• Tallinn05:06
  • Ljubljana04:06
  • Novi Sad04:06

Autor: Kristijan Sekereš

Nebius 2026. aastal: GPU-pilve ülevaade meeskondadele, kes lahkuvad AWS-ist või Azure'ist

GPU-serverid andmekeskuses

Nebius on Nebius Group N.V. tehisintellekti pilv, Hollandi ettevõtte oma, mille aktsiatega kaubeldakse Nasdaqil ja mida kutsuti 2024. aasta augustini Yandex N.V.-ks. See on esmalt GPU-pilv. Uus konto saab pärast 25 USD kaardimakset ja ilma müügikõneta käivitada kuni 32 H100 GPU-d Soomes või 32 B300-t Prantsusmaal või Ühendkuningriigis ning H100 maksab 4,50 USD (4,01 eurot) tunnis, 39% vähem kui AWS-i lähim H100 Stockholmis. Hallatud Slurm ja Kubernetes tulevad kaasa ning VM-idest väljuv liiklus on tasuta. Konks on tingimustes: GPU hinnad tõusid 2026. aastal kaks korda, nelja kuuga umbes poole võrra, mõne päeva etteteatamisega; regioonid on üksikud asukohad ja saadavustsoone ei ole dokumenteeritud; ning üldotstarbeline kataloog on liiga õhuke, et AWS-i keskkonda asendada.

See artikkel kuulub sarja, mis võrdleb 24 Euroopa pilveteenuse pakkujat AWS-i ja Azure'iga; ülevaade paneb need kõrvuti. Kõik allpool toodu kontrolliti 15. ja 16. oktoobril 2026 Nebiuse dokumentatsiooni, õiguslike tingimuste, hinnalehtede, olekulehe ja järelanalüüside, selle SEC-i aruannete ning kasutajate teadete põhjal, igaüks selle allikas. Me ei avanud kontot ega käitanud töökoormusi.

Lühidalt

Nebius
Peakontor ja kontrollAmsterdam (registrijärgne asukoht Schipholis). Nebius Group N.V., A-klassi aktsiad Nasdaqil. Asutaja ja tegevjuhi Arkady Volozhi perekonnafond (trust) omab 51,62% häältest umbes 11% omakapitali eest, mis teeb Nebiusest Nasdaqi „kontrollitud ettevõtte“ (Controlled Company)
Regioonid ja tsoonidELis: Soome (eu-north1), Prantsusmaa (eu-west1, eu-west2) ja Madrid (eu-south1). Lisaks kaks Ühendkuningriigi regiooni, üks Iisraelis ja kaks USA-s. Saadavustsoone ei ole dokumenteeritud
GPU-dGPU-tunni kohta, koos eelseadistuse vCPU-de ja RAM-iga: H100 4,50 USD (4,01 eurot, ainult Soome), H200 5,40 USD (4,82 eurot), B300 9,50 USD (8,48 eurot). B200 ainult väljaspool ELi
Töökoormus A (algseadistus)52,39 USD (46,74 eurot) kuus regioonis eu-west1, Prantsusmaa
Töökoormus B (tootmissüsteem)546,43 USD (487,54 eurot) kahe hostserveriga andmebaasiga. Tavaliste VM-ide jaoks koormusjaoturit ei ole, ainult Managed Kubernetese sees. Andmebaasi SLA nõuab kolme hostserverit: 655,24 USD
Väljuv liiklusTasuta VM-idest ja avalikud IP-aadressid on tasuta. Object Storage Standard: 0,015 USD GiB kohta
Arvutusvõimsuse SLA99,5% VM-i kohta, GPU VM-id kaasa arvatud. Hüvitised piiratud 30%-ga, nõue esitatakse 14 päeva jooksul pärast kuu lõppu
Hinna sees olev tugiTasuta piletid igal kontol; kriitilise pileti esmane vastus 30 minuti jooksul
Kes saab registreerudaIgaüks, kellel on Google'i, GitHubi või Microsofti sisselogimine ja kaart. Aktiveerimine järgneb 25 USD suurusele maksele, mis krediteeritakse saldole; isikut tõendava dokumendi sammu ei kirjeldata

Mida sellega ehitada saab

Nebius müüb GPU-sid, tööriistu mudelite treenimiseks ja serveerimiseks ning väikest üldotstarbelist kihti. Olek on üldine kättesaadavus, kui ei ole märgitud teisiti; eelvaate teenused „tulevad ilma garanteeritud teenustasemeteta“.

Mida vajateNebiusAWSAzure
CPU-virtuaalmasinadAMD EPYC Genoa igas regioonis, Intel Ice Lake Soomes; 2 kuni 256 vCPU fikseeritud vCPU ja RAM-i suhtega 1:4EC2Virtual Machines
GPU-virtuaalmasinadH100, H200, B200, B300 (1 või 8 VM-i kohta); RTX PRO 6000, L40SEC2 P- ja G-perekonnadNC- ja ND-seeria
GPU-klastridInfiniBand: 400 Gbps (8 x ConnectX-7) H100, H200 ja B200 puhul, 800 Gbps (8 x ConnectX-8) B300 puhul; GB200 ja GB300 NVL72 serveririiulid müügi kauduEC2 UltraClusters, SageMaker HyperPodInfiniBandiga ND-seeria
SlurmHallatud Soperator, Nebiuse avatud lähtekoodiga Kubernetese operaator Slurmi jaoks (Apache-2.0), kaheksas regioonisParallelCluster, HyperPodCycleCloud Slurm
KubernetesManaged Kubernetes, CNCF-sertifitseeritud v1.36 jaoks; tasuta juhttasand kolme etcd replikagaEKSAKS
SalvestusNetwork SSD kettad, jagatud failisüsteem, WEKA; S3-ühilduv Object Storage kolmes klassisEBS, EFS, FSx for Lustre, S3Managed Disks, Azure Files, Managed Lustre, Blob Storage
RelatsioonandmebaasHallatud PostgreSQL, ainult versioon 16, kuues regioonisRDSAzure Database for PostgreSQL
Mudeli järeldamineToken Factory (varem AI Studio): OpenAI-ga ühilduv API avatud kaaludega mudelitele, dedikeeritud lõpp-punktid, peenhäälestus; Serverless AI teie enda konteineritele; Managed MLflowBedrock, SageMakerAzure AI Foundry, Azure ML
VõrkVPC, Cloud Interconnect; koormusjaotur ainult Kubernetese teenusenaVPC, Direct Connect, ELBVNet, ExpressRoute, Load Balancer
Turvalisus ja käitamineIAM SAML-i ühekordse sisselogimisega, KMS; SecretStash, Monitoring, Logging ja Audit Logs eelvaatesIAM, KMS, CloudWatch, CloudTrailEntra ID, Key Vault, Azure Monitor

Täiesti puuduvad: bare metal, hallatud MySQL, Redis või Valkey, MongoDB, Kafka ja OpenSearch, funktsioonid, järjekorrad ja pub/sub, eraldiseisev koormusjaotur, CDN, dokumenteeritud DDoS-kaitse, üldine varundusteenus ja saadavustsoonid. Object Storage'il puudub objektilukk (Object Lock), replikeerimisreeglid ja sündmuseteavitused. Hallatud PostgreSQL-i Madridis ei pakuta. Token Factory muutub kiiresti: Nebius eemaldas kaks partiid serverivabu mudeli ID-sid, 22. juunil ja 31. augustil 2026, ilma automaatse ümbersuunamiseta.

Tööriistad hõlmavad gRPC ja REST API-t, Go, Pythoni ja TypeScripti SDK-sid, CLI-d ja Terraformi providerit, mis on endiselt enne versiooni 1.0 (0.6.71, avaldatud 15. oktoobril 2026) ja mida OpenTofu registrist ei leitud.

Mida see maksab

Nebiuse hinnakirjahinnad USA dollarites, mis on ainus arveldusvaluuta väljaspool Iisraeli, käibemaksuta, kontrollitud 15. ja 16. oktoobril 2026. Eurod on EKP 15. oktoobri kursi järgi (1 EUR = 1,1208 USD).

GPU-d

GPU VM-e arveldatakse sekundipõhiselt. H100, H200, B200, B300 ja RTX PRO 6000 puhul sisaldab GPU-tunni hind eelseadistuse vCPU-d ja RAM-i (16 vCPU-d ja 200 GB H100 kohta); kettad on lisatasu eest.

GPURegioonidUSD GPU-tunni kohtaEurotVaikekvoot
H100 80 GBainult eu-north1 (Soome)4,504,0132
H200 141 GBeu-north1, eu-west1 (Prantsusmaa), us-central15,404,8232 Soomes, 8 Prantsusmaal, 0 regioonis us-central1
B200us-central1, me-west1 (Iisrael)8,507,580
B300eu-west2 (Prantsusmaa), uk-south1, us-north19,508,4832 igaühes
RTX PRO 6000 96 GBeu-south1 (Madrid), uk-south2, us-central11,801,6132, välja arvatud 0 regioonis us-central1
L40S 48 GBeu-north1alates 1,551,3832
GB200, GB300 NVL72regiooniti loetlemata„Võtke meiega ühendust“müük

AWS ei müü Frankfurdis H100, H200 ega B200 GPU-sid. Selle lähim H100 maksab Stockholmis 7,36 USD (6,57 eurot) GPU-tunni kohta, kus H200 on 8,47 USD ja B200 17,91 USD; selle B300 on Londonis 27,19 USD. Azure küsib 15,98 USD GPU-tunni kohta oma 8-GPU InfiniBandiga H100 suuruse eest, mida see Frankfurdis ei müü, ja 13,78 USD H200 eest Frankfurdis. Nebiuse H100 maksab 61% AWS-i Stockholmi hinnast ja B300 35% AWS-i Londoni hinnast. AWS alustab iga konto nullist GPU-kvoodiga.

Kvoot ei ole võimsus. Tellimuspõhiste ja katkestatavate (preemptible) teenuste puhul lubab Services Agreement Nebiusel „keelduda teenuste osutamisest oma ainuotsusel, tuginedes saadaolevale võimsusele, hinnale, klastri kasutusele või muudele tegevuslikele kaalutlustele“.

Katkestatavad ja kohustusega. Alates 8. oktoobrist 2026 spot-hinnad liiguvad: „alates“ 0,99 USD GPU-tunni kohta B300 ja B200 puhul ning 0,79 USD H200, H100 ja RTX PRO 6000 puhul, muutudes „kuni iga 15 minuti järel“, kuni „ühe sendi võrra alla praeguse kasutuspõhise (PAYG) tellimuspõhise hinna“. Kohustused lubavad „kuni 35% madalamat hinda kui tellimuspõhised määrad“ mitmekuiste klastrireserveeringute puhul, ainult ettevõtetele, müügi kaudu, ilma avaliku hinnakirjata. Serveririiuli mõõtkavas (rack-scale) süsteemid müüakse samuti nii ja nende tasu hõlmab kogu serveririiuli, sealhulgas „Hoolduspuhvri“ (Maintenance Buffer) 2 sõlmega 18-st.

Hinnamuutused. Tellimuspõhised GPU hinnad tõusid 1. juunil ja uuesti 1. oktoobril 2026, USD GPU-tunni kohta:

GPUKuni 31. maini 2026Alates 1. juunistAlates 1. oktoobristMuutus
H1002,953,854,50+52,5%
H2003,504,505,40+54,3%
B2005,507,158,50+54,5%
B3006,107,859,50+55,7%

Oktoobri samm on praeguses hinnadokumentatsioonis; varasemad hinnad pärinevad Nebiuse lehtede arhiveeritud koopiatest. 1. oktoobril tõusid ka ainult CPU-ga VM-id: Genoa vCPU 25% ja RAM 41% võrra. Dokumentatsiooni arhiveeritud koopia näitas 26. septembril 2026 H100 hinda endiselt 3,85 ilma teateta; 29. septembri koopia kuulutas muutuse välja. Leping nõuab teatamist „vähemalt kolm (3) kalendripäeva enne teenuste hindade mis tahes tõusu“; varasemast teatamisest me kirjet ei leidnud.

Töökoormus A

Algseadistus: üks VM 2 vCPU ja 4 GB-ga, 40 GB ketas, üks IPv4-aadress, 1 TB väljuvat liiklust ja 100 GB objektisalvestust, regioonis eu-west1 (Prantsusmaa), Frankfurdile lähimas regioonis, kus on kõik read.

RidaValikUSD kuus
VMcpu-d3 2vcpu-8gb, AMD Genoa (4 GB eelseadistust ei ole)48,18
Ketas40 GiB Network SSD2,84
Avalik IPv4tasuta0,00
1 TB väljuvat liiklusttasuta0,00
100 GB objektisalvestustStandard1,37
Kokku52,39 (46,74 eurot)

AWS küsib sama eest Frankfurdis 112,37 eurot ja Azure 116,15 eurot, nii et Nebius maksab 42% AWS-ist ja 40% Azure'ist. Soomes on uue konto kvoot ainult CPU-ga vCPU-dele 0, nii et selle VM-i jaoks tuleks seal esmalt esitada päring.

Töökoormus B

Väike tootmissüsteem: kolm VM-i 4 vCPU ja 16 GB-ga, igaühel IPv4-aadress, 300 GB SSD-plokksalvestust, koormusjaotur, PostgreSQL 2 vCPU, 8 GB ja 100 GB-ga põhiinstantsi pluss varuinstantsina, 1 TB objektisalvestust 1 miljoni PUT- ja 10 miljoni GET-päringuga, Kubernetese juhttasand ja 2 TB väljuvat liiklust.

RidaValikUSD kuus
3 VM-icpu-d3 4vcpu-16gb289,08
3 avalikku IPv4tasuta0,00
300 GB plokksalvestustNetwork SSD19,84
Koormusjaoturtavaliste VM-ide jaoks puudub; Kubernetese LoadBalancer-teenus, eraldi hinda ei ole loetletud0,00
PostgreSQL HAkaks hostserverit, põhi- ja varuinstants204,40
Andmebaasi salvestus100 GB hostserveri kohta13,22
1 TB objektisalvestustStandard13,69
1 mln PUT, 10 mln GETStandard-klass6,20
Kubernetese juhttasandkolm etcd replikat, 99,9% SLA0,00
2 TB väljuvat liiklusttasuta0,00
Kokku546,43 (487,54 eurot)

AWS küsib töökoormuse B eest m7i.xlarge'iga 1 082,61 eurot ja Azure D4s_v5-ga 1 091,88 eurot, nii et Nebius maksab kummastki 45%. AWS arveldab 2 TB väljuvat liiklust 171,00 USD, oma HA andmebaasi koos salvestusega 320,13 USD ja EKS-i juhttasandit 73,00 USD; Nebius ei küsi midagi, küsib 217,62 USD ja ei küsi midagi.

Kolm hoiatust. PostgreSQL SLA hõlmab ainult klastreid, mis „koosnevad kolmest või enamast DB hostserverist“; kolme hostserveriga on kogusumma 655,24 USD (584,62 eurot), 54% AWS-ist. Dokumentatsioon ei ütle, kas andmebaasi hinnastatakse hostserveri või klastri kohta; eeldasime hostserveri kohta. Ja koormusjaotur on olemas ainult Managed Kubernetese sees, nii et kolmest VM-ist peaksid selle taha sattumiseks saama Kubernetese sõlmed.

Väljuv liiklus, IPv4 ja arveldus

Hinnaleht loetleb „Väljuv/sissetulev liiklus: tasuta“ ja „Avalik IP-aadress: tasuta“, ilma õiglase kasutuse klauslita, kuigi Compute'i tingimused jätavad õiguse arveldada väljuvat liiklust „eraldi“. Object Storage on erand: Standard-klass maksab 0,015 USD GiB kohta internetti või teise regiooni, Enhanced Throughput klass mitte midagi ja Intelligent klass mitte midagi kuni kolmekordse keskmise salvestatud mahuni. AWS küsib 0,09 USD GB kohta pärast tasuta 100 GB-d.

Kaardimaksjatelt võetakse tasu iga kuu alguses ja alati, kui kulu jõuab „arveldusläveni“. Tasuta taset ei ole; alustavate ettevõtete krediidid tulevad ainult Nebiuse riskikapitalipartnerite kaudu, ettevõtetele, kes on kaasanud vähemalt 5 miljonit USD. Eelarved saadavad hoiatusi, kuid „Eelarve ei peata ega piira teie kasutust“.

Töökindlus

Mis on regioon. Dokumentatsioon ja SLA räägivad ainult regioonidest; tsooni mõistet ega tsoonidevahelist tõrkesiiret me ei leidnud, kuigi ei leidnud ka lauset, mis ütleks, et tsoone ei ole. Nebiusel on üks omaenda asukoht, Mäntsäläs Soomes (eu-north1). 20-F loetleb Prantsusmaa, Ühendkuningriigi, Islandi, Iisraeli ja USA asukohad kolokatsioonina, operaatorid nimetamata; Madridi mudel ei ole märgitud. SOC 3 audit jättis kolokatsiooniteenuse pakkujate kontrollid välja.

Andmebaasi varuinstants. Dokumentatsioon ei ütle, kus PostgreSQL-i varuinstants asub, kas replikeerimine on sünkroonne ega kui kaua tõrkesiire kestab. AWS ja Azure panevad sünkroonse varuinstantsi teise tsooni ja teevad tõrkesiirde 60 kuni 120 sekundiga.

SLA-d. Üldine SLA jõustus 28. septembril 2026; nagu iga Nebiuse õiguslik dokument, on see kuupäevaga ja selle varasemad versioonid on arhiveeritud.

TeenusKuu eesmärkHüvitised
Compute VM-id, GPU VM-id kaasa arvatud99,5% VM-i kohta10% alla 99,5%, 15% alla 99%, 30% alla 95%
Serveririiuli mõõtkavas GPU-süsteemid99,5% serveririiuli kohta; kaetud 16 sõlme 18-stsamad
Kettad, jagatud failisüsteem99,5%; mittereplikeeritud ja kohalikud kettad välja jäetudsamad
Object Storage99,98% salvestusklassi kohtakuni 30%
Managed Kubernetes99,9%, ainult HA juhttasandkuni 25%
Managed PostgreSQL99,5%, ainult kolm või enam hostserveritkuni 30%
  • GPU VM loetakse maas olevaks, kui GPU tõrgub või NVLink või InfiniBand-võrk kaob, mitte aeglustuste või vähenenud ribalaiuse korral, mis „ei põhjusta ühenduvuse kadu“. Seisakuaeg lõpeb, kui Nebius ütleb, et VM-i saab teisel hostserveril taaskäivitada.
  • Nõude esitate konsooli kaudu 14 kalendripäeva jooksul pärast kuu lõppu, „vastasel juhul loetakse selline nõue loobutuks“. Hüvitised lähevad tulevaste maksete vastu ja on „ainus ja ainuõiguslik õiguskaitsevahend“. Välja on jäetud planeeritud sõlmede hooldus kuni 8 tundi kuus ja „volitatud valitsusasutuste nõue“.
  • Hüvitised on osa „Teenustasust“ ning Kubernetese juhttasand ja avalikud IP-aadressid on tasuta. Meie lugemine, mida dokumendid ei lahenda: need SLA-d võivad mitte midagi välja maksta.

AWS kohustub 99,99%-ga instantside puhul kahe või enama tsooni ulatuses ja 99,5%-ga üksiku instantsi puhul, hüvitistega kuni 100% ja nõuetega teise arveldustsükli lõpuni; Azure lubab 60 päeva. Nebiuse parim on AWS-i üksiku instantsi tase, kolmest lühima nõude esitamise aknaga.

Olekuleht ja intsidendid. status.nebius.com rühmitab komponendid regiooni järgi, ajalooga tagasi novembrini 2024: 201 kirjet 15. oktoobrini 2026, neist 11 kriitilist ja 94 suurt. Nebius on novembrist 2024 avaldanud seitse üksikasjalikku järelanalüüsi.

KuupäevUlatusKestusPõhjus
27. jaan. 2025eu-north1: arvutuse API maas, VM-id kaotasid välisühenduseumbes 4 tundijuhttasandi väljalase (järelanalüüs)
18. märts 2025konsool, API ja S3, kriitilinekaks korda; teine umbes 5 tundi„välised võrguprobleemid“
5. mai 2025eu-north1 Object Storage15.30 kuni 17.50 UTCsalvestusandmebaasi viga; „andmekadu ei olnud“ (järelanalüüs)
26. veebr. 2026eu-north1, Soome omaenda asukoht: osa hostserverite toide kadusumbes 22 tundilühis jahutusseadmete kaablites (järelanalüüs)
10. märts 2026us-central1: VM-ide väline ühenduvus kadus kogu regioonis15.18 kuni 17.04 UTCteenusepakkuja juhitud toitehooldus (järelanalüüs)
27. juuli 2026„Võrguprobleemid“ igal teenusel kuues regioonisumbes 1,5 tundiei ole märgitud; järelanalüüsi ei ole
19. kuni 20. aug. 2026us-central1, kogu regioonenamik teenuseid taastus õhtuks; tellimuspõhine maht päevi hiljemtorm peatas kolokatsiooniasutuse jahutuse (järelanalüüs)
14. ja 15. okt. 2026InfiniBand GPU klastritele regioonis eu-west2umbes 1 tund, seejärel umbes 10,5 tundiei ole märgitud

Igas järelanalüüsis jäi rike ühte regiooni; erandid on 2025. aasta üleilmsed konsooli ja API katkestused ning 2026. aasta juuli kuue regiooni kirje. Augusti järelanalüüs näitab, kes on esimene: „Kogu reserveeritud GPU maht kinnitati taastatuks 20. augustiks kell 08.38 UTC; ülejäänud tellimuspõhise sõlmerühma (node pool) taastamine jätkus veel mitu päeva.“ Sisselogimine Google'i, GitHubi ja Microsofti kaudu, mis on ainus viis sisse logida, ei töötanud 2025. aasta juunis ja detsembris.

Tugi

Igal kontol on tasuta tehniline tugi konsoolipiletite kaudu. Esimene mitteautomaatne vastus: kriitiline 30 minutit, kõrge 60 minutit, keskmine 4 tundi, madal üks tööpäev „Hollandi kalendri“ järgi. Need on vastamise eesmärgid, mitte lahendusajad, ning katteaegu ja keeli ei ole märgitud. Tasulist taset ei ole avaldatud; SOC 3 aruanne mainib pühendatud tehnilist kliendihaldurit, avalike tingimusteta.

AWS-i tasuta Basic pakett ei ava tehnilisi pöördumisi ja 30 minutit äriliselt kriitilise katkestuse puhul maksab AWS Business Support+-il 29 USD kuus või 9% kulutustest, olenevalt sellest, kumb on suurem. Azure'i ühetunnine eesmärk algab 100 USD-st kuus. Ükski kasutajateadete teema Nebiuse toe kohta ei ületanud meie tõenduslävendit.

Konto saamine

Logite sisse Google'i, GitHubi või Microsofti kontoga ja arveldate ettevõttena (maksu- või käibemaksukoodiga) või eraisikuna. Kaardi lisamine võtab 25 USD, mis krediteeritakse saldole, ning aktiveerimine on „Automaatne pärast kaardi lisamist ja esmase 25 $ tasumist“. Isikut tõendava dokumendi sammu ei kirjeldata, kuid leping lubab Nebiusel dokumente küsida ja ligipääsu peatada, kui need ei saabu 5 kalendripäeva jooksul.

Lisaks ülaltoodud GPU kvootidele lubab iga regioon 12 tavalist ja 8 katkestatavat VM-i ning 5 GPU klastrit. Neli 8-GPU H100 või H200 sõlme Soomes või neli B300 sõlme Prantsusmaal või Ühendkuningriigis mahuvad vaikekvooti esimesel päeval; B200 vajab alati päringut. Töökoormus B regioonis eu-west1 vajab samuti ühte päringut: vaikeväärtused seal on 200 mitte-GPU vCPU-d, 2 TiB Network SSD-d, 2 Kubernetese klastrit, 10 PostgreSQL-i klastrit ja 3 avalikku IPv4-aadressi, nii et koormusjaoturi IP kolme avaliku VM-i kõrval vajab neljandat.

Nebius võib ligipääsu peatada AUP rikkumise, hilinenud makse, kahtlustatava pettuse või õigusliku päringu korral ning samuti siis, „kui Nebiusel on põhjendatud kahtlus“, et üks neist kehtib; andmeid hoitakse pärast peatamist 60 päeva. See võib lepingu lõpetada „ilma põhjuseta (mugavusest) igal ajal, kolmekümne (30) päeva kirjaliku ette teatamisega“; klient võib lahkuda 10 päeva etteteatamisega.

Nõuetele vastavus ja andmekaitse

RaamistikOlek
ISO/IEC 27001:2022Sertifikaat nähtud: Nebius B.V., SII-QCD, kehtib kuni 11. augustini 2028. Asukohad: Schiphol peakontor, Tel Aviv ja Mäntsälä andmekeskus. Kolokatsiooni asukohta ei ole
SOC 2 Type IIVäidetud; aruanne on NDA-vormi taga
SOC 3Aruanne nähtud, ainult 1. aprilli kuni 31. juuli 2025 kohta; kolokatsiooni pakkujate kontrollid välja jäetud
ISO 27018, 27701, 22301, 42001Väidetud; sertifikaate ei näidatud
CSA STARTase 1, enesehinnang
BSI C5, SecNumCloud, HDS, PCI DSS, TISAXEi väideta

Andmetöötlusleping (DPA) 15. septembrist 2026 ütleb, et kliendi sisu „majutatakse ja töödeldakse kliendi valitud regioonis, arvestades mis tahes piiratud töötlemist väljaspool seda regiooni, mis on vajalik toimimiseks, hoolduseks, turvalisuseks või toeks“. Uutest alamtöötlejatest teatatakse 15 päeva ette, vastuväite õigusega. Kontserni ettevõtted, kes võivad teha inseneritööd ja tuge, asuvad USA-s, Madalmaades, Iisraelis, Soomes, Ühendkuningriigis, Tšehhis, Saksamaal, Hispaanias, Prantsusmaal ja Serbias, viimane lepingu tüüptingimuste alusel. Madrid ei ole nende töötluskohtade seas, mille loend Nebius B.V. kohta annab.

Euroopa klient sõlmib lepingu Nebius B.V.-ga Hollandi õiguse alusel, Amsterdami kohtute pädevuses, ja talle esitatakse arve USD-s.

Kes seda kontrollib

Nebius Group N.V. on „Hollandi piiratud vastutusega avalik äriühing“, registreeritud Schipholis, kontoritega Amsterdamis ja A-klassi aktsiatega Nasdaqil (NBIS). Tal on umbes 1 500 töötajat, teadus- ja arendustegevusega Euroopas, Põhja-Ameerikas ja Iisraelis, ning enamik kliente on USA-s.

Hääled. A-klassi aktsiatel on üks hääl, B-klassi aktsiatel kümme. 31. märtsil 2026 oli Highvern Cayman Limitedil LASTAR Trusti usaldushaldurina, „kelle soodustatute hulka kuuluvad hr Volozh või tema pereliikmed“, 85,56% B-klassi aktsiatest: 51,62% häältest umbes 11% omakapitali eest. Nebius on seetõttu Nasdaqi „kontrollitud ettevõte“ (Controlled Company) ja kasutab erandit oma nominatsiooni- ja ühingujuhtimise komitee puhul, mille eesistuja on Arkady Volozh. Volozh, peamine asutaja, on tegevjuht olnud 2024. aasta augustist ning oli ettevõtte, siis Yandexi, tegevjuht 2000. aastast 2022. aastani. Vladimir Ivanovil on 7,15% häältest; 20-F ei ütle, kes ta on. NVIDIA, ainus GPU tarnija, teatab passiivse omanikuna 9,3% A-klassi aktsiatest, enamasti umbes 2 miljardi USD eest ostetud märkimisoptsiooni (warrant) kaudu. Meie arvutuse järgi oleks usaldusfondi B-klassi osalus olnud 50,01% häältest üldkoosoleku registrikuupäeval 2026. aasta augustis; hilisemat omandustabelit ei ole avaldatud.

Lahkumine Yandexist, nagu aruanded seda esitavad. 5. veebruaril 2024 leppis ettevõte kokku müüa „kõik kontserni ärid Venemaal ja nendega seotud ärid teatud rahvusvahelistel turgudel“, üle 95% selle tulust, varadest ja töötajatest. Müük viidi lõpule 17. mail ja 12. juulil 2024, 2,6 miljardi dollari eest sularahas pluss tagastatud A-klassi aktsiad. 20-F ütleb: „Pärast võõrandamist ei ole ettevõttel jätkuvat seotust võõrandatud äridega“ ja „Meil ei ole kliente, tarnijaid ega äripartnereid Venemaal, me ei oma ega hoia osalust ühegi Venemaa äri või juriidilise isiku juures ega saa tulu Venemaalt“. Ettevõte võttis oma praeguse nime 2024. aasta augustis.

Suured kliendid, nagu aruanded neid esitavad. 7. septembril 2025 jõustunud lepingu alusel varustab Nebius Microsofti pühendatud GPU mahuga Nebiuse Vinelandi, New Jersey andmekeskuses viieks aastaks, „kuni umbes 17,4 miljardit dollarit 2031. aastani“. Meta kirjutas 2025. aasta novembris alla umbes 2,9 miljardi dollari väärtuses pühendatud GPU klastritele ja 2026. aasta märtsis veel kuni umbes 27 miljardi dollari väärtuses: 12 miljardit dollarit pühendatud klastreid, pluss kuni 15 miljardit dollarit, mille alusel Meta peab ostma „kogu müümata võimsuse teatud GPU klastrite osas“, mida Nebius teistele ei müü. 2026. aasta II kvartali aktsionäride kiri ütleb: „Me võiksime kogu oma 2027. aasta võimsuse nendel tingimustel täna ära müüa.“

Pilveplatvorm ning serverite ja serveririiulite disainid on Nebiuse enda.

Lahkumine

VM-ide väljuv liiklus on tasuta, nii et ketaste, andmebaaside ja klastriandmete väljaviimine ei maksa gigabaidi kohta midagi. 10 TiB eksportimine Object Storage Standardist maksab 153,60 USD, kui te ei kopeeri seda sama regiooni VM-i kaudu, mis on tasuta; kas Nebius peab seda oma tingimustega kooskõlas olevaks, ei ole märgitud. ELi andmemääruse ja GDPR-i jaoks kirjutatud andmete teisaldatavuse leht loetleb iga teenuse eksporditee.

Suurem osa pinust on standardne: Kubernetes, PostgreSQL 16, Soperator, S3. Lukustus peitub Kubernetese annotatsioonides koormusjaoturite jaoks, Token Factory mudeli ID-des, mis kaovad kasutuselt kõrvaldamise kuupäevadel, ja kohustustes, mis on ettemakstud, mida saab lühendada „ainult ... kui teie lisa tingimused seda lubavad“ ja mida pikendatakse ainult „sõltuvalt saadaolevast mahust“. Kustutatud objektid „kustutatakse füüsiliselt ... 4 päeva jooksul“.

Mida kasutajad räägivad

Esmakäe teated on napid. Enamik Hacker Newsi kommentaare, mis mainivad Nebiust alates 2024. aasta oktoobrist, räägib aktsiast, rahastusest või töökohtadest; Reddit andis vähe kasutatavaid lõime ja arvustussaite me siin tõendina ei arvesta.

GPU-d ilma müügikõneta. Kasutajad vastandavad „neo-pilvi“, Nebius nende seas, AWS-iga, kus „te ei saa kunagi 80 GB GPU-d ilma pikaajalise reserveeringuta“ (44182548, juuni 2025), ning teatavad spot RTX PRO 6000 VM-ide rentimisest „suure mälu ja hinna“ pärast (49956984, oktoober 2026) ja H200 VM-ide käitamisest (47960926, aprill 2026). Need on lühikesed mainimised.

Uusimate GPU-de nappus. Üks kasutaja küsib, mida see tähendab, kui „Nebiuse mahutabloo ütleb, et neil on saadaval umbes 3 mittekatkestatavat B200-t“ (48876544, juuli 2026). See on üksik teade, kuid Nebiuse enda dokumendid osutavad samas suunas: B200 kvoot null, õigus tellimuspõhisest teenusest keelduda, Meta klausel ja augusti taastamisjärjekord.

Yandexi päritolu. See tuleb jutuks alati, kui Nebiust arutatakse, arvamusena, mitte teenusekogemusena (49003889, 46057759, 49004060, 48879482, november 2025 kuni juuli 2026). Aruannete kirjeldus on ülal.

Järeldamise kvaliteet. 2025. aasta augustis postitas ennast Nebiuse töötajaks nimetanud isik Redditis, et selle GPT-OSS juurutus oli Artificial Analysise täpsuse võrdlustestides halvasti tulnud, sest arutlusjõu (reasoning effort) seadet ei antud edasi, ning et see oli parandatud ja võrdlustest uuesti tehtud (Reddit). Simon Willisoni ülevaade samast võrdlustestist näitab, kui palju avatud mudelid pakkujati võivad erineda.

Analüütiku vaade, mitte kasutajateade: SemiAnalysis tõstis Nebiuse 2026. aasta septembris oma kõrgeimale „Platinum“ tasemele, märkides samas „suuri ettemakseid, mis ulatuvad 1-aastaste kohustuste puhul 100%-ni“. Nebius loetleb SemiAnalysise oma partnerikataloogis ja SemiAnalysis müüb pilvedele hinnanguid.

Kellele see sobib ja kes peaks mujalt otsima

Nebius sobib masinõppemeeskondadele, kes vajavad H100, H200 või B300 GPU-sid kohe, Euroopas, ilma müügitsüklita; meeskondadele, kes treenivad Slurmiga või Kubernetesega ja teevad oma töödest kontrollpunkte; alustavatele ettevõtetele, kes serveerivad avatud mudeleid Token Factory või oma lõpp-punktide kaudu; ja ostjatele, kes soovivad GPU-tööks Hollandi lepingupartnerit ning suudavad leppida üksikute asukohtadega regioonidega.

Otsige mujalt, kui viite üldist veebi- või SaaS-keskkonda AWS-ist või Azure'ist ära, sest hallatud teenuseid seal ei ole; kui vajate tõrkesiiret tsoonide vahel regiooni sees; kui vajate B200- või GB200-klassi võimsust tellimuspõhiselt või GPU hindu, mis kohustuseta püsivad; või kui vajate BSI C5, SecNumCloudi või HDS-i. Kui asutaja kontroll või Yandexi ajalugu on teie hanke otsustavaks küsimuseks, lugege aruandeid enne otsustamist.

Allikad

Kontrollitud 15. ja 16. oktoobril 2026.

Hinnad

Tingimused ja SLA

Dokumentatsioon

Olek ja intsidendid

Nõuetele vastavus

Ettevõte ja omandisuhted

Kasutajate teated ja analüütikud

Andmed ja pilv

Uued juhendid ja reeglimuudatused e-postile

Kui mõni reegel muutub, tähtaeg nihkub või avaldame uue juhendi, saadame selle teile e-postiga.

Kõigepealt saadame kinnituslingi. Uudiskirjast saate loobuda igal ajal. Privaatsuspoliitika