Írta: Kristijan Sekereš
Az Nscale 2026-ban: őszinte értékelés arról, mit vásárolhat tőle egy kis csapat

Az Nscale londoni székhelyű GPU-felhő, amely 2024 májusában vált ki az ausztrál Arkon Energy adatközpont-vállalatból, és mind az öt működő telephelye Norvégiában, Izlandon és Portugáliában van. Egy kis csapat egyetlen dolgot vásárolhat tőle anélkül, hogy bárkivel beszélnie kellene: egy OpenAI-kompatibilis API-t nyílt súlyú modellekhez, kártyával előre fizetve, 5 dollártól (4,46 euró). A GPU-példányokat, a menedzselt Kubernetest, valamint az objektum- és fájltárolót csak foglalási szerződéssel árulja, GPU-árat pedig sehol nem tesz közzé. A New York-i tőzsdei bevezetéshez benyújtott saját dokumentuma szerint az Nscale az ISO 27001 és a SOC 2 tekintetében még „a megszerzés folyamatában” van, és a legnagyobb ügyfele adta a 2025-ös árbevétel 73%-át.
Ez a cikk egy sorozat része, amely 24 európai felhőszolgáltatót hasonlít össze az AWS-szel és az Azure-ral; az áttekintés egymás mellé állítja őket. Az alábbiakban minden adatot 2026. október 15-én és 16-án ellenőriztünk az Nscale dokumentációjában, weboldalának feltételeiben, állapotoldalán, a 2026. szeptember 18-i S-1 tájékoztatójában (Form S-1), az egyesült királysági cégjegyzékben és felhasználói beszámolókban, mindegyiket a forrásánál. Fiókot nem nyitottunk, és munkaterhelést nem futtattunk.
Áttekintés
| Nscale | |
|---|---|
| Székhely és irányítás | London. Az Aker ASA (Norvégia) az Nscale plc egyetlen bejegyzett, jelentős befolyással rendelkező személye, a részvények és a szavazatok 25% és 50% közötti hányadával. Kérte a New York-i tőzsdei bevezetést; 2026. október 16-án még nem jegyezték |
| Régiók és zónák | Nyilvános régiólista nincs, rendelkezésre állási zónák nincsenek. Öt működő telephely 2026. augusztus 31-én: három Norvégiában, egy Izlandon, egy Portugáliában |
| Amit egy kis csapat megvásárolhat | A modell-API és a finomhangolás, önkiszolgáló módon, előre fizetve 5 dollártól (4,46 euró) |
| A munkaterhelés (kezdő) | Nincs árazva: a VM-ekhez és a tároláshoz foglalási szerződés kell, és nincs nyilvános áruk |
| B munkaterhelés (éles) | Ugyanezért nincs árazva; menedzselt PostgreSQL sincs |
| GPU-k | Nyilvános ár nincs. GB300 NVL72 és B200 foglalással |
| Kimenő forgalom | Árat nem tesznek közzé |
| SLA a számítási kapacitásra | Nyilvános nincs: a jóváírásokat „a szerződés rögzíti” |
| Díjban foglalt támogatás | Az önkiszolgáló ügyfeleknek csak e-mail; hogy melyik szintet kapják, nincs megadva |
| Ki regisztrálhat | A modell-API-hoz bárki, akinek van Google-fiókja és bankkártyája. Minden más az értékesítésen keresztül |
Mit építhet rajta
Az alábbi „foglalási” megjelölés azt jelenti, hogy a szolgáltatást csak azután kapcsolják be egy szervezetnek, hogy az foglalt felhőre (reserved cloud) szóló szerződést kötött az Nscale értékesítési csapatával.
| Amire szüksége van | Nscale | Ki vásárolhatja meg | AWS | Azure |
|---|---|---|---|---|
| Modell-API | Serverless inferencia, OpenAI-kompatibilis: chat, embeddingek, képgenerálás, tokenalapú számlázással | önkiszolgáló | Bedrock | Azure AI Foundry-modellek |
| Finomhangolás | Serverless LoRA-finomhangolás, feladatonként legalább 2 dollár | önkiszolgáló | Bedrock custom models | Azure AI Foundry-finomhangolás |
| Dedikált inferencia | Egy modell a saját foglalt GPU-in; „Más ügyfél nem osztozik rajta” | foglalási | SageMaker-végpontok | Azure ML online endpoints |
| GPU-s és CPU-s gépek | Példányok, virtualizáltan vagy bare metalként | foglalási | EC2 | Virtual Machines |
| GPU-klaszterek | Foglalás NVLink-tartományonként: GB300 NVL72 (egységenként egy 18 hostos rack), B200 | szerződéses | EC2 Capacity Blocks | ND GB200 v6 |
| Kubernetes | NKS, egybérlős, a vezérlősík három példányban, külön gépeken | foglalási | EKS | AKS |
| Tárolás | Kötetek, S3-kompatibilis objektumtároló, NFS-fájltároló | foglalási | EBS, S3, EFS | Managed Disks, Blob Storage, Azure Files |
| Hálózat | VPC, biztonsági csoportok, floating IP-címek, TCP- és UDP-terheléselosztók | foglalási | VPC, NLB | VNet, Load Balancer |
A weboldal minden GPU-oldala (Vera Rubin NVL72, GB300 NVL72, GB200 NVL72, H200, H100) a „Reserve GPUs” vagy a „Contact sales” gombbal végződik. A dokumentáció szerint foglalni „jelenleg GB300 NVL72-t és B200-at” lehet, NVLink-tartományonként, topológianézettel; a Vera Rubinra 2027-től kötnek szerződést. L40S-t, L4-et vagy A100-at nem találtunk.
Teljesen hiányzik: a menedzselt PostgreSQL, MySQL, Redis, Kafka és OpenSearch, a konténerregistry, a függvények és a serverless konténerek, az üzenetsorok, a DNS, a CDN, a mentési szolgáltatás, az ügyfeleknek szánt kulcskezelő szolgáltatás és a saját végpontok dokumentált DDoS-védelme. Az objektumtároló nem támogatja a nyilvános hozzáférést, a CORS-t, az életciklus-szabályokat, a replikációt és az SSE-C-t. Az Nscale az AWS és az Azure GPU-példányait és modell-API-jait váltja ki, nem a köréjük épülő felhőt, és szerződés nélkül csak a modell-API érhető el.
A modelllista csak bejelentkezés után látható. A dokumentáció egy 2026. október 26-tól induló frissítést jelent be, amely 2026. november 2. és 4. között 22 modellt vezet ki, köztük a gpt-oss-20b-t és a -120b-t, a Llama 4 Scoutot és a Mixtral 8x22B-t, helyettük pedig a GLM 5.3, a Qwen3.8-27B és a Qwen3.8-Flash-Next érkezik: ez egy-három hetes értesítés volt, amikor október 16-án elolvastuk. Az Nscale a Hugging Face Inference Providers listáján is szerepel.
Minden szolgáltatásnak van OpenAPI-specifikációja és CLI-je, a Terraform-provider pedig 2026. október 15-én elérte az 1.7.0-s verziót (közösségi provider, HashiCorp-partnerjelvény nélkül). A platformszolgáltatások a GitHubon vannak, a régiószolgáltatás Apache 2.0 licenccel. A dokumentáció le van maradva: a Terraform-oldala még mindig a ~> 0.0.8 verziót rögzíti, a változásnaplója pedig 2026 januárjában megáll.
Mennyibe kerül
Az Nscale nem tesz közzé árlistát: sem GPU-óránkénti, sem példányonkénti, sem tárolási gigabájtonkénti, sem terheléselosztónkénti árat, sem a weboldalon, sem a dokumentációban. Az nscale.com/pricing 404-et ad, és a Wayback Machine-ben egyetlen alatta lévő oldalról sincs mentés. A modell-API tokenenkénti árai csak bejelentkezett szervezetnek jelennek meg. Ellenőrizve 2026. október 15-én és 16-án.
Az A és a B munkaterhelés, a sorozat minden szolgáltatójánál beárazott kezdő és éles konfiguráció, nem árazható be: a VM-jeik, köteteik, objektumtárolójuk, terheléselosztójuk és Kubernetesük nyilvános ár nélküli, foglalt felhős szolgáltatás, menedzselt PostgreSQL pedig nincs. Az AWS Frankfurtban havi 112,37 eurót kér az A munkaterhelésért és 1 082,61 eurót a B munkaterhelésért.
A GPU-knak nincs nyilvános áruk, sem igény szerint, sem foglalással. Az AWS Stockholmban GPU-óránként 6,57 euróért árulja a H100-at és 15,98 euróért a B200-at. Az AWS GPU-kvótái is nulláról indulnak, így ott is kérelem az első lépés, de az ár nyilvános, és a kérelem a Service Quotason keresztül megy, nem értékesítési szerződéssel.
A modell-API számlázása nyilvános:
- Előre fizetett kredit dollárban, kártyával a Stripe-on keresztül, vásárlásonként 5 dollártól (4,46 euró) 10 000 dollárig (8 922,16 euró), az adót a fizetéskor számítják hozzá. „A jóváírt összeg az adó nélküli részösszeg”.
- Opcionális automatikus feltöltés legfeljebb 1 000 dolláros célegyenlegig. Enélkül a megvásárolt kredit egyben a költségplafon.
- Finomhangolás: „feladatonként legalább 2 dollár, a feldolgozott tokenek alapján számlázva”.
- „Az Nscale nem alkalmaz sebességkorlátozást”.
- Ingyenes kredit: a gyorsindítási útmutató szerint „a korai felhasználók jogosultak lehetnek ingyenes kreditre”, a 2025. júliusi változásnapló pedig azt írta, hogy „minden új fiók továbbra is 5 dollár ingyenes kreditet kap”. Nem tudtuk megerősíteni, hogy ez ma is érvényes-e.
A GPU-kapacitást az S-1 szerint főként „take-or-pay alapon működő elkötelezett szerződésekkel” árulják, nagyjából 5,7 éves súlyozott átlagos szerződési időtartammal. Vannak „igény szerinti klaszterek is a kisebb ügyfelek támogatására, használatalapú elszámolással”, havonta „GPU-óránkénti dolláralapon” számlázva, minimális időtartam nélkül, de a weboldal és a dokumentáció az értékesítésen kívül semmilyen utat nem mutat hozzájuk.
A kimenő forgalomnak, az IPv4-nek, a pillanatképeknek és a támogatásnak nincs közzétett ára, nyilvános árlista híján pedig árváltozást sem lehet követni.
Megbízhatóság
Zónák. Egyet sem dokumentálnak. Régiók csak objektumként léteznek az API-ban, egy bejelentkezett szervezetnek listázva; egyetlen dokumentum sem nevez meg egyet sem, és nem rendeli adatközponthoz. A modell-API egyetlen globális hosztnév, és nincs megadva, melyik telephely válaszol rajta.
SLA. Nyilvános nincs. A támogatási oldal szerint „a megszegett szolgáltatási szintű megállapodásokért (SLA-kért) járó szolgáltatási jóváírásokat a szerződés rögzíti, és ezek jelentik a rendelkezésre álló jogorvoslatot”, a megosztott felelősségi modellről szóló oldal pedig egy „Autoscaling & availability SLA”-t sorol fel a modell-API-hoz, százalék nélkül. Egy önkiszolgáló ügyfél semmire nem tud hivatkozni. Az AWS az EC2-re két vagy több zóna esetén 99,99%-ot, egyetlen példányra 99,5%-ot vállal.
Karbantartás. Az Nscale „legalább egy (1) hetes értesítést” ígér „minden esetlegesen fennakadást okozó karbantartás előtt”, de a sürgős munkák értesítés nélkül is jöhetnek, az értesítések pedig egy olyan támogatási portáloldalra kerülnek, amelyet csak a Private Cloud ügyfelek nyithatnak meg.
Állapotoldal. A status.nscale.com a konzolt, a gatewayt, a weboldalt, a modelleket, a dokumentációt és az inferenciát fedi le. Nincs rajta összetevő a GPU-példányokhoz, a Kuberneteshez, a tároláshoz vagy bármely adatközponthoz. A teljes incidenstörténete egyetlen bejegyzés, „This is an example incident” címmel, 2026. április 21-i dátummal. Az elmúlt 24 hónapból elsődleges forrásban nem találtunk incidenst; ilyen állapotoldal mellett ez a bizonyíték hiánya, nem hibátlan előélet. Egyik telephelyről sem találtunk redundanciáról szóló nyilatkozatot vagy Uptime Institute-besorolást.
Támogatás
Az önkiszolgáló ügyfelek „csak e-mailben, a helpdesk@nscale.com címen” kapnak támogatást; a „Nscale Private Cloud ügyfelek” egy támogatási portált kapnak. Három szint van. A Platinum minden prioritásnál 24x7-es; a Gold a P1-nél 24x7-es, egyébként 09:00 és 17:00 között működik „helyi adatközponti idő” szerint; a Silver mindenre 09:00 és 17:00 között. Az első válasz célja a P1-nél 15 perc, a többinél 1 óra, a megoldási célok pedig a P1-nél 4 órától a P4-nél 1 hónapig terjednek. Az oldal nem mondja meg, melyik szintet kapja egy önkiszolgáló ügyfél, és egyik szintnek sincs közzétett ára. Telefonos vonalat és közösségi fórumot nem találtunk.
Fióknyitás
A modell-API-hoz: regisztráció a console.nscale.com oldalon („Jelenleg csak Google-fiókkal (SSO) lehet regisztrálni”), kredit hozzáadása kártyával, és még aznap hívható az API. Más személyazonosság-ellenőrzést nem dokumentálnak.
Minden máshoz a dokumentáció egyértelmű. GPU-példányok: „Ez a szolgáltatás jelenleg csak a foglalt felhős szolgáltatási környezetben érhető el.” A Kubernetest „szervezetenként kapcsolják be. Ha a konzol oldalsávjában a Services alatt nem látja a Kubernetest, forduljon az Nscale ügyfélkapcsolati csapatához.” Foglalások: „A kapacitás szerződéses és régióspecifikus”. Hogy mennyi ideig tart foglalt felhős szervezetté válni, és mekkora a minimális elkötelezettség, nincs közzétéve. Alapértelmezett kvótákat sem tesznek közzé.
A B munkaterhelés tehát nem építhető fel az első napon, és szerződés nélkül egyetlen napon sem.
Megfelelőség és adatvédelem
| Keretrendszer | Állapot |
|---|---|
| ISO 27001 | Nincs meg. S-1: „a megszerzés folyamatában” |
| SOC 2 | Nincs meg. S-1: „a megszerzés folyamatában” |
| ISO 27017, ISO 27018, C5, SecNumCloud, HDS, PCI DSS | Említést nem találtunk |
Trust centert és nyilvános DPA-t nem találtunk, bár a további adatfeldolgozókról szóló oldal „a vonatkozó DPA-ra” hivatkozik. Ez a 2026. szeptember 15-i keltezésű oldal az Auth0-t, a Vercelt, a Neont, az Upstasht, a Sentryt, a PostHogot, a Novut, a Metronome-ot és a Stripe-ot nevezi meg a hitelesítéshez, a konzol hosztolásához, a konzol adatbázisához, a monitorozáshoz, a termékanalitikához, az értesítésekhez, a fogyasztásméréshez és a fizetésekhez. Mindegyik amerikai alapítású cég; hogy az Nscale számára hol futnak, nincs megadva, és „az adatkezelés helyszínei változhatnak”.
Önkiszolgáló fiókra nem találtunk szerződéses kötelezettségvállalást az adatok helyére vonatkozóan, és arra sem találtunk nyilatkozatot, melyik adatközpont szolgálja ki a modell-API-t. Az öt működő telephely közül csak Portugália van az EU-ban; Norvégia és Izland az EGT-ben van.
Ki irányítja
Az anyavállalat az Nscale plc, angliai és walesi cégjegyzékszáma 16925886, Londonban bejegyezve. 2025 decemberében alapították DSNS Holdings Limited néven, 2026 áprilisában Nscale Limitedre nevezték át, és 2026. október 9-én nyilvános részvénytársaságként jegyezték be újra. Egy 2026. májusi átszervezés óta a működő csoport és az Arkon Energy fölött áll. Az S-1 tájékoztató 133 leányvállalatot sorol fel, ebből 38-at Norvégiában.
Tulajdonosok. Az egyesült királysági cégjegyzék egy jelentős befolyással rendelkező személyt nevez meg: az oslói tőzsdén jegyzett Aker ASA-t, amely 2026. szeptember 4. óta a részvények és a szavazati jogok „több mint 25%-ával, de legfeljebb 50%-ával” rendelkezik. Az S-1 szerint az Aker ASA többségi tulajdonosa a TRG Holding AS, amelynek többségi tulajdonosa a The Resource Group TRG AS, ennek egyedüli tulajdonosa pedig Kjell Inge Røkke. Az Aker vezérigazgatója, Øyvind Eriksen tagja az Nscale igazgatóságának. Az S-1 két további, 5% feletti részesedéssel rendelkező tulajdonost nevez meg: a New York-i Sandton Capital Partnerst, valamint a Paladin Capitalt, amelyet egy jersey-i vagyonkezelői alap (trust) vagyonkezelői birtokolnak; ennek a trustnak az alapító és vezérigazgató, Josh Payne a létrehozója (settlor). A táblázatban minden százalék üresen maradt.
Az NVIDIA 2025 októberében nagyjából 400 millió dollárért vásárolt elsőbbségi részvényeket, és egy további, 1,0 milliárd dolláros részvényeladás neki 2026. november 16. körül zárul. A warrantjai és ez az eladás szavazati jog nélküli részvényekké alakulnak, amelyeknek az NVIDIA lesz „az egyetlen birtokosa”; mindegyik szavazati jogú részvénnyé válik, amint az NVIDIA bejelenti a Hart-Scott-Rodino-törvény szerinti amerikai versenyjogi jóváhagyást. A kibocsátás után minden törzsrészvény egy szavazatot hordoz.
Tőzsdei bevezetés. Az Nscale kérte a bevezetését a New York-i Értéktőzsdére „NSCL” jelöléssel. 2026. október 16-ig nem jelent meg részvényszám, ársáv vagy módosított tájékoztató.
Szerződő fél. A weboldal feltételei a norvégiai Nscale AS-szel kötött megállapodást jelentenek. Irányadó jogról szóló záradékot és a felhőszolgáltatásra vonatkozó külön nyilvános feltételeket nem találtunk.
Infrastruktúra. Az Nscale saját maga birtokolja és üzemelteti a GPU-it. Az öt működő telephelyből négy kolokáció („harmadik felek telephelyei, ahol kapacitást bérelünk”), köztük a portugáliai Sinesben lévő Start Campus és az izlandi Keflavíkban lévő Verne; az ötödik, Norvégiában, a sajátja.
Ügyfelek, szerződések és pénzügyek
Koncentráció. A legnagyobb ügyfél adta az árbevétel 93%-át 2024-ben (egy szerződés, amely abban a decemberben lejárt), 73%-át 2025-ben és 52%-át 2026 első félévében. Az S-1 nem nevezi meg a 2025-ös ügyfelet.
Szerződések, az S-1 szerint. Microsoft-munkaleírások (statement of work) „2033 decemberéig legfeljebb nagyjából 43,8 milliárd dollár” értékben. Négy Anthropic-megállapodás legfeljebb nagyjából 44,6 milliárd dollár értékben a nyugat-virginiai Monarch kampuszon, amelyekhez „egyik szükséges finanszírozásra sem kaptunk kötelező érvényű kötelezettségvállalást”; „minden ilyen finanszírozás folyamatban van”. Figure AI: legfeljebb 100 000 Vera Rubin GPU 2027 második félévétől. NVIDIA: 1,2 milliárd dollár értékű foglalt klaszter.
Mi marad másoknak. A cég szavaival: „számos szerződésünk elővásárlási jogot tartalmaz, amely ügyfeleinknek elsőbbségi jogot biztosít további számítási kapacitás megszerzésére”, az igény szerinti használat pedig azért létezik, hogy „pénzzé tegyük az elkötelezett szerződésekhez nem rendelt többletkapacitást”. Az Nscale bejelentései a Microsoftot nevezik meg ügyfélként a norvégiai Narvikban, a portugáliai Sinesben és az egyesült királysági Loughtonban.
Kapacitás. 2026. augusztus 31-én: öt működő és tizenkét szerződött telephely, összesen 1,37 GW, nagyjából 25 000 működő GPU. A működő telephelyek összesen 81 MW informatikai kapacitást adnak; az 1,37 GW-ból 770 MW az Egyesült Államokban van (az S-1 táblázatából számolva). Az Nscale a norvégiai és izlandi telephelyein megújulónak írja le az energiát, Sinest pedig „teljes egészében megújuló energiával működő, tengervíz-hűtéses” telephelyként.
Pénzügyek. Az árbevétel 2025-ben 33,0 millió dollár, 2026 első félévében 140,6 millió dollár volt. A nettó veszteség ebben a félévben 1 020,1 millió dollár volt, és az értékesítés költsége (189,6 millió dollár) meghaladta az árbevételt.
Távozás
A modell-API-t a legkönnyebb elhagyni: egyetlen OpenAI-kompatibilis végpont, amely olyan nyílt súlyú modelleket szolgál ki, amelyeket más szolgáltatók is kiszolgálnak. Nem találtuk meg, hogy a fel nem használt kreditet visszatérítik-e.
A foglalási ügyfeleknél az objektumtároló S3-kompatibilis, a fent leírt hiányosságokkal, közzé nem tett kimenőforgalmi áron. Az NKS-klaszterek a szabványos kubectl-lel és helm-mel működnek, de CNCF-megfelelőségi bejegyzést nem találtunk, a frissítések pedig „nem vonhatók vissza”. A példányokhoz vannak pillanatképek és nyers lemezképek; exportszolgáltatást nem találtunk.
A bezártság a szerződésben rejlik. Az elkötelezett kapacitás take-or-pay jellegű; az S-1 szerint a 2025-ös kulcsügyfél megállapodásai „az adott szolgáltatási időszak alatt nem mondhatók fel kényelmi okból felelősség nélkül”. Az igény szerinti ügyfelek „rövid értesítéssel felmondhatják a szerződésüket vagy csökkenthetik szolgáltatásaink használatát”. Nyilvános felhőfeltételek híján nem tudtunk az uniós adatrendelet szerinti szolgáltatóváltási záradék után kutatni.
Mit írnak a felhasználók
Nem találtunk független beszámolót senkitől, aki az Nscale modell-API-ját vagy GPU-it használta volna: a Hacker News-keresések többnyire a NuScale reaktorgyártó céget hozzák fel, a három r/LocalLLaMA-bejegyzésből kettő pedig az Nscale saját benchmarkja. Két médium írt a hozzáférésről és a teljesítésről, és mindkettőt részben az Nscale saját dokumentumai is alátámasztják.
Egy független tesztelő nem jutott GPU-hoz. A SemiAnalysis 2025. november 6-i ClusterMAX 2.0 értékelése „Unavailable” (elérhetetlen) minősítést adott az Nscale-nek, mert „nem tudott hozzáférni egyetlen GPU-hoz sem az NScale platformján, sem közvetlenül, sem nyilvánosan hirdetett partnereken, például a Lightning.ai-on keresztül” (értékelés). Ez egybevág a dokumentációval (a GPU-k csak foglalt felhőben érhetők el) és az S-1-gyel, amely az igény szerinti használatot „jelenleg nem lényeges összetevőként” írja le. A SemiAnalysis következő teljes értékelése, a 2026. szeptember 23-i ClusterMAX 3.0, továbbra is az „Unavailable” kategóriába sorolja az Nscale-t, a „még tesztelésre váró” szolgáltatók közé.
Az egyesült királysági kapacitás elmaradt a bejelentésektől. A Guardian 2026. március 9-én arról számolt be, hogy a loughtoni telephelyet 2026 februárjában „még mindig állványraktárként használták”, és hogy az egyesült királysági kormány az Nscale 2,5 milliárd dolláros egyesült királysági beruházását „nem hivatalos szerződésnek, hanem tőkebefektetési szándéknak” nevezte (cikk). Egy 2026. március 23-i lábjegyzet közli az Nscale válaszát: a cég „2025 szeptemberében ... megvásárolta a telephelyet”, és célja, hogy „2027-ben átadja az adatközpontot”. Az S-1 tájékoztató 2026. augusztus 31-re egyetlen működő egyesült királysági telephelyet sem mutat. A Hacker News-hozzászólások a Guardian megállapításait ismétlik (47311217, 47312516, 47705208, 2026 márciusától áprilisáig), és nem függetlenek tőle.
Kinek való, és ki keressen mást
Az Nscale azoknak a csapatoknak való, amelyek európai székhelyű cégtől szeretnének OpenAI-kompatibilis API-t nyílt súlyú modellekhez, elfogadják, hogy a konzol mögött amerikai alapítású további adatfeldolgozók állnak, és 5 dollárral, sebességkorlátozás nélkül szeretnének kezdeni. Azoknak a szervezeteknek is való, amelyek több hónapos vagy többéves foglalási szerződést tudnak kötni GB300- vagy B200-rackekre Norvégiában, Izlandon vagy Portugáliában, és olyan beszállítót szeretnének, amelynek pénzügyei egy SEC-nek benyújtott dokumentumban nyilvánosak.
Keressen mást, ha óradíjas GPU-s gépre van szüksége értékesítési egyeztetés nélkül, ha a szerződés aláírása előtt közzétett árra, ISO 27001-re, SOC 2-re vagy szerződéses SLA-ra van szüksége, vagy ha a GPU-i köré általános felhőre (adatbázisokra, registrykre, üzenetsorokra, DNS-re, CDN-re) van szüksége. És keressen mást akkor is, ha előbb más ügyfelek beszámolóit szeretné látni: szinte egyáltalán nincsenek.
Források
Ellenőrizve 2026. október 15-én és 16-án.
Árak és számlázás
- Credit és Quickstart
- Serverless modellek és a models végpont (kulcs nélkül 401)
- Rate Limits
- Wayback Machine: nincs mentés az nscale.com/pricing oldalról
- Az AI services, az infrastructure services, a GPU nodes és a H100 oldalai
- Az AWS-adatok: a sorozat AWS- és Azure-alapértékei, az EKB 2026. október 15-i árfolyamán átszámítva
Feltételek és SLA
- Service Level Objectives
- Shared Responsibility Model
- How to Contact Support
- A weboldal feltételei
- További adatfeldolgozók, 2026. szeptember 15.
Dokumentáció
- A dokumentáció tartalomjegyzéke és Overview
- Instances, Reservations, Managed Kubernetes, Deploy a model
- Object Storage és Filesystem
- CLI Regions, Terraform Provider, Változásnapló
- Terraform Registry, nscaledev/nscale és a forráskódja
- Az nscaledev a GitHubon és a régiószolgáltatás
- Hugging Face Inference Providers, Nscale
Állapot és incidensek
Cég és tulajdonosi szerkezet
- Form S-1, 2026. szeptember 18. és Exhibit 21.1, leányvállalatok
- A SEC-bejelentések jegyzéke
- Companies House, Nscale plc és Nscale Global Holdings Limited
- Adatközpontok
- Sajtóközlemények: a tőzsdei bevezetés kérelmezése, 2026. szeptember 18., Microsoft, 2025. október 15., Microsoft Norvégia, 2026. április 14., Start Campus, 2026. május 5.
Mások beszámolói
- SemiAnalysis, az Nscale ClusterMAX-értékelése, 2025. november 6. és ClusterMAX 3.0, 2026. szeptember 23.
- The Guardian, Aisha Down, 2026. március 9., egy 2026. március 23-i lábjegyzettel
- Hacker News-hozzászólások: 47311217, 47312516 és 47705208, 2026 márciusától áprilisáig
- Reddit r/LocalLLaMA-keresés
Adat és felhő
Új útmutatók és jogszabályváltozások e-mailben
Ha változik egy jogszabály, módosul egy határidő vagy új útmutatót teszünk közzé, e-mailben elküldjük.