data ütles, et ühisvõrk töötab „Northern Data olemasoleval tipptasemel infrastruktuuril“, kuid ükski allikas ei seo ühtegi nimetatud Gcore'i regiooni Northern Data rajatisega. Pilve API väljanimed, näiteks keystone_id, viitavad aluseks olevale OpenStackile; Gcore seda ei ütle.

Lahkumine

VM-idest ja GPU-klastritest väljuv liiklus on tasuta; objektisalvestuse väljuv liiklus on umbes 18,63 eurot TB kohta. Väljapääsud kasutavad standardseid tööriistu: S3-ga ühilduv salvestus, CNCF nõuetele vastav Kubernetes, tavaline PostgreSQL dokumenteeritud dumpi ja taastamisega ning NFS. Kohandatud kettatõmmiseid saab üles laadida, kuid VM-i tõmmise või hetktõmmise allalaadimine ei ole dokumenteeritud.

ELi andmemääruse lisa (13. jaanuar 2026) määrab ajakava: vahetustaotlus (Switching Request) vähemalt kaks kuud ette, kuni 30-päevane üleminekuperiood, mis algab kuu aega pärast kättesaamist, seejärel vähemalt 30 päeva andmete kättesaamiseks, tasud jooksevad kogu aja. Gcore „võib kohaldada tavapäraseid väljuva andmeliikluse tasusid, kui kohaldatav õigus seda lubab“ ja kindla tähtajaga leping nõuab endiselt ennetähtaegse lõpetamise tasu, ülejäänud kuutasud korrutatud allesjäänud kuude arvuga. Kasutuspõhised tellimused lõpevad 14 päeva kirjaliku etteteatamisega. „Klient vastutab varukoopiate eest üksinda.“

Lukustus peitub servas ja tehisintellekti toodetes: FastEdge'i rakendused, Everywhere Inference'i juurutused, CDN-i, WAAP-i ja DDoS-i konfiguratsioon ning 12- või 36-kuused GPU reserveeringud.

Mida kasutajad räägivad

Sõltumatuid teateid Gcore'i pilve kohta on vähe ja need puudutavad enamasti CDN-i, DNS-i ja DDoS-i, mitte VM-e; Redditit ei saanud lugeda. Kolm teemat vastavad meie nõuetele.

Kvoodi tõstmine on käsitsi ja võib võtta päevi. SemiAnalysise ClusterMAXi ülevaade leidis, et kvoodiotsuseid teeb „nimetu näota tugimeeskonna liige“ ja salvestuskvoodi saamine võttis „kolm eraldi katset (kahe tööpäeva jooksul)“ (ClusterMAX 2.0, november 2025). Gcore'i dokumentatsioon kinnitab, et päringuid vaadatakse läbi (kvoodid).

Kubernetes bare metal ja GPU sõlmedel töötab, iseteenindusena. Kasutaja teatab, et „nende hallatud kubernetes toetab isegi bare metal sõlmi, mida ma tegelikult kasutan“ (41739402, oktoober 2024), ja ClusterMAX nimetas seda „üheks parimaks puhtalt iseteenindusel põhinevaks pakkumiseks, mida kubernetese jaoks proovisime“ (november 2025).

Sõlmerühmade käsitlemisel on konarusi ja parandused on aeglased. Terraformis asendatakse sõlmerühmad (node pools) enne, kui uued sõlmed oma taint'id kaotavad, umbes 5 minutit seisakuaega, kui kõik asendatakse (veateade 88, avatud märtsis 2024, hooldaja esimene vastus detsembris 2024, endiselt avatud), ja iga teine apply loob kõik sõlmerühmad uuesti (veateade 266, avatud septembris 2025, endiselt avatud). ClusterMAXi esimene klaster oli „kinni olekus ‚provisioning‘ üle kahe tunni, enne kui lõpuks ebaõnnestus“.

Kellele see sobib ja kes peaks mujalt otsima

Gcore sobib meeskondadele, kes soovivad servas CDN-i, DDoS-kaitset, WAF-i ja DNS-i ning nende taga VM-e ja Kubernetest ühel arvel; teenustele, mis saadavad VM-idest palju liiklust välja; ning tehisintellekti meeskondadele, kes soovivad iseteeninduslikke H100 sõlmi Luksemburgis, Helsingis või Portugalis avaldatud hindadega, või Kubernetest bare metal ja GPU sõlmedel.

Otsige mujalt, kui vajate tootmiskõlblikku hallatud andmebaasi või muid hallatud andmeteenuseid, tõrkesiiret tsoonide vahel ühe regiooni sees, sertifikaate käes enne allkirjastamist või kvoodi tõstmist ilma, et seda keegi läbi vaataks. Otsige mujalt ka siis, kui teie määratlus Euroopa teenusepakkujast nõuab avaldatud, täielikult Euroopa omandiahelat ja töötlemist ainult ELi üksuste poolt.

Allikad

Kontrollitud 15. ja 16. oktoobril 2026.

Hinnad

Tingimused ja SLA

Dokumentatsioon

Olek ja intsidendid

Nõuetele vastavus

Ettevõte ja omandisuhted

Kasutajate teated

Andmed ja pilv

Uued juhendid ja reeglimuudatused e-postile

Kui mõni reegel muutub, tähtaeg nihkub või avaldame uue juhendi, saadame selle teile e-postiga.

Kõigepealt saadame kinnituslingi. Uudiskirjast saate loobuda igal ajal. Privaatsuspoliitika